Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babátokkal, hogy...

Hasfájós babátokkal, hogy ment az alvás? Hogy altattátok el? Nem tudom mit csinálok rosszul, mit tegyek máshogy!?

Figyelt kérdés
A kislányom most múlt 1hónapos (hasfájós) és az altatás,alvás borzalmas!napközben is sokat sír és este elalvás előtt is!hosszú ideig ringatom,elalszik és amint leteszem felébred,de ha rögtön nem is ébred akkor pár perc múlva a hasa ébreszti!a kiságyában pedig egyáltalán nem akar aludni!Este most 1hete ott tartunk hogy csak cicivel alszik el(cumi nem kell neki) és velünk alszik egy ágyban,így este mindannyian jobban és többet alszunk! és napközben is szinte csak kézben van el!ha elmúlik majd a hasfájása változik a helyzet vagy hozzászokik a jelenlegi alvás módokhoz??most amúgy espumisant használunk-kicsit jobb tőle de nem sokkal!félek hogy rossz "rendszerhez" szoktatom,de nem tudom és nem is akarom sírni hagyni!mit tegyek??
2012. jún. 2. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a fiam a mai napig hasfájós. Pedig már 8 hónapos. Szóval tudom miről beszélsz :-/

Próbáljátok ki a Biogaia cseppeket! Előre szólok, h drága! 3700 ft körül van. Nekünk nagyon sokat segített. Vagy a szélcső ha nem jön a puki, mert attól is rettenetes módon tudnak ordítani. Isten bizony csodákra képes! Iszonyú mennyi levegőt engedtünk le a fiunkból. Pedig azt mondtam soha nem próbálom ki. ;-) De inkább minthogy szenvedjen!

Nálunk is együttalvás volt, de 3 hónapos korában megunta biztos, mert azóta nem is akar csak a saját ágyában aludni. Ne izgulj, fog ez változni!

Mindent jól csinálsz, nem szabad sírni hagyni. Próbálj játszani vele, gügyögni, csörgőzni, elterelni a figyelmét.


Minden szépet és jót kivánok!

2012. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Szia! valószínűleg a picid szereti a közelséged és azért sír, nem feltétlenül a pocakja miatt, mivel azt írtad hogyha magatok mellé rakod akkor el tud aludni, ezért azt ajánlom, hogy ne tegyétek magatok közé, inkább hagyd benn az ágyában és feküdj mellé a földre, és beszélj hozzá, vagy tegyél be neki egy pólót amit te használsz és megfog nyugodni! Ha fáj a pocakja akkor a hasra fektetés még jó lehet, bár tudom hogy nem szabad még ilyenkor hasra tenni de én elég picin már hasra tettem, vagy fektesd az oldalára, szerintem ne szoktasd be az ágyatokba, még pici és visszatudod szoktatni, ha a pocakját körkörösen simogatod az is segíthet, játékot ami zenél húzzál fel neki vagy vannak ezek a világító éjjeli zenélők az is még jó lehet....
2012. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon jól csinálod, ahogyan a problémát kezeled:)!

A baba idővel magától leszokik rólad, nem kell semmihez szoktatni:).

A hasfájás, ha tényleg az, el fog múlni, ahogy érik az emésztőrendszere.

2012. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!Biztos hasfájása van szegénykémnek mert feszíti magát nagyon meg üvölt és akkor hagyja abba amikor kijönnek a pukik vagy a kaki!amúgy ilyenkor még masszírozzuk,tornáztatjuk simizzük a hasát és néha hasra is fektetjük!meg néha hason is alszik el!de az is igaz hogy szeret kézben lenni, amikor nem fáj a haha akkor is,nem igazán van el magában,de szerintem ahogy nő majd egy két játék,zenélő leköti majd-remélem!

még egyszer köszönöm a segítségeteket és kedves szavaitokat :)

2012. jún. 2. 17:07
 5/5 alaszka ***** válasza:
Az én kislányom is iszonyat hasfájós volt, egész nap ölben, kézben volt, és szopizott egyfolytában szinte. Éjjel volt hogy hajnali 5-ig sírt, de jobb esetben "csak" éjfélig, utána elaludt. Ő sem aludt a kiságyban, ha oda letettem, rögtön felébredt, vagy pár perc múlva, ahogy te is írod. Ő sem cumizott, és mi is magunk mellé vettük, sőt első két hónapban voltak éjjelek, mikor csak a mellkasomon volt hajlandó aludni, én már annak is örültem hogy végre vízszintesben lehetek... :( Az enyém most lesz egy éves, és még mindig velünk alszik, nem tudtam az ágyába szoktatni, és ez így volt a nővérével is. A hasfájós babákat könnyen el lehet rontani ilyen szempontból, de sírni én sem hagytam volna őket soha. Most már annyira megszokta az együttalvást, meg az éjjeli szopizást, hogy fogalmam sincs hogy tudom majd külön tenni, de nemsoká rá kell szánni magam. A hasfájósság el fog múlni nekünk 4 hónaposan szűnt meg, de a pukikra még utána is nagyon érzékeny volt, ha olyasmit ettem. Viszont először ritkultak a sírások, és egyszer csak szinte teljesen eltűntek. Mikor már nézeget, érdekes neki a világ, akkor el fog múlni. Szerintem sem csak a hasuk miatt sírnak, hanem a közelségre vágynak, rádöbbennek, hogy mostmár sosem lesznek újra a jó meleg pociban, és ehhez idő kell, mire ezt "feldolgozzák". Kitartás, nemsoká egy mosolygós babucid lesz, és el is felejtitek milyen nehéz volt az eleje.
2012. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!