Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rémálom az etetés, miért...

Rémálom az etetés, miért csinálja ezt?!

Figyelt kérdés

Maholnap egy éves lesz a fiam, de már nagyon kiborít az evéssel.Kezdem azzal, hogy alig eszik,a napi ötszöri étkezést azt sose tudtuk össze hozni.Reggel 6-7 között kel, akkor megissza tápszerét, persze jobb esetben ez is csak 180-200ml.Négy óra múlva még nem éhes,pedig nem is nasizik közben semmit.11-12 között megpróbálok betenni az etető székbe ahol folyamatosan kalimpál, matat, játszik.Úgy kell kanállal követnem a fejét, hogy betaláljak a szájába.Akkor is nagy nehezen megy le 3/4 üveg, közben kétszer melegítem újra mert olyan sokáig vacakolunk, hogy elhűl.

Uzsi csak 5-6 között van(tejpapi, tejbegríz), mert hamarabb megint képtelenség evésre bírni.Van, hogy 1 dl tápszert csinálok neki,és odateszem mellé, hogy játék közben legalább néha rácuppanjon.Mert így sehova sem haladunk ha ilyen rosszul eszik.Nasi nem érdekli,nagy néha megeszik 2-3 kukit, a kifli véggel csak játszik, a baba piskótából és a háztartási kekszből max. egy felet eszik meg.

Este vacsira tápszert kap, amiből szintén csak annyi megy le mint reggel.Már nyolc körül alszik mert akkor már majd össze esik a fáradtságtól.Mondjuk ezt nem csodálom mert egész nap kavar a lakásban.Éjjel még felkel egyszer enni.

Egyszerűen tanácstalan vagyok, mert nincs kedvence, úgy általában az étel nem hozza lázba.Van amikor a tápszer sem, pedig azt szereti.Fogzik, de azért úgy gondolom ez azért már nem a fogzás miatt van.Ha együtt eszünk pár falat erejéig érdekli csak utána mindent kiköp.

Adjatok légyszi tanácsot hogyan lehetne megszerettetni vele az evést?Már a gyomor ideg bennem van ha az etetésről van szó...


2011. febr. 28. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
:) ne idegeskedj! az én fiam ugyanezt csinálja. Minden evéshez kiflit kér és azóta, mióta a kiflit rágja, nem érdekli a főzelék. A tápiból elég a 200 szerintem, mi reggel este ennyit iszunk, délelőtt üveges gyümi, ebédre főzi husival( fél adag és kifli), uzsira jogi, vacsi főzi ( megint féladag és a kifli) és elalvás előtt a tápi. Kifliből talán összesen egy felet eszik meg, de minden etetésnél oda kell adni neki. Nasit még nem kap, kivéve babakeksz, gyümi v.jogi mellé.De az etetés nálunk is rémálom kb.félóráig tart és igen én is kétszer-háromszor melegítek..pedig nincs játék az etetőszékben, de forgolódik, matat, mindenre mutogat, hogy mondjam mi az :) . És mindenből keveset eszik. Viszont fejlődik, mert 11kg és 83 cm, 40dekát hizik havonta és 14 hónapos lesz.
2011. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a kifliből egy felet úgy értem, egész nap, összesen egy felet.
2011. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtál, már nagyon magam alatt vagyok...Én már mindent megpróbáltam, de semmi sem jó neki.Most is fel van bontva egy üveg alma-burgonyával, meg egy banános-őszibarackos pulyka de egyik sem kell.Pedig reggel hét óta csak egy fél babapiskóta meg egy fél üveg almás krumplipürét evett:(

Mondjuk fejlődik mert havi 40 dkg-ot hízik, úgy mint a te kisfiad.Most 74,5 centi és 8 kg.De ez az evés egy rémálom.Ráadásul csak üvegeset hajlandó enni:(

Amíg pici volt sírással jelezte legalább hogy éhes.De most?Semmi...Uh, már annyira de annyira várom,hogy tudjunk valamilyen szinten kommunikálni, talán akkor jobb lesz.

2011. febr. 28. 13:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi kilenc hónaposak leszünk és dettó ilyen problémánk van.

Kilenckor 180ml tápi , délben főzi kb:100ml és rá egy kis desszert, hogy valami kalória is legyen aztán négy óra fele gyümölcsös desszert kb:100-130ml és este nyolc 180ml tápi és éjszaka megint 180ml tápi.

És persze ez nem minden nap jön össze én is kivagyok de reménykedek, hogy egyszer megjön az étvágya.

Azt nem írtam, hogy nálunk most derült ki, hogy kevés a vas a vérében és most ezt pótoljuk cseppekkel.

2011. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nahat 10 honaposom is ilyen csak anyi h o szopik es mindenki azzal idegesit h milyen nagy es meg csak szopik,de megjegyem h azt is 4-5 oran kent

neha lecsuszik egy kis alma kekszel meg kopasz kenyer de enyi,ma is csak kopasz kenyeret evett hiaba probaltam en fozeleket adni neki,meg gyumolcsot nem kellet neki

2011. febr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!