Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik közvetlen azután,...

Mi történik közvetlen azután, mikor hazavisznek egy csecsemőt?

Figyelt kérdés
Nektek volt segítségetek otthon (pl. szülők), vagy egyedül birkóztatok meg a feladatokkal?
2012. jún. 7. 11:37
1 2
 1/16 Kerria ***** válasza:
100%
Szerencsére Édesanyám tudott jönni segíteni, az első 1 hónapban!
2012. jún. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Egyedül. Mármint nincs semmi nehéz egy baba ellátásában, így nem volt szükségem senkire.
2012. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én külföldön szültem első babámat. Vasárnap 11:50kor született és hétfőn tehát másnap du.2kor már otthon is voltunk. A férjem jött értünk. Mivel nekünk a családunk Magyarországon él ezért csak a férjemre számíthattam az első pár napban, de aztán megjött anyukám aki 3 hetet töltött velünk. Nagyon jól jött a segítség főleg éjszakánként amikor sokat sírt a babám, engem ez viselt meg a legjobban, sokszor volt olyan hogy megetettem aztán ő altatta vissza, sokszor 2órát vett igénybe. Meghát sokat segített azzal is hogy főzött helyettem, így én addig a babóval foglalkozhattam. Bár nekem a férjem is sokszor főz, de azért jól jött a anya segítsége :), meghát neki volt tapasztalata hiszen 3 gyereket nevelt fel. Ő nem az a 'mindenbe beleszólok' nagyi :), úgyhogy nem volt vele gondunk. Aztán amikor hazarepült egy kicsit hirtelen furi volt a helyzet, de aztán szépen belerázódtunk és szuperül elvoltunk/elvagyunk hármasban.

Szerintem jól jön a segítség amikor hazaérkezik az újdonsült anyuka a pici aprósággal, hiszen olyankor még olyan kis törékeny a baba és általában az anyuka is elég kimerült(mondjuk én igyekeztem sokat ébrenlenni, nem egész nap feküdni az ágyban)

2012. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Atroposz ***** válasza:
80%
Ismerkedés >szopi >ismerkedés (közben mell szívás)>fürdetés >szopi˙>alvás (nézed őt alvás közben és gyönyörködsz benne és nem tudsz aludni nehogy vmi baj legyen.Volt nálunk anyu de mindent egyedül csináltam így tanul az ember persze amikor suliba mentem délután sokat segített vigyázni rá stb.
2012. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
amikor megszültem akkor anyukám 2 hét szabadságot kivett hogy egész nap itt legyen nálunk és segítsen.de én nem akartam.szerettem volna a kisbabámat én rendezni.engem császároztak de mindent én csináltam.anyukám kb 5 napig csak este jött és segített megfürdetni a kisfiamat.mivel semmi bajom nem volt nem értem miért kellett volna hogy egész nap itt legyen.én szívesen elmosogattam takarítottam és éjszaka is csak én keltem fel a kisfiamhoz a férjemnek csak első éjszaka szóltam hogy vegye már ki a kiságyból mert kicsit húzódott a seb.11 hós baba anyukája(ja és első baba)
2012. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt segítség, de én hazamenetel utána 3 napig 41 fokos lázzal vergődtem. :(


Egyébként nézegettük, etettük (közösen, felváltva, mert az elejétől tápszeres), pelenkáztuk, etettük, büfiztettük, pelenkáztuk, összebújtunk apájával. :)

Nálunk az vált be, hogy kéznél a segítség, de csak akkor jönnek ha valamiért szólunk nekik, tehát olyan, hogy egész nap itt volt valaki nem volt.

2012. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért az így nem igaz, hogy nincs semmi nehéz egy csecsemő ellátásában. Elméletileg nincs, ha mondjuk nem előtte 2 nappal vágták ketté a feneked (esetleg császárosoknak a hasát.) Én 1 hétig alig tudtam felkelni, ülni 1 hónapig. Rengeteg tejem volt, fejni kellett volna, de nem volt rá időm, begyulladt. Aludni nem tudtam se éjjel, se nappal, szóval azért nem volt egyszerű. Nekem nem volt segítségem. A férjem nem kapott szabit, mert a munkahelye kitalálta, hogy apás szabi csak akkor jár, ha megjött a babának a tajszáma. A főnöke meg épp akkor ment nyaralni, amikor szültem, szóval mennie kellett dolgozni. Anyósom pasija nem engedte el, anyu meg 3 napot jött csak.

A lányom 6 hetes koráig nonstop ordított, csak a cicin hallgatott el. Szóval én addig alig tudtam elmenni pisilni, enni, zuhanyozni.

2012. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kerria ***** válasza:
100%

Az első vagyok, csak nem tudtam bővebben kifejteni, mert éhes lett a kislányom.


Nagyon sok mindentől függ, hogy mi történik miután hazaviszed a babát:

- mennyire viselt meg a szülés (fizikailag és/vagy lelkileg)

- milyen típusú a babád ( az enyém, nem olvasta a könyveket, amik azt írták a csecsemők 18-20 órát alszanak eleinte, ő 13-14 órát aludt) alvós lesz-e, nyugodt lesz-e

- lesz-e tejed/ megfelelő mennyiségű tejed lesz-e. (nekem csak nagyon kevés volt, így előbb mindig szoptattam, majd tápszereztem, majd fejtem, majd sterilizáltam, és mire oda jutottam, hogy aludjak, akkorra majdnem kelni kellett ismét)

- mennyire jól tudsz rövid időn belül pihentetően aludni

-stb.

Rengeteg ilyen dolog van, amit eleinte nem lehet tudni.


Mint írtam nekem Anyukám segített. Főzni biztos nem lett volna időm, a takarítással meg tudtam volna bírkózni, hisz azt ott tudod hagyni a baba miatt bármikor.


Persze van akinek nincs segítsége, egyedül kell megküzdenie a mindennapokkal, és van olyan is akinek nincs szüksége segítségre. Előre ezt nem lehet azonban tudni...

2012. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Anyukámnál voltam 4 hétig, férjemnek dolga volt vele csak hétvégén találkoztam,nem tudom mit csináltam volna,teljesen kikészültem lelkileg is a gátsebtől alig tudtam mozogni,kisfiam nem akart szopizni,begyulladt a mellem is,anyukám nélkül semmire sem mentem volna,ő főzött,mosott takarított,segített a babkörül,majd a 3. hónapig az anyósoméknál voltunk,ott mindent férjemmel láttunk el a babkörül a mi szobánkat én takarítottam,néha besegítettem a házimunkába de azt a párom tesói és anyukája csináltak,majd 3 hónapos volt mikor a saját lakásunkba költözhettünk,azóta mindent felosztunk egymást,közt,meg szoktak rá vigyáznia nagyszülők..Ha van segítség fogadd el nem egyszerű az eleje,régen is segítettek az anyukának ugye mikor nagycsaládokban éltek,bármennyire is egyszerűnek tűnik azért nem az,főleg ah felmerülnek plusz problémák,de azt senkinek sem kívánom.Aki meg hősködik,hogy nem kell segítség nem nehéz feladat,azokra nem kell hallgatni,hidd el aki megteheti az elfogadja a segítséget.
2012. jún. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok. Nekem is császár volt sajnos, de egyébként az a tapasztalatom, hogy adott esetben okozhat kevesebb gondot is, mint a természetes szülés, azaz egy durván repedt-szakadt-vágott, majd varrt gát adott esetben jobban fáj, én legalább is így láttam a szülészeten.


Ha nem lett volna az a nyomorult fertőzés és láz, akkor nem is éreztem volna, hogy szültem, tehát a császár nem predesztinálja a potenciális nehézségeket.

2012. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!