Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet napirendet,...

Hogyan lehet napirendet, elalvási szokást kialakítani 2 hónapos gyermeknél?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Úgy hogy minden nap ugyanolyan. Nagyon monoton de csak igy lehet.


Ha felkelt legyen minden ugyanolyan sorrendben az étkezések a séták a játék ideje ... ha kell ird fel egy projekttáblára és/vagy egy kartonra tartsd magad hozzá pár hét és azonos időben fog kelni fektetni is mindig ugyanakkor kell majd.


Aztán ahogy nő úgy változtatni rajta - hiszen kevesebbet fog aludni és többet lesz fennt de az étkezések utáni alvás határozza majd meg a napot hogy mikor ébred és a két étkezés közé mit lehet tenni játékot sétát ....

2011. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Napirendet még sehogy, ha igény szerint szoptatod. Elalvási szokást azonban nagyon könnyen: mindig ugyanúgy fektesd le, kb ugyanakkor, minden ugyanolyan sorrendben történjen.


Nálunk este 7-8 között kezdődik mindig a lefektetési rituálé, nyűgösségi foktól függően kicsit korábban vagy később, rugalmasok vagyunk. Fürdés, szopi, alvás, a sorrenden sosem változtatunk. (Néha megtettük, olyankor a fiam sosem tudott elaludni, mindig órákig nyűglődött még.) Így ő is tudja, mi következik, és amit ágyat ér a feje, már alszik is.

2011. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet.
2011. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolókhoz annyit fűznék még hozzá ,hogy csak a saját ágyában aludjon este, nappal ne ott játszon.
2011. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mi is mindent ugyanabban a sorrendben csinálunk. (De mondjuk, hogy este végül mikor alszik el azt a baba maga alakította ki, mi ehhez igazodtunk. Ugyanis sajnos későn alszik el, és hiába próbálom őt hamarabb letenni, nem alszik el előbb.)

De napközben szinte minden nap minden ugyanúgy történik, és ezt megszokta. Most 3 hónapos, és már elég jól alakul a napirendünk.

2011. jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

mi születése óta ugyanabban a sorrendben alakítjuk a napunkat. az idő változik folyamatosan, de a sorrend nem.

jelenleg este 7 körül fürdés, szopi, ének, alvás. esti szopi mindig az ágya mellett, félhomályban zajlik.

2011. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddigi válaszaitokat!

Eddig 6-7 körül fürdettük, aztán szopi, de ő nem volt hajlandó elaludni csak este 9-kor (cicin, ölben, magától, a mellkasomon, stb). De egy bő hete nem hajlandó elaludni csak 11 és 1 között és csak cicin, a mi ágyunkon. Amint megpróbálom áttenni a helyére felkel.

A napirend kialakításával az a gondom, hogy össze vissza kell és van fent napközben. Van, hogy egész nap alszik, de van, hogy egy percet sem. A séták mindig ugyanakkor történtek, de mióta ilyen hdeg van , nem mindig merem kivinni (pl -9 fokban), vagy ha kiviszem (pl. -5 fokban)csak kevesebb időre.

2011. jan. 3. 12:30
 8/18 anonim ***** válasza:

szerintem a séta ideje egyátalán nem számít, hogy mindennap ugyanakkor legyen.


esti szopinál meg lehetne próbálni, hogy a földön, szivacson szoptatod. ha bealszik, ott betakarod és nem kell áttenni az ágyába.

2011. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is születésétől kezdve ugyanúgy próbáltam csinálni a dolgokat:alvás,evés,játszás és ez így ismétlődik egymás után!Az esti fürdetés lényege is az,hogy nem kell pontban 7-kor történnie,amikor látom,hogy kellőképpen elfáradt a játékban akkor elvisszük lefürdetjük,szopi és már alszik is mint a bunda!Nállunk is változtak a dolgok mindíg(kevesebbet aludt,tovább bírta az etetési időt stb)de a sorrend mindíg maradt ugyanaz!

Most 8 hós a babám de minden ismerősöm írigykedik,hogy milyen jó alvó!nekem szent meggyöződésem,hogy a jól kialakított napirendtől ilyen jó alvó,boldog,kiegyensulyozott!van egy barátnőm,nálluk össze-vissza van minden és olyan alvászavaros a kislánya,hogy szinte nem alszik semmit!Napközben már 8 hónapos kora óta nem alszik,éjszaka fönt ribiliózik 2-3 órákat,este fürdetés után nehezen alszik le,de napközben meg tiszta nyűgös a fáradságtól,álmosságtól!Szinte mondhatni,hogy pokol vele az élet!Én örülök,hogy a legelejétől törekedtem a napirend kialakítására,természetesen a babám igényeit nézve és én ezt nem bántam meg!

Arról nem is beszélve,hogy tudok előre tervezni,mindent megtudok mellette csinálni,fött kajával,tiszta lakással tudom várni haza apát,hétvégente tudok sütit sütni,néha tudok egy kicsit itthon edzeni,olvasni míg a fiam alszik!

Egyszóval boldog mindenki és nem fordult fel fenekestől az életünk mert van egy baba a családba!

2011. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat :)

Azt gondolom, hogy nálunk a lefárasztással lehet a gond, mert 2 hete nappalra kivisszük a nappaliba a kisfiamat magunkkal, hogy ott játszon. És a nappali jóval ingerszegényebb, mint a babaszoba. Ma a gyerekszobában hagytam, kiváncsi vagyok mi lesz az eredménye :)

Szép napot és jó babaázást Nektek!

2011. jan. 4. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!