Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez igaz lenne? Megrémültem...

Ez igaz lenne? Megrémültem ettől a feltevéstől. Anyukák, akik kaptatok terhesség elején progeszteron készítményt hogy ne menjen el a baba, most egészséges a babáitok?

Figyelt kérdés
Itt olvastam egy régebb kérdést ez kapcsán merült föl bennem az aggodalom. Írta valaki hogy az ismerősei közt sok a rákos kisgyerek és kapott rá olyan válaszokat hogy akik a terhességükkor a vetéléstől tartván kaptak hormonpótlást azoknál később nagy valószínűséggel lehet rákos a gyerek. Mert hogy a természet alapból szelektálja a nem életre való magzatot és ha ezt gyógyszerrel visszatartják akkor később úgyis kialakul valami betegség. Ezen nagyon ledöbbentem mert én ezt nem gondoltam. Én az első babánkkal 6 hetesen elvetéltem, mikor ujra terhes lettem a doki azonnal utrogestant írt föl hogy 12 hetes koráig szedjem nehogy ez is elmenjen. Azt nem tudom hogy a gyógyszer nélkül is megmaradt volna e a terhességem, de minden simán ment, most 9 hónapos a kis drágám, és remélem egészséges és soha nem lesz komoly baja, de ez a dolog nagyon megijesztett, elvileg van erről valami cikk, de még nem keretem rá. Szerintetek van benne valami igazság? Akkor most mindannyian féljünk akinek terhességmegtartó bogyót kellett szednie hogy netán rákos lesz a gyerekünk?
2012. jún. 7. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Jesszusom...


A progeszteron a beteg embrión nem segít,, tehát ő sajnos így is, úgy is elmegy, kizárólag egy vetélési okot, a sárgatest elégtelenséget lehet vele kiküszöbölni, azaz azt a szituációt, amikor az embrió egészségesen fejlődik, de a szervezet magát a terhességet elégtelen hormonműködés okán nem tudja fenntartani.


És csak igen kicsit kell gondolkozni - mind az utrogestanban, mind a duphastonban ugyanaz a progeszteron van mikronizált formában, amit a szervezet amúgy is ezerrel terhel terhesség alatt. Akkor?

2012. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is szedtem a 13. hét végéig. Nem vagyok szakidani a témában, de józan paraszti ésszel végig gondolva a következőre jutottam: nem azért kellett szednem, mert beteg volt a babám, hanem mert az alacsony hormonszint miatt nem maradt volna meg. És ez nagy különbség. A természet valóban szelektál, ha baj lett volna vele, tök mindegy, hogy Utrogestant szedek, vagy sem.

De szerencsére egészséges, okos, vidám 19 hónapos kiskrapek!! :) Úgyhogy nyugi, ez a feltevés szerintem badarság!

2012. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a hormon és a rák között nincs semmi összefüggés. a természetben létező egészséges kiválasztódás elve alapján tényleg legtöbbször az életképtelen embriók mennek el, ám itt is szerteágazó a dolog: először is nem igazán a rákos megbetegedés az,ami az így "mesterségesen" életben tartott embriókat veszélyezteti szül. után, inkább komoly genetikai jellegű betegségektől kell ilyenkor tartani, mint pl. fejlődési zavar vagy testi deformálódások, amelyeket rendszerint aztán később az UH is kimutat a magzaton. másfelől nem minden esetben az embrió "hibája" a vetélés, hanem a méhé, a hormonszinté, a nő egész szervezetéé + még a lelki történéseké is. gondolj csak a koraszülésekre, azok ugyanígy az anyaméh és az anya szervezetének "hibájából" történnek, és megfelelő körülmények között a koraszülött babákból is tök egészséges gyerekek lesznek. szóval ne aggódj, ne teremts összefüggéseket ott, ahol nincsenek :-) ezek a cikkek direkt pánikkeltésre íródnak (másképp a kutya se olvasná), csak felét tanácsos elhinni, vagy néha még annyit se.
2012. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kaptam utrot, 16hónapos makkegészséges kislányom van, ne dőlj be mindennek. Az utro a mamának segít, nem a babán. Ha a természetes szelektációt nézzük, a lányom nyakán köldökzsinór volt, ezért farosan maradt (nem tudott lefordulni mert fulladt), így ha nem császár lett volna, megfullad, halva születik. De szerencsére van utro, van császár és vannak így megmentett babák. Természetes szelektáció ide vagy oda. Ne aggódj!!!! Lesz még bőven aggódnivalónk más miatt;)
2012. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha valaminek hatása van a későbbi dolgokra, az a mesterséges megtermékenyítés, amikor nem a természet szelektál, hanem az ember... Több az autista, hiperaktív stb gyerek köztük, mint a természetesen fogant gyerkek között.

A progeszteron pótlás csak az anyai szövődményeket hátráltatja, tehát ha a magzat életképes, akkor meg tud tapadni a méh nyálkahártyáján. Ha az anyának valamilyen oknál fogva gyengébb a progeszteron termelése, akkor nem tud megtapadni a baba. A nem életképes magzat nem marad meg hormon pótlással sem.

2012. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!