Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Következetesen nevelitek a...

Következetesen nevelitek a babát a helyes étkezésre, étkezési kultúrát alakítotok-e ki?

Figyelt kérdés

Fucsa kérdés, de elgondolkodtató, egy kis pszichológia. Én pl világ életémben szenvedtem a fogyókúráktól, meg a túlzott evészetektől. Nálunk az étkezés fontos, kiemelkedő, túlzottan hangsúlyos. Gyermekkoromban akkor voltak a szülők elégedettek, ha degeszre ettem magam otthon, maminál, volt sok nasi, nagy családi rokoni zabálások. Chips, csoki, fűszerek és ízek nagyban befolyásolták a hangulatomat. Sajnos nem sikerült kigyógyulni ebből. Leülni egy nagy tányér ízlésesen elkészített, ízekben gazdag kaja mellé a nap fénypontja. Nem vagyok dagi, de nádszál sem egyébként.

Értitek mire gondolok, ugye? Sokkal egészségesebbnek tartom ha az étkezés csak egy létfenntartó tevékenység, nem élsődleges élvezet.

Babám most kezdett el eszegetni. Elagyalgattam rajta, hogy a nasik /kiflivég, babakekeksz, akár gyümi/ mennyire egészségesek hosszútávon. Persze örül az ember, ha a babának jó az étvágya, de nem szeretném úgy nevelni, hogy a kaja és az ízek körül forogjon a világ. Egy básik baba a családban pl óránként képes nagyétkezást tartani, mikor ki ér haza leül vele enni és pozitív megerősítést kap. Másfél éves, akkora a pocija, mint egy hordó. Minden jöhet: csoki, szalonna, kolbász, pöri stb.

Mit gondoltok erről?

Köszi


2009. júl. 3. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is akármikor képes lenne enni/eszegetni.Viszont én próbálom betartani az étkezések idejét, pont azért hogy ha majd nagyobb lesz akkor tudja mikor van reggeli, mikor ebéd.Lehetőleg együtt a családdal, egy asztalnál.Sztem ez nagyon fontos, főleg ha már a gyerek oviba megy én meg dolgozni csak hétvégén lesz együtt a család és fontosnak tartom hogy együtt is együnk.Persze azért szoktam adni a lányomnak két étkezés között egy kis nasit(mondjuk nem renszeresen)de törekszem rá hogy ne a chips és a cola legyen majd a középpontban.

üdv 10 hós anyuka

2009. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sosem voltam sovány, sőt az oviban a farsangon mindenki táncolt, én ültem és ettem. Ennek ellenére a gyerekkorom arról szólt, hogy egyek ezt, egyek azt, mert én soha nem eszek... arra nem emlékszem, hogy ténylegesen nem ettem volna, de soha nem éheztem és soha nem voltam sovány, sőt, mindig inkább molett voltam. Na meg a kaja után mindig ott volt a nasi az asztalon és ez vált természetessé.

Aztán az élet azt hozta, hogy diétáznom kellett és majd belepusztultam. Annyira megszoktam, hogy kaja után nasi van, hogy aludni alig tudtam nélküle. Aztán 3 hónap után megoszoktam, s akkor fogadtam meg, hogy a gyerekem nem így nevelem.

Lányom 1 éves, nagyon szépen mindent megeszik, de én sem szeretem a nasikat. Sajna anyósom és a mama mindig adnak neki valamit, ha kéri, ha nem. Mire néha észbe kapok, már 4 babakekszen van túl, és persze nem vacsorázik, éjjel meg felébred, hogy éhes.

Szóval nálam nincs nasi, reggeli van, ebéd, uszi meg vacsi. Azon kívül max 1-1 falat mást kaphat.

A könyvek is azt írják, hogy az evésért nem kell dícsérni a gyerket, az létfentartó funkció.

2009. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk. Ha a szülők nem járnak elől jó példával, akkor fene megette, ta bárhogy akarod jó úton elindítani a gyerkőcöt, a minta minden nap előtte van. Tehát aki elhatározza, hogy csak hasznos dolgokat ad a gyerekének, annak magának is olyan irányba kell haladnia. Egy dietetikus tuti nálunk is óriási hibákat találna az étkezésekben, kicsim még csak 5 hónapos, de próbálom én is az irányba terelgetni, hogy most eszünk, és kész. És nem itt egy falat, ott egy falat. Együtt leülünk, és vacsi, ebéd. Persze neki előtte, vagy utána adok, mert egyszerre még lehetetlen a kivitelezés. Nem tudom később mi lesz, mert főleg mióta szoptatok, édességfüggő lettem, és akkor nem mondhatom neki, hogy te nem kapsz babakekszet, én viszont tömöm a búrámat. Nagyon nehéz ez, de teljesen igazad van!
2009. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
az egész nap tartó evésre,csipegetésre valóban nem szerencsés hozzászokni,viszont abban nem értek egyet,hogy az evés csak létfentartó szükséglet legyen.Az a természet rendje,hogy élvezzük az evést,igy vagyunk kialakitva,ilyen hormonok szabadulnak fel evés közben. Én imádok enni,ettem is világéletemben nagyon jó étvággyal-viszont mindig sportoltam is. Amúgy szakácsnak készülök,szóval szinte követelmény,hogy imádjak enni:-)
2009. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
11:49-es vagyok! Igazából én mint idézetet akartam az első mondatot közölni, ez ügyben és is bort iszok és vizet prédikálok! Mondjuk én is szeretek nagyon enni, bár nem vagyok gurmand, vajaspirítóson elélnék bármeddig. De amennyire lehet, (és ez számunkra is hasznos lehet), próbálom a babámat úgy terelgetni, hogy az jó legyen. De új életet nem kezdhetünk, tehát csak ezzel tudunk szolgálni!
2009. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A kérdésem még mindig aktuális, sőt, ahogy nő a fiam, egyre inkább az. Nagymamáknál jönnek a sütigondok, a túrórudis zsacsi látványától extázisba esik. 10 hós és úgy érzem elrontok valamit.
2009. aug. 27. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Babám 16 hónapos, nagyon nehéz, de próbálom tartani magam: külön főzök neki, nincs só, cukor, ízfokozó, nem adok neki bolti papit, pudingot, joghurtot. Hétvégenként már beleeszik a mi kajánkba is, de direkt úgy főzök, hogy megehesse (persze ebben van egy kis só és fűszer, de cukor nincs). Majd meglátod később, az lesz a nehéz, mikor bevásárolsz vele és követeli a nasit, ha már egyszer kapott. Ezért séta közben kiflit és banánt kap, esetleg egy-egy falat fagyi, de ez a maximum.

Otthon nincs nassolás. Én csak akkor eszem édességet, ha ő nem látja pl. mikor alszik. Egyébként is lehetetlenség úgy enni, hogy ő nem kap belőle, mert minden érdekli.

2009. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia.valahol igazad van vizont nem teheted központi kérdéssé az életedbe hogy mikor mennyit egyen,ehet e ebből vagy nem.az aranyöközépút megtalálása a legjobb.Nem mindentől megvonni,de nem is tömni mindennel.Mi 7 hósak vagyunk,de már most kapott ajándékba csokis bibiételt,ami 6 hós kor óta adható.Természetesen elajándékozom mert nem most de 3 hónap múlva se szeretnén ha csokis dolgokat enne.a kiflivégekkel szerintem nincs semmi gond,babakekszet még nem kapott és még egy ideig nem is fog.Nem tervezem kakaót itatni vele este és reggel,és a nagymamák sütiztetésének is lehet határt szabni.én kövér kisgyerek voltam ettem is szépen,de vékony felnött lett belőlem.Nem tervezem hogy kiporciózok neki ennivalókat és a totál egészséges kajáktól is ráz a hideg.Mert olyan nincs.Szerintem is fontos,hogy otthon mit lát a gyerek.Mi szeretünk enni,de nincs a kaja központi helyen eszünk édeséget is,de csak módjával.erre szeretném nevelni a fiam is.
2009. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan már kicsit nagyobb a gyerekem, de azért írok. Én bevallom sose "tiltottam" semmi kajától (most ezt a normális körülmények közt értem, természetesen nem tömtem 2 hónaposan marha pörkölttel), és mivel elég menősek vagyunk nem volt túl nagy rendszer az étkezésekben, sokszor volt, hogy ha nem értünk haza pl. ebédre a kezébe nyomtam egy perecet, kiflit stb. Sose "bújtam el" édességet enni (nagyon édesszájú vagyok), ha akart ehetett ő is. A spejz szekrényben mindig van csoki, chips és más édesség. És egyáltalán nem jár rá a gyerek, alig eszik ilyeneket. Viszont mikor átszabadulnak azok az osztálytársak, akiknek nincs megengedve, hogy édességet egyenek, kólázzanak képesek lennének két pofára tömni magukba. Szerintem akik letudják foglalni magukat normálisan nem nassolgatnak, a nasi az unaloműzés ellen van.
2009. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!