Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok nekem minél...

Válaszolnátok nekem minél többen a kérdésemre?

Figyelt kérdés

Milyen időközönként váltottatok ki étkezéseket a gyereknél?

Mennyi idő telt el közöttük? És milyen idős korban kezdtétek el?


pl. 4 hónaposan kezdted el a hozzátáplálást, 3 hét alatt váltotta ki. A két kiváltott étkezés után (mondjuk tízórai után az uzsonnát váltottad ki) 2 hónap telt el.


Köszönöm!!!


2012. jún. 5. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük, 3 étkezést váltottunk ki egyszerre a doktornő javaslatára,majd 2 hónap múlva már csak reggel és este kapott tápszert
2012. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

4,5 hónaposan kezdtem a kóstoltatást.

5,5 hónaposan az uzsonnát váltottuk ki.

6 hónaposan a tízórait.

7 hónaposan az ebédet.


Reggeli-esti szopi sokáig megmaradt, úgy igazán csak 10-12 hónapos kora körül igényelte már akkor is inkább a szilárd étkezést.

2012. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
én 4 hónapossan a gyümölcsös tejpéppel keztem meg almalével de nemvártam hónapokat a kiváltásssal ami izlett neki adtam most 6 hónapos sokféle ételt eszik már de mi üveges babaételt adtunk most már van hogy én főzők neki.
2012. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
4 és fél hónaposan kezdtem, és egy-egy étkezés kiváltása 1-1 hónapot vett igénybe körülbelül (először az uzsit, majd a tízórait, majd az ebédet váltottam ki). Reggel-este tápszert kapott sokáig, azt később váltottuk ki mi is.
2012. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az ajánlott a következö, nekünk ez kicsit csúszott, de most a következö babával sem sietem majd el.


Elsö kóstoltatást 4 hót betöltötte kezdtük el. Majd minden héten 1 íz, de kanalanként emelve. 5 hét alatt váltottuk elöször az ebédet. majd 4 hetet kell várni és utánna kezdtünk gyümölcsöt ami szintén 5 hétre rá váltottunk ki, és a köv tejpép között megint 4 hét telt el. Vagy is nálunk kicsit csúszott, de ez az ajánlott.

2012. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

utolsó, nem tudom most mi az ajánlott, de 2 éve tuti nem ez volt :)

akkor egy hét alatt 2 íz volt, és 2 hét után a kiváltás... biztos ez is változik.


mi 5 hónapos korban kezdtük a kóstoltatást, 6 hónapos korában pedig kiváltottuk a 10 órait, 2 hét múlva az ebédet, 7 hónapos korában pedig az uzsonnát.

9 hónapos korában pedig bevezettük a vacsit is :)

2012. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

2 hét után kiváltás?


azért az elég durva még ha szuper gyorsan eszik is a baba, és meg tud enni egy nagyobb adagot. de szerintem erre sok baba nem képes.

2012. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Mi 3,5 hónaposan kezdtük, mert gondok voltak az emésztésével. Leginkább nem jutott el táplálék a gyomrában és a hozzátáplálást ajánlotta a gyermek főorvos az 1 hetes kivizsgálások után.

Akkor tízóraira kapott almát, szépen minden meg is indult. Eljutott az étel oda, ahova kellett és újra hízni kezdett.


A védőnőm tanácsára 2 naponta adtam neki új ízt. Első 3 kanál csak a leve volt a gyümölcsnek.

2 hét alatt tízóraira nem óhajtott tápszert enni csak gyümölcsöt.

1 hónappal rá az uzsonnát is gyümölccsel kezdtük. Ott is 2 hét telt el a kiváltásnál.


Ezek után 6 hónaposan kezdtük el az ebédet. Nem akartam elsietni és minél több ízt akartam bevezetni neki, de 2 hét után már csak az kellett neki, semmi tápszer.


Így 6,5 hónaposan már 3 étkezést kiváltottunk.

Most ott tartunk 11 hónaposan hogy kunyerálja a reggelinket és a vacsoránkat, ha eszünk. De nem tartom jónak, hogy kiváltsam neki azt is.


Ráadásul darabosat se bébiételbe, se a főztömbe nem hajlandó megenni, de h adunk neki valamit a kezébe, akkor igen és szívesen rágcsálja a 7 fogával.


Fogalmam sincs, mi legyen. Védőnő szerint nem lennénk még szeptemberben se elkésve, ha kiváltanánk a reggelit.


Szerintetek? Most mi legyen?

2012. jún. 5. 21:16
 9/17 anonim ***** válasza:
Kérdező 11 hónaposan az én fiam azt ette amit mi,még 2szer kapott tápszert jó evő semmi baja nincs allergiája sem,nyugodtan váltsd ki.
2012. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

reggelit és vacsorát nem váltunk ki! a tej/tápszer megmarad még iskolás korig!

viszont a reggeli tej után adhatnál már neki reggelit és este is a tej előtt vacsorát.


11 hónaposan azért már simán mehetnének ezek, ráadásul már el kéne kezdened bevezetni a ti ételeiteket :)


nem piszkálni akarlak, de furcsa, hogy most ennyire bátortalan lettél, azok után, hogy ilyen korán kezdtétek. pont azért, már bőven kaphatna vacsorát, ha egyszer kunyerál akkor igényli!

adj neki bátran, nem lesz baj, a jobb étvágyú babák ennyi idősen már vacsiznak, reggeliznek, és leginkább azt eszik amit a szülők, persze nem pacal pörire gondolok :D kicsit vegyél vissza a fűszerekből és már mindenféle leves, egytálétel, tésztás kaják mehetnek :)

2012. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!