Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért ilyen a...

Szerintetek miért ilyen a lányunk?

Figyelt kérdés
Ne vegyétek dicsekvésnek légyszi mert én néha jobban örülnék ha nem ilyen lenne! Szóval most 11 hónapos, 4 hetes korától végig alussza az éjszakát a mai napig, elején 8tól 6ig, most hogy már nagyobb 9től 10ig nyomja! Egyszer sem kel föl, illetve ha megébred (múltkor párom későn jött, bement a gyerek meg játszott csendben a kiságyba, ki is fordult egyből) szóval ha megébred sem sír vagy ilyesmi....! Napközben mindent tudok tőle csinálni mert nem jön utánam játszik meg beszélget a nappaliba, azért néha ki ki néz rám egy minden oké anya pillantással és mosollyal! Ha lemegyünk sétálni mindenkinek integet, és ha megállunk valakivel beszélgetni akkor nyújtja a kezét hogy menni akar hozzá (ismeretlenhez is) Ezek nem kellene hogy problémák legyenek ugye? De néha olyan jó lenne ha kis bújos lenne, ha este nem magától akarna elaludni! Volt egy időszak hogy napközben odafeküdtem mellé és így altattam el... gondoltam ez már így marad de jó :) De két hete ennek is vége mert ha altatnám akkor csak huncutkodik meg piszkálja a szempillám :) Viszont a kiságyba elcsendesedik és 5 perc múlva szunya :) Szóval mitől lehet ilyen rettentő "önálló" illetve nyugodt.....??? Tippek? Vagy más történetek hasonló babákról?
2012. jún. 4. 23:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
na az én fiam nem ilyen. :) a kisfiam egész nap pörög,állandóan játszik,amikor bébikompozik úgy megy vele mint egy őrült és direkt mindennek nekimegy aztán meg nevet.:) kihúzza az összes fiókot és kipakol,amikor babykompozik akkor megy és az összes széket felborítja,a múltkor a ruhaszárító tele volt ruhával,de neki azt is sikerült felborítani.:) mindig a rosszaságon töri a fejét.:) de nagyon cuki.:) este hamar elalszik kb 7 körül és éjszak 2szer felkel enni de van amikor csak játszani,és reggel 6-fé hét körül ébresztő.egész nap alig tudok valamit csinálni.a szobában sem merem hagyni a szőnyegen,mert tegnap is bedugta a lábát az ágy alá és a feneke beszorult.nyöszörgött aztán bementem megnézni hogy mit csinál.hát már meg sem lepődtem! :)amúgy nagyon barátkozós(idegenekkel is),sokszor jön és bújik hozzám.most az a szokása hogy amikor babykompozik odajön hozzám és úgy megöleli a lában hogy nem tudok megmoccanni. :) a múltkor direkt nem figyeltem rá mert hisztizett,erre megharapta a lában.én felszisszentem ő meg kinevetett.:)
2012. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ilyen, az enyém hisztis, egész nap a nyomomban van, kivéve sétánál, ott simán le akar rázni.
2012. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
ja 21:00 vagyok.az kimaradt hogy én nem dicsekvésnek veszem amit írtál.egyszerűen leírtad hogy a te gyermeked milyen és hogyan viselkedik.szerintem amúgy is a fiúk meg a lányok sokkal másabbak.például az én kisfiam amikor megszületett akkor is egy nap csak egyszer aludt de akkor is max 1 órát és egész nap ébren volt.és még mindig csak egyszer alszik nappal.max másfél óra.:)
2012. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Egyik gyerek ilyen, a másik olyan. Ha a Kérdező nem tréningezéssel és sírni hagyással érte el ezt az állapotot, hanem a gyerek természetréből fakad, semmi gond nincs vele:).


Kedves Hármas!

A hordozás, együttalvás, szoptatás mind az igény szerintiségről kéne, hogy szóljon. Értem én, hogy túlzol a 10 évvel és a többivel, marha jól is hangozhat mert hangzatos de nagyon félre értettél valamit. Arról kéne szólnia a dolognak, hogy ne szoktassuk le a gyerekeket olyanról erővel, amire szüksége van vagy életkorából adódóan természetes igénye, és ne szoktassuk rá olyanra, ami a természetének, életkorának, igényeinek nem megfelelő.

2012. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

De vajon, ha ennyire áldott jó gyerek, akkor mit is keresel ezen az oldalon?

Én speciel akkor találtam rá, amikor valami problémám volt és itt olvashattam olyanokról.

De ha neked semmi gondod, akkor minek írsz ki ilyen kérdést?

Nekem nagyon is dicsekvésnek tűnik, sőt, el sem hpszem, hogy van ilyen baba, hogy minden tökéletes az életetekben. Szerintem nevetséges. Vannak ilyen anyukák, akik maguknak sem vallják, nem még másoknak, hogy néha vannak nehéz pllanatok.

2012. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Megértem a Kérdezőt, hiszen tényleg egyre nagyobb hangsúly kerül(hozzáteszem szerencsére) a biztonságos kötődés kialakítására és megtartására, és ezt észrevéve a KÉrdezőnek igenis "probléma" lehet ha az ő gyereke nem bújós "fajta", mert azt hiheti, hogy ez azt jelenti, hogy nem megfelelő a kötődés náluk.

De javíts ki, Kedves Kérdező he nem ez vezetett TÉged a kérdés kiírásakor.

2012. jún. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok ma válaszolók! Megpróbálok mindenkinek válaszokat adni! Nem, nem sírni hagyással értem el ezt a mentalitást nála! Már a kórházban is úgy hozták enni hogy nem sírt a nővér kezében mint a többi baba, sőt ott is mondták hogy feltűnően nyugodt természetű! És hogy miért írogatok erre az oldalra? Meg hogy hogy találtam erre az oldalra? Meg minek vagyok itt? Ne haragudj de te mi a csodának vagy itt benne ebben a kérdésben, mit kell kötekedni???? ISMÉTLEM NEM DICSEKSZEM! Sosem tettem más anyukákkal szemben sem, sőt egy kettő előtt elhallgattam hogy a gyerek 4 hetes kora óta hagy engem is aludni ezért nincsenek bazi nagy karikák a szemem alatt! Csak azért hogy neki ez ne legyen rossz, a rossz alvó hasfájós babájukkal! És kérlek ezen az oldalon nem csak problémákat lehet kiírni! Speckó én a borostyán lánc miatt tévedtem ide! Mindegy te ilyen vagy, valószínüleg nem tetszik hogy ilyen gyerekem van! És igen utolsó :( Néha gyanakszom problémára, na nem arra hogy nem kötődik mert akkor nem kapnék hébe hóba puszit meg simit! De ez akkor sem annyi mint más babáknál! Apukája már látványosan többet kap, hisz ő nincs vele egész nap :) Köszönöm mindenkinek aki írt! És persze köszönöm aki megértett :)
2012. jún. 6. 23:19
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi megnyugtatásul. :) Tapasztalatból írok. Szóval a nagylányom már 20 éves. Ugyanilyen volt kicsinek, mint a lányod. Nem volt egy bújós és soha egyetlenegyszer sem sírt bölcsiben, oviban hogy otthagytam. Nem volt hisztis. Egy nagyon könnyen kezelhető gyerek volt. Én is aggódtam, szomorú voltam, hogy nem kötődik hozzám, mert nem bújós. De most, hogy már ekkora látom, hogy nagyon nagyon szeret és kötődik hozzám. Az egyik legfontosabb vagyok az életében. Van már barátja több éve. De nagyon ragaszkodik hozzám. Most sem ölel meg, nem bújik hozzám, de nagyon erősen érzem, hogy mennyire ragaszkodik. És bizony sok gyerek, akikkel együtt nőtt fel és bújós volt, most nagy korában nem ragaszkodik annyira a szüleihez, mint a lányom hozzánk. Szóval nyugi, szeret Ő titeket, csak mindenki máshogyan mutatja ki. Örülj neki, hogy nyugis, könnyen kezelhető babád van :)

A kicsi már nem lett ilyen nálunk sem :))

2012. jún. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

14- es és 16- os vagyok.

Csak egy érdekesség jutott eszembe, gondoltam megosztom Veled, hátha kedved támad olvasgatni ez irányba:).

Nem tudo, hallottál- e már az ún. szeretet- nyelvekről. Ezek pl. érintés, szivesség, dicséret, ajándékozás és minőségi idő. Naszóval:), minden embernek megvan a preferált szeretetnyelve, azaz amilyen úton a legkönnyebben kimutatja a szeretetét. Felnőttek között pl. anyukám szeretetnyelve a szivesség, tehát az, hogy elmosogat ha jön hozzánk nem azért van mert ő mindent jobban tud, hanem azért mert neki így a legkönnyebb kifejezni a törődését. Van, aki mindig dicsér, ami néha már zavarbaető, de neki ez a szeretetnyelve, ezzel tudja kifejezni az elismerését. És ugyan így van a "fogadási" oldal, tehát van, aki azon keresztül érzi a szeretetet ha megöleljük, van aki az együtt töltött időt értékeli a legnagyobbra. Ezek ugyan úgy megvannak a gyerekeknél is. Ha például kisiskolásokat megkérdeznek, hogy honnan tudod, hogy Anya szeret, lesz amelyik azt válaszolja, hogy onnan, hogy megpuszil, lesz olyan, aki azt mondja, hogy onnan, hogy este mesét olvas neki.

Minden gyerek más, ez óriási közhely de óriási igazság egyben. Az igaz, hogy a legtöbb kicsi fő szeretetnyelve az érintés, hiszen valahol így vagyunk kódolva de az sem ritka, hogy már egész kicsi korban másik szeretetnyelvet preferál a baba.

Ezen elmélet mentén Neked az a legfontosabb, hogy találd meg a Te Lányod szeretetnyelvét, ismerd fel, hogy melyiket adja és kapja legszivesebben(a kettő nem mindig esik egybe), és ha ez megvan, meglesz a megnyugvásod is:).

A szeretnyelvekről egyébként az Egymásra hangolva és a Gyerekekre hangolva című könyvekben olvashatsz, illetve a neten is találhatsz érdekes és hasznos irományokat:).

2012. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az én lányom, olyan 13-14 hós koráig volt ilyen "csodagyerek". Nem sírt, minden jó volt neki, stb. Na, de ez megszűnt, most 16 hós, éjjel nincs gondom továbbra sem vele, leteszem, elfordul, alszik, uez délben is. De a többi időszak.....hisztizik, akaratos, csapdos, földhöz vág bármit, ennek ellenére egy kis tündér. Az is igaz, ha pl. mondom neki, hogy anya elmegy pisilni, szépen elvan a járókában addig, de mihelyst kijövök, egyből ki kell venni. És persze, mindig azt akarja csinálni, amit nem szabad....mindezt mosolyogva, édesen!
2012. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!