Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő kérdés? Mit válaszo...

Keresztelő kérdés? Mit válaszolnál erre a kérdésre?

Figyelt kérdés

"Miért szeretnéd gyermekednek a keresztséget?"

Római katolikus keresztelő lesz,kaptunk egy kitöltendő jelentkezési lapot. Nem járunk minden héten templomba,nem vagyunk annyira vallásosak,ezért igazából nem értem ezt a kérdést. Én azért szeretném,hogy megkereszteljék,hogy szabadon tudja a vallását gyakorolni,felnőttkorában ne legyen hátránya abból,ha netán nem vette fel a keresztséget. Szerintetek?



2012. jún. 4. 12:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, mi a francnak keresztelteted meg?


Nem is tudod a keresztség lényegét, főleg nem a gyermekkeresztség lényegét. Hiszen más a gyermekkeresztség és más a felnőttkori, hitvalló keresztség. Pl. ezért már az iskolás korú gyerekeket csak hittani felkészítés után keresztelik a katolikusoknál.


Gondoljátok végig a férjeddel, hogy most őszintén kéritek a keresztséget, vagy csak valamiféle divatnak akartok megfelelni. Hiszen a keresztségnél ti és a keresztszülők is fogadjátok, hogy a gyermeket bevezetitek a vallásos életbe. Ezért kérdem: milyen vallásos életbe tudjátok ti bevezetni, ha ti sem vagytok igazán vallásosak?

2012. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Persze,ettől az oldaltól megint azt kaptam,amit más kérdezők is! A hit nem abban nyilvánul meg,hogy minden héten ellátogatsz a misére,máshogy is lehet a vallást gyakorolni. Igen,nem járok hetente templomba,és nem imádkozom minden este,de attól a gyerekem még lehet másmilyen. Igen,azért akarom megkereszteltetni,hogy őt elindítsam a vallás gyakorlásában,mint engem anno a szüleim. Jártam hittanra,kórusba,minden héten a templomba. Más kérdés,hogy felnőtt koromban már megritkult,a tanulás,majd munka és egyéb teendők miatt a háttérbe szorult a folyamatos vallásgyakorlás,de attól a gyermekem csinálhatja máshogy. Hiába járatod a gyerekedet néptáncra,ha ő a modern tánc iránt érdeklődik. A lényeg,hogy én megadom neki a lehetőséget,és majd felnőtt korában eldönti, milyen irányba megy,és melyik vallást gyakorolja. A református is gondolom a felmenői miatt gyakorolja azt a vallást amit.

Szóval köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 4. 13:35
 13/20 A kérdező kommentje:

Így van! Egy Isten van!

Köszönöm azoknak,akik nem kioktatni akartak a válaszukkal!

2012. jún. 4. 13:41
 14/20 anonim ***** válasza:

11. vagyok


Sehol nem írtam, hogy vallásosság a templomba járások számával mérhető.

De az, hogy ilyen kérdésre a válaszod az: "Nem szeretném,ha nagyobb korában meg azt veri a fejemhez,hogy nem esküdhet templomban,mert nem volt megkeresztelve,megbérmálva stb"


Ezért írtam, hogy üljetek le a férjeddel és gondoljátok át, hogy miért is kéritek a keresztséget. És tudod, ezt egy vallásos ember nem értette volna félre. Hiszen az, hogy a lelkünkbe nézünk, önvizsgálatot tartunk, hozzátartozik a vallásunkhoz. De látom, hiába magyarázom.

2012. jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Sókristály ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam, mint Te most.

Nem vagyok mélyen vallásos, misére meg egyáltalán nem szoktam járni, csak ha muszáj. De valami végtelen nyugalmat érzek, ha beülhetek egy templom hátsó padjába, és csak csöndben figyelhetek befelé.

Én ezt a nyugalmat akartam továbbadni a gyerekeimnek.

Mivel a férjem meg sincs keresztelve, én meg ugyan megvagyok, de első áldozó már nem voltam, meg hát templomi esküvőnk sem volt, a katolikus pap nem vállalta a gyerekek keresztelését. Így a református lelkész keresztelte meg Őket. Neki őszintén elmondtam, hogyan viszonyulok a valláshoz, hithez, és megértett.

Az általad kitöltendő papírt én puszta formalitásnak tekinteném, és ráírnám azt, amiket ilyenkor szokás odaírni. A lényeg úgyis belül van.

2012. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 TKI Ibolya ***** válasza:
46%
Én is megkereszteltettem mind a három gyerekem.A két nagy egyházi suliba jár.A hitet nem a templomban adják.Rosszat nem teszel a gyerekeddel.Az itt rossz indulatú válaszadókkal meg nem kell foglalkozni.Írd be hogy keresztény neveltetésben és szellemben szeretnéd gyermekedet felnevelni és ehhez hozzá tartozik a kereszténység megszerzése.
2012. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Jó érv csak nem igaz.

Az a szabad vallásgyakorlás ha hagyod hogy maga döntse majd el esetleg keresztény vagy budhista akar lenni .

Én ellene vagyok ennek,max névadó.

Sőt a pap ki is borított mert nem kereszteli meg csak mise előtt mert ő biz nem marad 11nél tovább ... akkor lesz a gyerek pogány vagy sátánista Ő meg számoljon el a főnökével.

Szégyen az egyház.

2012. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Sosem jutott eszembe anyut szidni, mert nem kereszteltek meg, és ezért nem esküdhettem tempolmban. Nem is akartam. De ha akartam volna akkor szépen elsétálok a tempolmba és megkeresztelkedem, 25 vagy 35 vagy 45 évesen.
2012. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kedves 11.,igen,hiába magyarázod...

Fent írtam,hogy nem vagyunk "annyira vallásosak",tehát félre érthettem.

Felnőtt koromig 10 évig minden héten templomba jártam, kórusban énekeltem, hittanórára jártam, első áldoztam, a bérmálkodás már elmaradt. Azért,mert mostanra nem gyakorlom heti szinten,még a gyermeket elindíthatom,hátha ő majd másképp csinálja. Nem azt írtam,hogy ateista vagyok,hanem hogy éppen nem vagyok napra kész,ilyen kérdésekre válaszolni,ezért is kértem itt segítséget. Attól,hogy nem járok hetente templomba,még a lelkembe nézek,és tartok önvizsgálatot,ehhez nem kell mindig Isten. Elég álszent emberrel lehet a templomba is találkozni,aki vasárnap hosszú szoknyában és garbóban mormolja az imát,hétköznap pedig a 10 parancsolatból ötöt megszeg.

2012. jún. 4. 21:41
 20/20 anonim ***** válasza:
nekem az atya fogalmazta meg anno,én se tudtam hirtelen választ adni
2012. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!