Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legkorábban mennyi idős...

Legkorábban mennyi idős korban lehet bilire szoktatni egy gyereket?

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
2,5-3 év
2012. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 éves és csak éjszakára kell neki pelus :) 22 hónaposan kezdtem el rászoktatni.
2012. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vannak, akik azonnal elkezdik, amikor a gyerek megtanul ülni, őszintén szólva nem tudom, ennek mi értelme van. Terjednek a nagyszülői legendák arról, hogy a mi generációnk egyévesen már szobatiszta volt, de ez jórészt azt jelentette, hogy a szerencsétlen gyereket nem engedték felállni a biliről, amíg nem volt eredmény.

Ha arra vagy kíváncsi, mikor lesz egy gyerek szobatiszta: nagy ritkán már másfél évesen, de a többség 2 és 3 éves kora között.

2012. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szobatisztaság nem azt jelenti, hogy a bilibe pisil, hanem azt, hogy képes jelezni és kontrollálni is. Na ezt 2 éves kor előtt nehéz.
2012. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Két külföldi nagycsaládot is ismerek (más-más országban), mindkettejüknél öt gyerek van. Egy részük már felnőtt, de mintacsalád, mintagyerekek, tényleg jó munkát végeztek a szülők.

Amikor rákérdeztem erre, mindketten azt mondták, hogy kb 1 éves korára már pelenkamentesek voltak a gyerekek, mind.


Ezért csodálkozom a 2-3 éves koron.

2012. jún. 8. 21:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze. A csecsemőt is lehet pelenka nélkül tartani. Lehet szoktatni bizonyos időpontokhoz, de attól még nem lesz szobatiszta
2012. jún. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A pelenkamentesség nem egyenlő a szobatisztasággal! Sok szülő hamar leveszi a pelust, amikor a gyerek még nem érett rá, aztán tízpercenként bilire ülteti, és ha nyugis, akár rajta is marad órákig, de a cél nem feltétlenül ez, hanem az, hogy magától szóljon, és vissza tudja tartani addig, amíg el nem érnek a biliig vagy vécéig. Na ez az, ami ritkán megy 2 éves kor előtt.

Az emlékek meg sokszor csalókák, a férjem és az öccse pl. anyósom emlékei szerint csecsemőként soha nem sírt, kisgyerekként meg soha nem hisztizett. Na persze.

2012. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A hugom is, és én is is 1 éves korunk előtt lettünk szobatiszták, ahogyan mások is a családban. Ez azt jelenti, hogy a kisbaba megszokja az időpontokat amikor bilire kell ülni, és mindig ugyanabban az időpontban ül és pisil. Vagy lehet látni rajta ha kell.

Az én lányom most 2,5 éves és még nem szobatiszta. Egyszerűen nem hajlandó a bilibe alkotni. Mellé igen, állva vagy ülve, de bele semmiképp... Sokszor én is megkapom a magamét, de hát ez van. Minden gyerek más...

2012. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bogyo110 ***** válasza:
51%
Az én kislányom 16 hónapos és kb egy hónapja minden reggel ráültetem a bimbire a reggeli kakaója után ,most már ott tartunk hogy kb 1 hete bele kakil ,aztán most hogy ilyen meleg volt a napokban egy bugyit adtam rá itthon pelus nélkül és kitettem a bimbit a nappaliba na erre tegnap is és mais már 4*szólt hogy pis pis igaz mire ráültettem volna volt hogy mellé ment de legalább szólt !Hát mi igy keztük és itt tartunk!Amugy a barátnőm kisfia 20hós és kb 2 hónapja már csak éjszaka használnak pelust!Én nem sürgetem a dolgot csak gondoltam elkezdem megprobálni hogy mit is csinálna ha...
2012. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!