Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kisbabátok elkezdett...

Mikor kisbabátok elkezdett úgy menni, hogy fogtad a kezét, akkor rá mennyi időre kezdett el önállóan menni?

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam,már egy ideje a bútorok mellett lépeget, 2 napja kezdett el úgy menni, hogy fogom a kezét, tegnap már nagyon ügyesen ment úgy. Mennyi idő általában míg ebből önálló járás lesz? Tudom, mindenkinél más, csak kíváncsi vagyok
2012. jún. 11. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnál így történt: kb. 12 hós volt, amikor egyáltalán felállt. Aztán három hónapig kizárólag a bútorok, falak, egyéb kapaszkodó alkalmatosság segítségével lépdelt, de nem volt hajlandó tőlünk segítséget elfogadni. Aztán 15 hós volt körülbelül, amikor már kézenfogva "sétáltunk", és végül betöltötte a 16. hónapot, amikor VÉGRE elindult! :-)

És valóban mindenkinél más! Szerintem az a fő, hogy semmit nem szabad erőltetni, hagyjuk, hogy a maga ritmusában fejlődjön.

2012. jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10 hónapos volt a lányom , amikor felált.Két hétre rá a bútorokba kapaszkodva járkált.SOHA nem vezetgettem a kezemmel.11 hónapossan elindult kapaszkodás nélkül, 12 hónapossan ez már stabilan ment neki, most 13 hónapos és a játszótéren simán el tudom engedni a kezét annyira stabilan megy.Evvel csak azt akartam elmondani, hogy nem kell vezetgetni(ezt én soha nem értettem, ilyen a bébikomp is), sokkal hamarabb kialakul az egyensúly érzéke.Ezt persze csak egy "bababiztos" szobában lehet gyakorolni.
2012. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 éves a kisfiam, még nem megy önállóan, csak pár lépést. Lassan 1 hónapja sétál úgy, hogy fogja a kezemet, már csak 1 ujjamat fogja, és szinte szalad. De egyedül 3-4 lépést megy, azt is akkor, ha épp "kedve" van. Hát kíváncsi vagyok én is nagyon, hogy mikor fog majd elindulni. :) A vezetgetésről meg annyit, hogy semmi baja nem lesz tőle, ha megfogjuk a kezét. Biztonság érzetre van még szüksége, ezért fogja a kezünket.
2012. jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

kisfiam 6 hónaposan állt fel,akkor kezdett el mászni is.8 hónaposan bútorokba kapaszkodva ment,már kapaszkodás nélkül állt,9 hónaposan nagyon magabiztos volt már,felállt,leguggolt kapaszkodás nélkül,ha ment min egy kézzel valamibe kapaszkodott,10 hónaposan tett először pár lépést egyedül,de inkább a mászást preferálta,mert úgy gyorsabban haladt, vagy megfogta a kisujjam húzott,hogy menjünk,és szorította közben a kisujjam vagy a ruhám,tolta a kisautóját dobozt stb.11 hónaposan kezdett el menni már többet egyedül,de még sokszor megkapaszkodott az ujjamba,húzott menjünk ide-oda,nagyon magabiztos volt,amikor kapaszkodott,ha egyedül ment akkor nem sokáig,1 éves korára gyönyörűen,magabiztosan,stabilan járkált,már abszolút nem mászott majd 2 hét múlva már szaladt,most 13,55 hónapos nagyon szépen megy,szalad,nagyon jó az egyensúly érzéke,nyílván jót tett neki az 5-6 hónap mászás

2012. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
21nap volt a kettő között nálunk.
2012. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!