Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már 4. hónapja kapaszkodva...

Már 4. hónapja kapaszkodva jár, mikor fog elindulni egyedül? Fogjam a kezét, vagy hagyjam a bútorok mentén magától lépegetni és majd rájön hogy el is lehet azt engedni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

nyilván ezután :)

ne siettesd, minél tovább mászik annál jobb, az fejleszti az agyat :)

enyém 7,5 hónaposan már sétált a bútorok mellett, 8 hónaposan maga előtt tolt mindent, pont az 1 szülinapján indult el, viszont nem volt átmenet, onnantól járt :)

2012. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
NE fogd a kezét,mert akkor nem tanul meg egyensúlyozni és esni. Ha már tud egyensúlyozni,akkor egyedül is megy majd.
2012. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval: ne fogd a kezét!

Mert:

-nem lesz motiváció az egyedül elindulásra, mert így bárhová eljuthat

-teljesen más pózt vesz fel a baba, ha vezetgetve van, mint a normál járásnál, és így más izmokat használ

-nehezebben lesz biztonság érzete az egyedül állásnál, mert nem tanul meg egyensúlyozni, elesni.

Egyébként mennyi idős? 18 hós koráig ráér a járással. :)

2012. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen sajna én is ezt játszom pedig tudom hogy nem kellene :/ Előttem jól írják a kommentelők mert ugye én segítek neki és igy minek egyedűl......! Lassan abba hagyom :/ Ha el akar indulni megteszi magától is! 11 hónapos :)
2012. jún. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!