Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen rémálom az etetés?

Figyelt kérdés

10 hós a fiam, és néhány kanál után elkezd nyüszügni, mutogatni, mintha kérne valamit (de esküszöm nincs ott semmi, ami kellhet neki). Majd elkezdi az arcát dörzsölni, persze a maszatos szájáról a füle mögéig mindene kajás lesz ilyenkor...

Ráadásul most még ezt tetézi, hogy ha jól sejtem jön a foga és az ételmennyiség felét sem eszi meg.


Gondoltam már rá, hogy elég neki és ezért csinálja, de ha nem tuszkolom tovább, akkor 1 óra múlva jön szopizni. Amit korábban nem szokott már. Ha tuszkolom, megeszik még egy csomót, de a végére már idegroncs vagyok :(. És ez egyikünknek sem jó.


Próbáltam már játszva adni neki a kaját, nem jobb. Ha adok valamit a kezébe, akkor a kaja helyett az van állandóan a szájában.


Minden tanácsot köszi!


2010. júl. 7. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:

szia, ne erőltesd!!!!!!

egyértelmű: nem akarja. szoptasd meg ha azt kéri. ha meg még a foga is jön...pfff.

az enyém 12 hós koráig alig evett vmi,t ugyanígy dörzsölte a szemét, stb. sokat szopott még.

de utána varázsütésre elkezdte, ahogy érdekelni kezdte, én sose erőltettem. így csak megutálja szegény az egészet, meg mint írod, te is idegroncs vagy. ha anyatejet kap, nem lesz baja! próblálj neki gyümit adni, azt szokták szeretni, pépesítve.

és ne játssz vele etetés közben, mert azt is megszokja. az evés evés, és kész.

remélem, segítettem vmi.t

2010. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja lemaradt, hogy most múlt 18 hós a kislányom, és eszik mindent.
2010. júl. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
próbáld ki hogy mintha az ő hamiját ennéd jóizűen,hú de finom,stb. és nállunk ez hatott.De lehet hogy igaza van az előzőnek és szopika kell neki,főleg a foga miatt is.
2010. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mendy1025 ***** válasza:
nekem 18 hónapos, ő is így eszik néha,főleg ha már álmos.Lehet neki is ez a baja.....vagy esetleg nem akar már egyedül próbálkozni?:))adj egy kiskanalat a kezébe,hátha tetszeni fog neki.Vagy én képeskönyvet szoktam odarakni elé,azzal lefoglalja magát,nézi a képeket ,közbe mesélem neki.Nálunk ez vált be:)))
2010. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az arcdörzsölés a fogzás tünete.
2010. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kislányom akkor trükközik így, ha vagy nem éhes, vagy valamiért nem kívánja a kaját (álmos, fog jön, melege van és inkább csak inna stb.), vagy nem tetszik neki a kaja. Én nem szoktam erőltetni, csak akkor kivételesen, ha már egy napja alig evett valamit, amúgy hagyom "nemenni", majd eszik, ha éhes lesz. Tényleg, csak akkor "erőltetem", ha már legalább az ötödik étkezést hagyná ki, avagy félbe. Ő 17 hónapos amúgy. Szerencsére sokat iszik. Szerintem próbáld meg többször kínálgatni, ha nem kér, ne erőltesd, de sokszor próbáld meg, és ha éhes lesz, enni fog.
2010. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én 9 hónapos fiam totál ugyan ezt csinálja!!!Neki már kibújt az alsó két foga,meg fennt is egy,a másik meg félig.Akkor amíg a negyedik nem jön ki teljesen az is zavarhatja???
2010. júl. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot. Sajnos a legtöbbet már én is végigzongoráztam, de semmi:

Ha én eszem a kajáját, nem érdekli, ha játszani akarok neki a kajával, nem érdekli.

A szoptatást nem is bánnám, ha nem kéne 2 hónap múlva visszamennem dolgozni. A bölcsiben senki sem fogja tömködni, 1 óra múlva újra megetetni és pláne nem szoptatni. Ezért aggódom érte.


Ráadásul a műsor közben időnként újra elkezd enni és akkor egy darabig megint nyeli, mint kacsa a nokedlit. Ezért "erőltetem". Bár tudnám mi a jó...


Ja, a kanálért nyúlkál, de ha odaadom neki, hogy egyen, akkor az ételes kanalat ellöki. Az üreset viszont nyomja a szájába, így én nem tudom őt etetni :(.


A képeskönyves dolgot kipróbálom :).

2010. júl. 7. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!