Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet tápszeres...

Mi baja lehet tápszeres babámnak attól ha 3 hónaposan elkezdem a hozzátáplálást almával?

Figyelt kérdés
Régen is elkezdték. Nem vártak 4-5 hónapos koráig.
2012. jún. 12. 13:24
1 2
 11/14 gabszem ***** válasza:
59%
én 3 hónaposan már elkezdtem adni almát, sütőtököt, őszibarackot püré formában. Nyugodtan adhatod , de az alma foghat és lehet hogy szorulása lesz. Ezért érdemes sütőtökkel vagy barackkal adni. Én kb. 8 hetes korától először minden nap adtam neki őszilevet, sütőtöklevet (lehet kapni babaivólé formában kis üvegben).
2012. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
8 hetes korától? Akkor még elég kicsi volt. Nem volt baja tőle?
2012. jún. 12. 13:56
 13/14 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy RÉGEN adták, nem jelenti azt, hogy követendő példa!


A régen előtt, azaz még régebben :) csak akkor adtak az anyatejen, vagy dadus tején kívül mást, ha emberi tej nem volt elérhető és éhezett volna a gyerek.


Nem adnék ilyen fiatal babának. Minek? Hova sietni? Az az egy-két hónap a te életedből olyan kevés, igazán kivárhatod - az Ő eddigi életében viszont olyan nagyon sok idő!

2012. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én 3 és 4 hónapos kora közt kóstoltattam a fiammal az alma levét, pici mokkáskanállal, frissen leszűrt almából. Ízlett neki nagyon. Aztán sütőtökkel folytattam, azt is imádta. Persze mindent csak fokozatosan, először 1-2 kiskanállal, 2-3 nap múlva 3-4-el, stb.

Az almával valóban vigyázni kell, mert savas.

A mi gyermekorvosunk (akiben 100%-ig bízom és engem is kezelt anno, és aki még a 20 hónap alatt nem fogott mellé egyszer sem) javasolta a gyümölcs bevezetését ebben az életkorban. Elég rossz volt a fiam emésztése, amíg csak a tápszert kapta, hasfájós volt az összes fajta tápszertől, mindig szorulása volt. A hozzátáplálással véget ért mindez, végre kakált szépen, normális állagút, segítség nélkül. Azóta is egészséges, semmire nem allergiás, jó étvágyú, jó súlyú kisfiú.

26/N

2012. jún. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!