Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki napi kétszer el tud menni...

Aki napi kétszer el tud menni játszóra az mikor végzi a házimunkát, bevásárlást, vacsorafőzést? Csak én vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés
Felkelünk, reggeli, majd pakolás (mindig van mit elpakolni, kipakolni, bepakolni, felpakolni), rendbe szedem magam, öltözködés, akkor már dél van. Ebéd, majd alvás. Délután elmehetnénk játszózni, néha sikerül is, de akkor meg lassan készülnie kell a vacsinak és boltba is el kell menni. Én nem tudom beosztani az időm! :-( Ti hogyan csináljátok?
2012. máj. 31. 22:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Amikor megszületett a kisebbikem, akkor szoktam rá, hogy már előző este összekészítem a mosást, így reggel csak beindítani kell. Ez nálunk azért is praktikus, mert keletre néz az erkélyünk, délelőtt süt oda a nap, így tudok kintre is teregetni.

2012. jún. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

3. Válaszoló vagyok

Rengeteg étel van ami megvan 1,5 óra alatt, és nem igényem nagy előkészületet!

Töltött paprika, vagy Paradicsomos gombóc!

Be keverem a darált húst, rizzsel, fűszerekkel, közben odarakom a vizet főni, bele dobálom a gombócokat, vagy paprikába töltöm, megy bele a paradicsom konzerv, fűszerek, és fő 1 órát. Kavargatni sem kell! Majd ráteszem a rántást, össze rottyan, és kész!

Főzelékek: pici hagymát lesütök olajon, rá teszem a mirelit borsót, felengedem vízzel, vagy zöldbab, vagy tök, fűszerek, fő félmórát, majd megy rá a habarás, és kész. Ebéd előtt virslit vagy molbászt sütök rá.

Tepsibe leszelek karikára 1 kg burgonyát, rá 1 paradicsom, 1 paprika, 1 hagyma, a tetejére valamilyen gyros, vagy flekken, vagy sült csirke fűszerrel bement combok, lealufóliázom, 1 óra a sütőben, és kész!

Túrós tészta, spagetti, spenótos tészta, ezek félő óra alatt megvannak!

Palóc, vagy gulyás leves, vagy borsó leves csirkeszárnnyal.

Rengeteg minden van amit csak oda raksz, Kavargatni sem kell!

2012. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%

Hűha, én azt hiszem akkor egy zombi vagyok.

Két gyermekem van, 4,5 éves és 2,5 éves. Mellettük 8 órában dolgozom, 16 hetes terhes vagyok, ellátom a háztartást, főzök mindennap, van veteményesem, és naponta 2 órát még játszón is vagyunk hétköznap, hétvégét akár még strandra is eljutok velük.

Ehhez igaz az kell, hogy este 8kor elalszanak, utána gyorsan rendbe rakom a kertet, utána nekem röpke 1 óra a másnapi kaját összekészíteni, mellette rendbe rakni a lakást, berakni a mosást és beidőzíteni a mosógépet, hogy reggel fél 6ra legyen kimosva. Igaz, mosogatógépem van, tehát mosogatni nem szoktam :-)

Általában este 10re már mindennel készen vagyok, akkor még egy órát beszélgetünk a férjemmel stb.

Reggel negyed 6kor kelek, felrakom a kávét, összekészítem a reggelit, kiteregetek, kipakolom a mosogatógépet és megterítek. 6kor keltem a lányokat és a férjemet. 7kor indulunk munkába mindnyájan. negyed ötkor érünk a játszóra délután. Min. 6ig ott vagyunk, 6kor ér haza apa, akkor ő megfürdeti őket, amíg elkészül a vacsi, 7kor vacsi, 8kor alvás. Utána kezdődik minden előröl.

Amíg otthon voltam, sokkal egyszerűbb volt. Már alig várom, hogy szüljek, de úgy tervezem a 36. hétig dolgozom.

2012. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Reggel 7-8 között kelünk, öltözködés, reggeli, gyors pakolás és 9-10 között megyünk vásárolni, játszani egy kicsit a parkba. 11 körül érünk haza, akkor jön a tízórai majd fekvés, én ekkor kezdek főzni (nem mindig szoktam, mert rendeljük a kaját, ez borzasztó nagy segítség, bár amíg a baba nem evett a mi ételünkből, addig minden nap főztem neki külön), vagy vasalni, mosni, stb. Ébredés után ebéd, majd újra megyünk sétálni, mamához, ez kb. du. 3 óra körül szokott történni. Este 6-kor jövünk haza (ebbe belefér még egy kis parkos játék is), vacsora, mosogatás, pakolászás, addig a másik mama van a babával, elmegyünk bicajozni apával és a kicsivel, majd fürdés jön a babának és alvás. Nekünk a vacsora utána van, amikor ő elaludt, és kb. ennyi. Takarítani akkor szoktam, amikor valaki elviszi a kicsit sétálni, vagy elviszem a másik mamához, vagy hétvégén apa van vele. Nálunk sincs steril tisztaság, de a kosz sem esz meg, és nekem fontosabb a gyerekkel töltött idő, mint hogy minden steril legyen.
2012. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ahha!! :-) Mindenkitől tanulhatnék. Lazábbra kell vennem a figurát! :-)

Én 9 körül kelek, ez hiba. 3 óra hossza kell mindenfélére, majd jön a dél. És az az igazság, hogy én túl sokat pakolok. Minimál stílusú a ház, és az akkor "szép", ha nincs kint semmi. Ehhez jön még, hogy ennyi alvás ellenére kimerült vagyok, lassított felvétel vagyok, és egy nap többször járok úgy, hogy bemegyek konkrétan valamiért egy helyiségbe, majd mit is akartam, és nem jut eszembe. Sok a felesleges köröm így.

14 hónapos a fiam, most tanul enni kanállal, eddig kézzel evett, nagy a rumli az etetőszékben és környékén, de nem akarom korlátozni, inkább utána feltakarítunk együtt. És a játékokat is többször elpakolom egy nap a nappaliban, hogy rend legyen és mert olyan élvezetes szétpakolni a kicsinek.


A 2 babás kismamának óriási gratula. Jól menedzseli az életét. Bár ez mindenkire igaz. Nagyon ügyesek vagytok! A munkahelyes hasonlat pedig tényleg elgondolkodtató.


Köszi

2012. jún. 1. 12:30
 16/19 anonim ***** válasza:

Hidd el, csak annyi a nyitja, hogy van napirend :) Gyorsan hozzászoksz majd te is. Nekem már meg se kottyan 7kor kelni, pedig én is aludtam régen akár 10ig is. (Most meg mindenki előtt kelek, óra nélkül)

Nekem nem segítenek nagyszülők. Takarítani szakaszokban szoktam. Egyik nap konyha, másik nap wc+fürdő és így tovább. Így sosincs rumli, és mégsem takarítok órákon át. Összepakolni a lányommal együtt szoktam és a takarításba is besegít :) Hétvégén nagy adagokat főzünk, hogy hétfő-kedd ne kelljen és a rántott feltéteket mi is panírozzuk, aztán be a mélyhűtőbe és így már csak kirántani kell :) (első voltam)

2012. jún. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem olvastam még el , mit írtak a többiek, de aki napi kétszer eljár a játszóra annak biztos nem 40 percre van gyalog, mint nekünk. Úgyhogy én még napi szinten se viszem el a lányomat, ez van. Szoktunk sétálni, persze babakocsival mert még csak 1 éves, és a kertben mászkálhat-homokozhat. De minden nap kétszer oda 40-vissza 40 perc, hát kötve hiszem hogy bárkinek az idejébe beleférne!

Amikor még kisebb volt, akkor olyan helyen laktunk ahol kb. 5 percre volt egy szuper játszótér. Na az már mindjárt más...

2012. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A játszótér az utcánk végén van, kb. 50m. Ez jó is, meg rossz is. Nem tudunk nem lemenni a játszóra, mert ha valahova szeretnénk eljutni, mindenképp észreveszi, és már húz is...

Ha a férjem dolgozik, a kisebb, zaj nélküli házimunkát akkor csinálom, mikor a lányunk alszik.

Ha muszáj, délelőtt elugrunk a boltba, de ebédet én nem tudok csinálni a gyerektől (biztos én vagyok a béna).

Ilyenkor vagy anyukámék adnak, vagy az előző napit esszük.

Ha a férjem itthon van, akkor tudok rendesen haladni. Főzni, mosogatni, takarítani... Addig ő sétál, játszózik, boltba megy a gyerekkel.

2012. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek!
2012. jún. 2. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!