Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeret játszani a...

Miért nem szeret játszani a játékaival?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6,5 hónapos. Eddig ha letettem a szőnyegre és körberaktam a játékaival, akkor fél órát is eljátszott egyedül. Pár napja azonban semmi nem jó neki, minden játékot csak félredob, hiába ülök oda játszani vele, mindenért nyávog. Azt észrevettem, hogy ha hasra fordul akkor hamar begurul ha nem éri el a játékokat, mert tolatva kúszik és nem hogy közelebb még távolabb kerül a dolgoktól. Lehet ez a baj? Ami még fura, hogy ha már nagyon nem tetszik neki a dolog akkor beteszem a kiságyba, és ott akár háromnegyed órát is elvan úgy, hogy nézelődik, gurul ide-oda, pedig nem teszek be neki játékot. Jobban szeretném ha újra a szőnyegen érezné jól magát, mert így jobban fejlődne a mozgása is, mint a kiságyba. Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Miért jobb neki a kiságyban?
2012. jún. 5. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hogy nem teszel játékot a szőnyegre.
2012. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

adj neki konyhai eszközöket :) habverőt, fakanalat, flakont...


a másik meg, hogy ülj mögé, támaszd meg a lábát. segíteni ne segíts neki direktbe, de legyen ott a tenyered, hogy el tudja "rúgni" magát, hogy elérje a játékot ;)

2012. jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kerria ***** válasza:
100%

azért jobb mert zártabb tér, jobban emlékezteti a fél évvel ezelőtti "lakhelyére".


Játékokat én 2-3 naponta cserélem, ne unja meg. Na nem újakat veszek, hanem a meglévőeket szortíroztam szét, pl egy gurulós, egy csörgő, egy plüss, egy zenélős, és egy építős. Aztán ezt elerakom 3 nap múlva és egy hasonló típusú, de másfajta játékokat veszek elő.


A mozgásfejlesztésre pedig egy előttem író mondta a helyes választ. Ne erőltesd, de támaszd meg a lábát, így érezni fogja, másfelé is tud haladni.

2012. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kerria ***** válasza:

Mármint a kiságy...

azért jobb mert zártabb tér, jobban emlékezteti a fél évvel ezelőtti "lakhelyére".

2012. jún. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!