Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák meséljetek a szülésete...

Anyukák meséljetek a szülésetekről! Könnyű volt? Császáros? Fájdalmak? Stb

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Május 1én(4nappal a kiírt idő előtt) hajnali 3kor ébredtem 5perces fájásokkal!Fél 7re bementünk a kórházba ekkor már 3-5percesek voltak!Megvizsgáltak és már 2újjnyira voltam tágulva!

Burkot repesztettek majd kaptam egy kúpot!Utána wc és fürdés ekkor már erősödtek a fájások és már 3 újjnyira voltam!Ezek után kaptam oxitocint amitől még erősebbek lettek a fájások!(Mikor nem volt fájásom teljesen kába voltam és néha el is aludtam!)Aztán pár óra múlva újra vizsgáltak és mondták hogy már 5 újjnyi de még 15percet várjunk mert a baba feje még kicsit fent van!:S Ebben a pillanatban örültem is meg nem is!Először-hú de jó mindjárt vége utána viszont -jajj ne méég 15 perc :)

Ekkor már nagyon éreztem a toló fájásokat!Aztán letelt a 15 perc és mondták hogy akkor nyomhatunk is:)

És láss csodát a 3.nyomásra kint is volt a "kicsikém"

3820gr lett és 55cm!hirtelen fel se fogtam hogy ilyen hamar kint van,azt hittem lesz vagy fél óra ahogy a könyvekbe írják ehelyett csak 3perc volt!

És hihetetlen de tényleg igaz hogy ahogy kint van megszűnik minden fájdalom!!!Életem legcsodásabb élménye és örülök, hogy nő lehetek!És büszke vagyok magamra hogy fájdalom csillapítás nélkül csináltam mert régen úgy voltam vele hogy nekem aztán bármit adhatnak csak ne fájjon!

Persze nagyon szerencsés is vagyok mert fél7-kor feküdtem be és fél 12kor már kint is volt az én hercegnőm!és ebből az időből is csak az utolsó 2óra volt keményebb!

Én mindenkinek ilyen szülést kívánok-a világ legszebb élménye!!!

2012. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Éjjel 1-kor elfolyt a magzatvíz, egyből 2 perces fájások, 2-re a kórházban voltunk, a kisfiam 2-30-kor megszületett, 4 kilóval, minden fájd.csill és egyéb nélkül. Így utólag nem volt vészes.
2012. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Koraszülésem volt(34hét),elfolyt a magzatvizem (9:30 körül) és a kisfiam vállára és nyakára tekeredett a köldökzsinór:(

Pillanatok alatt tágultam,a fájások is nagyon gyakoriak voltak és nekem meglehetősen rosszul estek:)

De mivel a vérnyomásom közel 200 volt,nem engedték megszülni természetesen,ezért rögtön császározni vittek.

Gerincbe érzéstelenítő,infúziók csöpögtek,de semmi fájdalmat nem éreztem,azt viszont hogy matatnak a hasamba azt igen.Érdekes érzés volt.

11:10-kor született meg a fiam,csak akkor tudtam sírni,akkor jött ki rajtam minden stressz és félelem.

Utólag visszagondolva,ha előre ezt mondják,hogy így lesz,azt gondoltam volna,hogy én ezt nem volnék képes megcsinálni...:)

De mi Anyák mindenre képesek vagyunk.

Örök emlék,csoda...

Egy 6,5 hós első babás anyuka!

2012. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem márc.19-én éjfél után elfolyt a magzatviz de fájások nem voltak. Infuzióval lettek fájások de nem tágultam 1 centit sem. 9 órát "vajudtam" és végül meg császároztak. Hát érdekes volt ,mert én is éreztem, hogy vágnak, hiába le voltam takarva mégis olyan fura érzés volt. Meg annyira ráncigáltak, rámjött a hányinger, nem gondoltam, hogy ilyen rossz. Végül 4,2kg-al megszületett a kisfiam. Így utólag szerintem nem tudtam volna megszülni. A csaászár vágás nekem kb egy hétig nagyon fájt és utána még lett valami a csípőmmel mert 4 hétig ugy mentem mint egy csípőficamos. Sírtam sokat miatta mert már estére a fájdalomtol hányingerem volt. Nem bírtam a kis vasgyuró fiammal felálni, meg leülni. De a kisfiam nagyon édes, szopik első perctöl, nagyon jó kisbaba és ez a lényeg. A szülési rossz élmények meg halványodnak.
2012. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Januárban szültem, frissek az élményeim. 1 héttel túlhordtam a babát, 40+4 nél kellett befeküdnöm, 40+5 nél spontán beindult a szülés délután 3 körül. Egyből 5-7 perces fájásokkal indítottam. Este 9kor brutálisak voltak, szóltam az ügyeletes orvosnak, hogy vizsgáljon meg. Méhszáj totál zárt. Sokkot kaptam. Ilyen erős fájásoknál hogy lehetne már zárt? Nem értettem. Aludni nem tudtam, nagyon fájt. Hajnali 2kor elkezdtem vérezni. Lezuhanyoztam, bugyicsere stb., mentem a nővérkéhez, aki elvitt az éjszakás orvoshoz. Megtörtént a csoda: méhszáj bő 2 ujjnyi. Juhééé! Fél 4 körül bekísértek a szülőszobára, teltház volt. Hívtam anyut és a párom h indulhatnak. Anyu jött be velem. 3 különálló szülőszoba, mind foglalt, mentem a vajúdóba. Közben beöntés, megérkezett anyu, azt a megkönnyebbülést mikor megláttam el sem tudom mondani. Mikorra ott végeztünk, felszabadult az egyik szülőszoba. Én csendben vajúdtam, a szomszéd szobákból csak úgy jöttek a kiabálások, jajgatások. Mikorra bekerültem a szülőszobába, már 3 ujjnyira voltam nyitva. Befeküdtem a hatalmas sarokkádba, mondta a szülésznő, h ha kakilós érzésem van, szóljak. Hát nekem sem kellett több, minden fájásnál olyat éreztem, pedig nem is az volt még :D Jobbnak láttam ha kijövök a vízből. Burokrepesztés következett. Anyu öltöztetett, vetkőztetett. Próbanyomásokat kellett csinálnom, nagyon fájt már. Sírtam h nem tudom megcsinálni, császározzanak meg, de én itt fogok meghalni a szülőágyon. Sírtam a fájdalomtól. Közben a fájások nem erősödtek ill. sűrűsödtek, ezért kaptam oxis infúziót délelőtt 10 után, és fél 11 kor lett meg a fiam. El sem hittem h megcsináltam, kinyomtam, és ő az enyém. Fantasztikus érzés. Ezután 40 perces varrás következett, repedtem mindenhol.
2012. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Május 31-re voltam kiírva. Május 18-án reggel 7kor elfolyt a magzatvíz.Fél9re értem a kórházba, kb akkor kezdődtek az enyhébb fájások is. Vizsgálat, 2ujjnyira nyitva voltam. Utána átöltözés, beöntés zuhany. Aztán séta, lépcsőzés. Ekkora már 3 perces elég erős fájásaim voltak. 12.30kor ültem fel a szülőszékre, amikor jöttek a tolófájások. 12.55kor megszületett a kisfiam.

Nem kértem érzéstelenítést, az utolsó 2 óra volt kemény. Első baba, szerintem viszonylag könnyen meglett.

Vannak dolgok, amit nem tudsz befolyásolni, de szerintem sok minden fejben dől el (pl hogy tűröd a fájdalmat, nem hagyod el magad)

A horrortörténeteket meg se hallgasd:)

2012. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Faros volt a babám a születése napjáig, úgyhogy időzített császárom volt a 39. héten! Nem voltak fájásaim, még maradt volna a leányzó egy kicsit a pocakban! Hétfőn felvettek az osztályra, egész nap uh., nst., stb vizsgálatok! Kedd reggel 3/4 9-kor toltak be a műtőbe, 9 óra 5 perckor meg kiemelték a lányom! Na az utána levő pár hét nem volt egyszerű a műtét után! ennek már 8 hónapja!
2012. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen. Nalam kicsit maskent volt, nem akartam soha semmilyen fajdalomcsillapitot, sot meg is mondtam, az orvosnak, ha bemeri adni leutom ;)...... Na ja majus 13-ra voltam kiirva, nem akart a mano jönni, 21-en be kellett feküdnom es egybol nyomogattak egymas utan a tagito tablettakat de nem hatott semmi csak az, hogy meg nagyobb fajdalmaim voltak, mikor 19 ora vajudas utan azt mondta az orvos, hogy sajna kell a gerinc erzestelenito, na hat muszaly voltam, aztan csaszarozni akartak, mikor kesz volt a muto egy nap utan ugy döntött a kislanyom, hogy csak kijon. Ekkor mar nem adagoltak az erzestelenitot. Viszont igen, ahogy mar irtak amikor meglett a babom, mindent elfelejtettem, ez egy olyan csodalatos erzes volt, ahogy a gyonyoru kek szemevel ramnezett... Sose felejtem el.
2012. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!