Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő kérdés? Mit válaszo...

Keresztelő kérdés? Mit válaszolnál erre a kérdésre?

Figyelt kérdés

"Miért szeretnéd gyermekednek a keresztséget?"

Római katolikus keresztelő lesz,kaptunk egy kitöltendő jelentkezési lapot. Nem járunk minden héten templomba,nem vagyunk annyira vallásosak,ezért igazából nem értem ezt a kérdést. Én azért szeretném,hogy megkereszteljék,hogy szabadon tudja a vallását gyakorolni,felnőttkorában ne legyen hátránya abból,ha netán nem vette fel a keresztséget. Szerintetek?



2012. jún. 4. 12:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Akkor írd ez. Nem engem kérdeztek, felesleges lenne helyetted válaszolnom. Gondold át magad, hogy miért fontos Neked.
2012. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Szia, Az utolsó gondolatoddal nem értek egyet: ha szabad vallásgyakorlást "adnál neki", akkor nem keresztelnéd meg. Mi van, ha ő pl református, vagy más egyéb vallási felekezethez szeretne tartozni? - én pl ezért nem kereszteltettem meg a lányom. De a kérdésre válaszolva, szerintem jó válasz lehet, hogy azért, hogy tiszta, békés életet élhessen Istent szolgálva.
2012. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A Mennyei Atya a megkereszteltet szeretetébe fogadja, így Isten gyermekévé leszünk és Jézusnak testvérei, ezáltal meghívást nyerünk a mennyországba is.


Szerintem "füst", hagyátok, egy hithű vallásos kapásból vágja, ha nem is szó szerint de tudja.

2012. jún. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Ne kereszteld meg.

Nekem nagy boldogság volt, hogy 15 évesen saját elhatározásból keresztelkedhettem meg. Az én szüleim is ateisták, vagy valami olyasmi...

2012. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
Azért,hogy megszabadítsa őt a bűntől és Isten gyermekévé váljon!
2012. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Én priviben írtam
2012. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó vagyok,én Református vagyok de ortodoxnak kereszteltek én választottam a református úgyhogy nyugodtan kereszteld meg fontos hogy meg legyen keresztelve szerintem egy Isten van mindegy a vallás ha felnő változtat majd ha akar.
2012. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
bocs utso elötti.:)
2012. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"hogy szabadon tudja a vallását gyakorolni,felnőttkorában ne legyen hátránya abból,ha netán nem vette fel a keresztséget."

Szabadságról ebben az esetben akkor lehetne beszélni ha nem Te döntenél a keresztsége felől. És én a saját bőrömön tapsztalom, hogy az ég világon semmilyen hártányom nem származott még abból, hogy nem én nem vettem fel a keresztséget.

Egyébként a papnak nyilván elégendő lenne ez a válasz amit ide leírtál:-)

2012. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm! Rosszul fogalmaztam a "szabadon gyakorolja a vallást" mondatomat. Persze,ő dönti el,de a kezdő lépést meg kell tennem. Én is voltam első áldozó,de bérmákozó már nem. Nem szeretném,ha nagyobb korában meg azt veri a fejemhez,hogy nem esküdhet templomban,mert nem volt megkeresztelve,megbérmálva stb. Amint felnőtt lesz,azt a vallást gyakorolja,amelyiket akarja,de még én vagyok érte a felelős,addig sok mindenből ki is maradhat,mert ráhagytam az egészet...
2012. jún. 4. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!