Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Görög vagy sárga dinyét...

Görög vagy sárga dinyét mikortol szabad adni? Most lesz nyolc honapos a fiam és négy honapos korátol kezdem a hozzá táplálást.

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 12:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Allergológusnak: én is hallottam ezt az infót, amit az első írt. RTL Klub Reggeliben volt 2-3 évvel ezelőtt. Azért jegyeztem meg, mert a párom is allergiás a parlagfűre. Nem tudom, mennyire biztos forrás a Reggeli :-)


Amennyiben igaz ez a keresztreakció dolog, és a párom allergiás a parlagfűre, akkor a kisfiunk is az lehet? Most 7 hónapos. Ha 8 hónapos kortól ehetne dinnyét, akkor adjak majd neki vagy inkább várjunk vele?

Bocs, hogy itt kérdezek :-)

2009. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.......
2009. júl. 1. 14:38
 13/17 anonim ***** válasza:
nekem volt lefagyasztva tavalyról sárga,én 7 hónaposan a tejpépbe raktam ill. keksszel kevertem.Nagyon izlett neki.Semmilyen reakció nem volt.Próbáld ki.Görögöt most fogok kóstoltatni,ha veszünk.Most 8 hónapos a lányom.
2009. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

a mar kialakult pollen allergiasoknal letezik(bar a szakirodalom szerint ritka jelenseg) a keresztallergia fogalom pollen es gorogdinnye kozott ami dinnye fogyasztasakor fellepo tusszogest jelent(mint pl a parlagfure). ha a parod allergias a babanal fokozottabb az allergiara valo hajlam, mas, nem allergias szulokkel rendelkezo babakhoz kepest. ekkor vigyazni kell, hogy az allergizalo eteleket a megfelelo korban vezesd be(tej, hal, tojas, kakao, malna, eper, kiwi) vagy ha tunetek jelentkeznek a fogyasztasukkor akkor abba kell hagyni.de ez meg nem jelenti azt, hogy a babad allergias lesz.

a sargadinnyet es gorogdinnyet 8-9 honapos kortol ajanljak bevezetni a hozzataplalas soran, ha tunetek lepnek fel, termezetesen abba kell hagyni, de amugy ezek kevesse(nem zarhato ki) etelek.remelem segitettem

2009. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok.Ha a gyerköc nem allergiás semmire,akkor keresztallergiás sem lesz.A keresztallergia azt jelenti,hogy pl.allergiás a Nyírfára(mint a párom) akkor elképzelhető,hogy allergiás reakciót vált ki nála pl.cseresznye,őszibarack,alma,mogyoró.A páromnál ez úgy nyilvánul meg,hogy miután eszik a gyümölcsből pl nagyon száraznak érzi a száját.

Remélem jól mondtam és érthetően,de az allergológus hátha visszanéz és megcáfol,ha valami nem jó.:-)

2009. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

igen, visszaneztem 15:45kor, azutani valaszolo, igazad van ezt probaltam en is leirni, csak lehet, h tul "tudomanyosra" sikerult, azert remelem ertheto volt es mindenki kibekult a dinnye kerdessel :)

en szemely szerint imadom es adni fogom a lanyomnak is ha betoltotte a 8 honapot

2009. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok.Ne keverjük ide,az kimondott ételallergiát (tej,glutén) és az aprómagvas gyümölcsöket sem.Lehet valaki pl.allergiás az eperre,de semmi másra,tehát nem a pollen váltja ki.

"Bizonyos élelmiszerek,elsősorban gyümölcsök és zöldségek allergénjei hasonlóak a pollenekéhez,és így elfogyasztásuk hasonló tüneteket okazhat!(tehát nem biztos,hogy okoz)mint a megfelelő pollen."

Leggyakoribb keresztreakciók pl.:

Nyírfát mát írtam+kömény,kapor,mogyoró

Pázsitfű:gabonafélék

Házipoatka:rákfélék

Fekete üröm:zeller,répa, fűszerek

Parlagfű:görög-sárga dinnye,paradicsom,uborka,banán.

Persze függ az allergia mértékétől is.

Az,hogy a párod allergiás,még nem jelenti azt,hogy a gyerek is az.

2009. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!