Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok is pályázott a rokonsá...

Nálatok is pályázott a rokonság a gyerek cuccokra, úgy, hogy nem akartátok?

Figyelt kérdés

Hogyan kezelnétek a helyzetet?

Az apám újra házasodott, a feleségének van egy lánya. Jó a viszony, összejár az egész család, minden rendben, ezért is van az, hogy nem akarom megbántani. Ők jövőre tervezik a babát, azóta apáméktól megy a célozgatás a gyerekem cuccaira, hogy "az még kell". Viszont én is szeretnék tesót, és én úgy raktam el mindent, hogy az az övé lesz, nem szeretném senkinek kölcsön adni. Ilyeneket, hogy hordozó, pihenőszék, oké, ezeket adnám, de ruhákat, cumisüveget, játékot nem.

Múltkor egy rágókára tettek célzást. Most komolyan, amit a fiam rágott, azt odaadná használtan??? Az én dolgaim, nem kevés pénzembe került, és nagyon vigyáztam mindenre, szerintem van jogom eldönteni, hogy mit tervezek vele. A második gyerek után viheti bárki, de addig nem.

Már előre látom, hogy ebből akkora cirkusz lesz majd, mikor közlöm, hogy ezeket én nem adom oda.

Ti ezt hogyan kezeltétek/kezelnétek?


2012. jún. 9. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond meg, hogy ti még szeretnétek tesót így neki raktátok el a dolgokat. Lehet meg fognak sértődni, de akkor sem engedj. Lehet, hogy gonosz vagyok, de én lehet még az autós ülést sem adnám, hiszen náluk is csak tervben van és mi van, ha még azt kell használnia és már megszületik a baba nálatok is stb.
2012. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez lesz, ki fogok tartani mellette, csak a hátam közepére nem kívánok egy ilyen cirkuszt, ami csak abból adódik, hogy kitalálták ezt maguknak. SOHA nem céloztam rá, hogy adok bármit is, mégis úgy kezelik a dolgaimat, mintha az valami közös tulajdon lenne.


A hordozót és társait csak akkor adnám, ha megszületett a gyerek, és nekem még nincs útban.


Már arra is gondoltam, hogy azt mondjuk, hogy mi is tervezzük a gyereket, csak még nem jött össze.

Csak nekem nem stílusom ez a hazudozás, inkább jobban szeretem, ha el lehet mondani az igazságot.

2012. jún. 9. 08:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha terveztek még tesót akkor egy szavuk nem lehet,meg kell érteniük.
2012. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem rokonok, hanem "barátok". Megmondtam, hogy a ruhákat már elajándékoztam másnak, ami igaz is, mert ezeket nem rakom el,viszont a nagyobb értékű dolgokat elrakom későbbre és azokat nem adom senkinek.


Nem tudom, olyan faramuci helyzet, nekem nem lenne p*fám elkérni más cuccát. És igen, a babakocsi, hordozó, pihenőszék, stb....sokba kerül. És ha elhasználódik, vagy náluk megy tönkre kárpótolnak vajon egy újjal??

Nem hiszem....

2012. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na igen, az elhasználódás. Ez elkerülhetetlen! A ruhákat egy baba összekakilja, lebukja. Tudom, hogy mosnak, náluk minden szürke, de hát ezt is hogyan mondja meg az ember? Én tök vigyáztam, ha foltos lett, akkor egyesével kiszedtem, külön mostam, stb. Tényleg szép minden. Babakocsit oda se adnám, az már nem két forintos tétel. Hát ez kínos igen, magyarázkodhatok az ő kitalációjuk miatt.

Hozzáteszem fordítva is igaz: én nem szerettem kölcsön kapni semmit, pont a fent leírtak miatt. Nem is használtam őket, ha kaptam, de általában nem fogadtam el.

2012. jún. 9. 09:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, mint te, nem kértem, és nem adtam. Én is vigyázok a cuccokra, főleg amikor már eszik, és rámegy a kaja. 1-2 body úgy néz ki, hogy ha így kapnám őket vissza, lenne néhány keresetlen szavam.


Meg nem mindegy, hogy egy kis ruha mennyire mosott. Sógornőm jó fej, az én fiam idősebb fél évvel, én is paráztam ezen, hogy mit mondjak, ha kérne cuccokat, de nem kért, egyszer beszélgettünk, hogy neki ismeg van minden, nekem is... Ők is akarnak még, mi is. Bár anyósék szoktak célozgatni az elején, hogy ha kinövi, jó lesz a másik gyereknek, vagy ami nekik nagy, nekünk, de már leszoktak róla. Ha a ruha nálam lesz foltos, kinyúlt, bolyhos, oké, én vettem, de ha kölcsönadnám, és így kapnám vissza....


Mondd meg nekik, hogy nem tudjátok odaadni, mert nálatok is tervben a következő.

2012. jún. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképpen nem adnék semmit, a babakocsit, hordozót totál le tudják harcolni ha nem vigyáznak rá, Téged pedig meg is ütne a guta, mikor úgy kapod vissza, hogy kimoshatatlan zsírfoltok vannak rajta, kiszívta a nap, nyikorog a kereke. Ha visszakapod egyáltalán!

Képzeld, én hogy jártam. Ugyanez a rokonsági viszony van nálunk is, mint nálatok. 2 lányom után úgy tűnt, már nem tervezek több gyereket, él is váltam. Apám új felesége egyik fiának született babája, ezért kölcsönadtam a babakocsinkat ( jó állapotban volt, csak egy gyerek használta), igaz, nem tértem ki rá, hogy majd kérem vissza, nem ajándékba adtam, gondoltam ez egyértelmű.

Évek múlva, mikor már a fiúk tuti nem használta, visszakértem, erre azt a választ kaptam, "Ja, azt már rég eladtuk, nem is gondoltuk, hogy vissza akarod kapni." Na ehhez mit szóltok????? Legalább megkérdezték volna? Ja, a hordozó is így járt!

Vehettünk a 3. lányunknak (újabb házasság) másik babakocsit.:(

Azóta sem kértek soha semmit, pedig most a 3. pici lány után lenne mit kérniük, mert ott most fog születni az első kicsi a másik családban.

Mondjuk apámékkal már nem vagyunk jóban, de ha nem így lenne, biztos itt állnának sorban a cuccokért.


Jó kis tanulópénz volt. Most már tényleg nem tervezek több babát, nem érdekel, hogy kinek fájna a dolgainkra a foga, én mindent eladok. Én sem kapok semmit, nem is adok!

2012. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ha megmondod hogy tesot akartok ti is nem hiszem hogy elvarjak hogy odaadd. bolond lennel mindent odaadni aztan megint ujat venni.
2012. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor azt mondják:"az még kell" A Te válaszod legyen ez: Kell bizony a kistesònak!
2012. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ott a pont! :)


Én is gondoltam arra, mikor mondják, hogy "az még sok gyereket ki kell, hogy szolgáljon", akkor én majd ezt válaszolom: nem, csak egyet, annál többet nem tervezek. :)))

2012. jún. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!