Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Válaszolnátok minél többen?...

Válaszolnátok minél többen? Ez tényleg így működik manapság?

Figyelt kérdés

Szeretném a lehető legtöbb választ kapni a kérdésemre.

Érdekelne, hogy itt, mi kismamák/anyukák közül hányan vagyunk, akik csak úgy megengedhetik maguknak, hogy autót vegyenek, új helyre költözzenek, ha az épp aktuális lakóhelyükön nem érzik jól maguknak.

A mai világban tényleg csak úgy hipp-hopp gondolok egyet és költözök, vásárolok?


Közületek ki az, aki ezt meg tudná tenni, és ki az, aki nem???


2010. okt. 10. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sztem senki nem tudja megengedni magának,hogy hipp-hopp csak elköltözzön,esetleg csak a multimiliomosok.Bevásárolni meg megteheti akinek magas fizuja van,vagy sok pénze.

Nekem nincs.

2010. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jajj, nem bevásárolást értettem, hanem autó vásárlást:) Csak rosszul írtam...
2010. okt. 10. 14:47
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

NAgyon jó lenne hogy hopp és veszünk egy autót. lassan 1 éve nagyon rossz állapotban van az autónk, de nem tudjuk lecserélni.

Házat nem akarunk cserélni, de egy tető csere is gondot okoz.

PLÁNE 2 ABLAK CSERÉJE SEM LENNE ROSSZ. DE NEM MEGY!

2010. okt. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem, nálunk sem... :) Autónk nincs, lakásunk ugyan van (páromnak és nekem is), de mégsem tudunk nagyobba költözni, pedig nagyon szeretnénk! Talán ha visszamegyek dolgozni és valami normális hitelt fel tudunk venni és találunk elfogadható áron egy nagyobbat akkor. De annyi mindennek kéne összejönni egyszerre, hogy szerintünk ez szép álom marad még egy darabig. Arról nem beszélve, hogy a páromnak szerződéses munkaviszonya van, bármikor kirakhatják, így elég rizikós hitelbe vágni.
2010. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Van egy házam, ami hitelmentes, autóm nincs, és csak úgy tudnék vásárolni pl. gépkocsit, vagy nagyobb házat, vagy jobb helyen lévő házat, ha eladósodnék. De én ettől besz*ribb vagyok, két gyerekkel egyedül.....
2010. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Magánvàllalkozásunk jól működik. A házunk túl nagy, ha el akarnék költözni, nehezen tudnánk eladni, nem sok embernek kéne, már próbáltuk. Autónk kettő van. Az enyémet öt éve vettem a saját fizetésemből. Ha nagyon akarnék, tudnék venni másikat, de nem sokkal jobbat, mint ami most van, így nem cserélem le. Hiába nincs anyagi gondunk, a válaszom az, hogy nem veszek kocsit, mert ezt meguntam és nem költözködök csak úgy, mert nem menne, amugy meg nagy meló. Ha tönkremenne a vállalkozásunk, akkor mennék csak el innen.
2010. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

ez nem manapság vagy nem manapság, hanem pénz kérdése.

én költöznék is meg nem is. anyóssal lakunk, nem egy leányálom, de szép nagy a házunk, bőven elférünk, hatalmas a kert, minden megterem, a környéken laknak az ismerőseink és itt van a páromnak munkája. ha el is tudnánk ezt a házat adni, valahová anyósnak is kellene menni, tehát nem sok maradna nekünk házra, vagy ugyanúgy jönne velünk...

a kocsinkat mi lecseréltük, egy százéves öreg helyett most van egy 90 éves öreg kocsink:) 50 ezret fizettünk rá, nem volt egy nagy biznisz, csak az volt a lényeg, hogy 5 ajtós legyen a 3 helyett, hogy a gyerekülést ne kelljen már elölről hátramászva beüzemelni.

csak hitellel tudnánk másik, nagyobb, újabb, jobb kocsit venni.

2010. okt. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

én mind megtehetném amiket írtál, csak nem teszem, van egy régi autónk, ami még jó és hülyeségnek, pazarlásnak tartanám lecserélni, van egy hatalmas házunk, amiből meg hülye lennék elköltözni

de gyerek még nincs, mert eddig azon voltunk,hogy megteremtsük az alapokat,

szóval aki gazdag vagy van mit tejbe aprítani az nem hülye,mint ahogy azt sokan gondolják, hogy csak úgy költsön erre arra, passzióból, mert akkor nem lenne neki sem vagyona

2010. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Nekem van egy kicsi spórolt pénzem, egy öreg autót akartam venni, de inkább költözésre használom fel, így döntöttem. Panelban lakunk, ne gondolj extrára, csak szeretnék egy 3 szobásat, hogy a babámnak is legyen külön szobája. A lakás egyébként az enyém, azért írtam így egyesszámban. A páromnak van egy öreg autója, pénze semmi.

Jelenleg elég spórolósan élünk, kevés a gyed és a párom is most kevesebbet keres, ezt az összeget még a terhességem előtt spórolgattam össze.

2010. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Autót venni talán sosem fogok magamnak,de a költözés nálunk tényleg így megy...Ugyanis albérletben lakunk,talán így is öregszünk meg...Én is csak ámulok,amikor egyesek csak úgy idegurulnak az éppen aktuális kedvenc autójukkal,vagy eldicsekednek a 200.000 Ft-os telefonjukkal!és sokan még csak halálra sem dolgozzák magukat!(persze tisztelet a kivételnek,minden elismerésem azé,aki megdolgozik a pénzéért és meg is tud élni!)
2010. okt. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!