Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vagyok képtelen kialakít...

Miért vagyok képtelen kialakítani vmi napirendet?

Figyelt kérdés

Babám 8,5 hós, de még mindig azzal szőrözök, hogy mikor hova kivel hogy beszéljek meg bármit, mert gőzöm sincs, hogy kislányom mikor alszik eszik.

Annyi tuti, hogy este fél8kor fürdés, és 9-ig vmikor elalszik.

De éjjel még hol felébred, hol nem, ettől függően össze-vissza ébred reggel is, és az egész nap egy nagy összevisszaság...

Próbálom az ebédet belőni 13-14h közé, de ez sem sikerül csomószor, mert ha 8kor ébred, akkor iszik tejet, van hogy 200ml, de van hogy csak 100-ta, és akkor már sokkal előbb akar tízóraizni is, és máris csúszik minden...


SEGÍTSETEK!köszi


2011. máj. 14. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem löd be hogy pl 10-kor tízórai, és 13-kor ebéd. akkor is ha késöbb kel. pl ha késöbb kel, és sokat iszik akkor tízóraira csak keveset fog enni, és te is keveset adj neki de pontos idöben. aztán az ebédig 3 óra eltelik, akkor adj neki rendesen, majd 4-kor uzsit.


én míg pici volt addig egy nagyobb határt tartottam be pl 11-14-között evett, de most már mindig pontosan délbe (na persze félóra csúszások vannak). ez nekem fontos, mert így tudom mikor alszik, mikor eszik, bárhova eltudunk menni, a bébim is kiegyensúlyozott, és a mamája is. ha egyik étkezésre nem eszik sokat akkor majd a másikra.


mi napirandünk


reggeli: 7-8 között (ébredés függö)

tízórai: nincs, vagy nagyon ritkán

ebéd: 12-kor ekkor megeszik egy egész adag fözeléket

uzsonna: 15-16 között megintcsak ébredés függü is

vacsora: 18-kor

esti tápi: lefekvés elött 19-20 között

2011. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! 10 hónapos múlt a kislányom. Kb. 3 hónapja állt be a napirend. 5x eszik egy nap, és attól függően, hogy reggel mikor kel, vannak az alvások. Próbáld ki szerintem azt, hogy eltervezed, hogy mikor legyenek az evések, és azt tudod csúsztani egy-másfél órát ide-oda, attól függően, hogy mikor kel reggel. Reggel 6-7 között kel, de előfordul, hogy már 5-kor fenn van, és akkor a két napközbeni alvása is csúszik annyival, az evésekkel együtt. Nem tudom, hogy ezzel mennyit segítettem, de ez bevált nálunk. Sok sikert.
2011. máj. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi lányok, akkor ezek szerint nálatok is csúszkálnak a kaják, alvások...Én azt hittem, hogy ezt ilyenkorra már +/- fél órákra be lehet lőni...de ahogy az utolsó válaszadó is írta, van, hogy másfél órát is csúsznak...:-(
2011. máj. 14. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:

figyelj nem gond ez.

az a fontos hogy az esti fürcsi legyen rendszerezve !

mindíg ugyanakkor vagy max 15 perc eltérés a baba megszokja és később nem lesz vele gond alszik szépen

az meg hogy 1-2 óra eltolással eszik az nem baj !


bár én születésétől fogva próbáltam kialakítani egy rendszert ami neki is jó meg nekünk is.

14 hós a babám mai napig rendben van..

de ne aggódj ennyire majd kialakul !

2011. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
első válaszolóval tökéletesen egyetértek, szó szerint ezt akartam írni :)
2011. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma elterveztem a dolgokat:-)

Remélem be is tudom tartani nagyjából...:-))

Anya tervez, babó végez! :-DDD

2011. máj. 14. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok,

félóra csúszás nem számít. meg az sem ha pl elmentek egésznap vásárolni akkor másképp van a dolog. Ezek nem számítanak.

Nekünk ma annyival módosult a nap, hogy elmentünk vásárolni és aludt 11-kor majd 1-kor de csak kevesett a babakocsiban. de este 7-re buliba megyünk, így ma amúgy is minden borul, neki ez nem baj, mert majd alszik este a babakocsiba. még valószínü hogy egyszer délután is alszik. de ez van, ha este néha másképp is van nem baj az.

alakítsd úgy hogy neked jó legyen.

2011. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó, de ha nem úgy mennek a dolgok, akkor tök hiszti, és attól kibukok...Nekem nem nagyon alszik a babakocsiban, max. 20-30 percet...:-(

Na, de megpróbálok lazább lenni...

2011. máj. 14. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!