Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet nem ide való a kérdésem...

Lehet nem ide való a kérdésem de szerintem itt találok olyan anyukákat akik segíthetnek nekem. Szomszéd kutya szétszaggatta a kicsi fiam medencéjét. Tényleg én vagyok csak ilyen aki így felfújja a dolgot?

Figyelt kérdés
Tegnap hazajöttünk a nagyszülőktől és az udvaron a szomszéd kutya épp a kisfiam 1 hetes medencéjét cincálta nem akarom megbántani a szomszéd nénit, de ez már nekem is sok volt (múlthéten a játékait rágta szét) régóta vágytam arra a medencére kisfiam nagyon szerette sajnos nem tehetem meg hogy még egyet vegyek éppen ezért is borultam ki. Szóltam szépen a néninek hogy valamit csináljon a kutyájával (El van kerítve csak a kerítése alatt mindig kiás egy lyukat (persze ő mentegetőzött meg hogy máskor ne hadjam ki pfffffff meg felajánlotta hogyha veszek egy másikat ő kifizeti (biztos hogy nem fizetné ki már ismerem ebből) Párom szerint nem kell ezt felfújni akkor nem lesz medence nem olyan nagy tragédia. SZERINTE Hagyjam a dolgot. VÉLEMÉNYEKRE LENNÉK KÍVÁNCSI. TI MIT TENNÉTEK?
2012. jún. 12. 13:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

En sem hagynam, elore elkernem Az arat, utana megmutatnam a blokkot.

A kerites ala tegyetek teglakat, amit nem tud ellokni. Igy nyugodtan nem is lennek meg a kertemben, es ha cincalhatnekja tamad megint, vagy akarmi, nekimegy meg a gyereknek is. Szeretem a kutyakat, de sajatban sem biznek.

2012. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Kerria ***** válasza:
100%

ATYA ÉG!!!! Komolyan az jutott nekem is eszembe, amit már más is megírt, mi van ha legközelebb ott lesz a kisfiad, őt is szétszedi...


Aztán meg a kutya felelősséggel jár, ha a néni kutyát szeretne, akkor tartsa azon a részen ami az övé. Nem is értem, miért Téged hibáztat, hogy szedd össze...már bocsánat, de a saját udvarodon ne kelljen már azért összepakolni, mert hátha a szomszéd kutyája átjön....


Rendőrök nem tudnak mit tenni? Arra gondolok, hogy lényegében ez is betörésnek minősül... aztán ha hülyeség amire gondolok, akkor bocsánat.


Nem lesz medence pedig azért tragédia, mert egyrészt pénzt adtatok érte, másrészt a gyereknek nagyon jó kikapcsolódás, harmadrészt meg akkor semmi sem legyen a gyereknek amivel kinn játszhat, mert a kutya abban is kárt tesz.


A nénitől előre kérd el a pénzt, és vedd meg a medencét, én a többi játékot is "megvetetném" vele.


Ami még eszembe jutott, a kerítés a tietek, vagy a nénié, mert akkor azt a részt alaposan megerősítené!

2012. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonosnak kötelessége a kutyáját a saját ingatlana területén belül tartani.


"Az állattartás általános szabályai


Az állattartó köteles az állat tartására szolgáló létesítmény tisztaságát biztosítani, szükség szerint takarítani, fertőtleníteni, a káros rovarok és rágcsálók irtásáról rendszeresen gondoskodni és az állattartás során az (1) bekezdésben megjelölt jogszabályok rendelkezéseit folyamatosan betartani.


(5) Az állattartó köteles gondoskodni állatának megfelelő tartásáról - szükség esetén megkötve, zárt helyen -, életfeltételeinek biztosításáról, takarmányozásáról, gondozásáról, szökésének és közterületre felügyelet nélküli kijutásának megakadályozásáról. Állata egészségének megóvása érdekében köteles az állategészségügyi rendelkezéseket betartani, és az állat megbetegedése esetén állatorvos igénybevételéről gondoskodni.


(6) Az állattartó köteles állatát úgy tartani, hogy az a házban, illetve a szomszédságban lakók nyugalmát ne zavarja, anyagi kárt, félelmet ne okozzon, testi épséget és egészséget ne veszélyeztessen, a köztisztasági előírásoknak eleget tegyen."


És még sorolhatnám! Ez nem jóhiszeműség kérdése, hanem törvényi, jogszabályi előírás, itt nincs helye legyintgetésnek...

Magam is kutyatartó vagyok, sőt kutyabolond :), ennek ellenére vagy pont ezért háborodom fel, amikor egyesek az állatot hibáztatják, és nem hajlandóak vállalni a felelősséget! (ld szomszéd nénid)

Egyébként a békesség kedvéért akkor most a kisfiad nem medencézhet ezen a nyáron, és nem pancsolhat kedvére a kánikulában??? Ezt a párod sem gondolhatja komolyan!

2012. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Párom szerint nem kell ezt felfújni akkor nem lesz medence nem olyan nagy tragédia."

Nekem leginkább ez ütötte meg a fülemet (szememet).

Milyen apa az ilyen, aki a hőn áhított medence nélkül hagyja a gyerekét? + segítsen a néninek valami megoldást találni (a gyermeke érdekében leginkább), hogy meg tudja csinálni a kerítést. (deszkákat letenni, stb, hogy a kutya ne tudjon leásni)

Ettől függetlenül a néni is hibás, de ezt közösen kéne megoldanotok!

2012. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek a többiekkel. Ezt nem szabad annyiban hagyni.

Nekünk van egy harapós kutyánk, idegen nem tud bejönni tőle (1,5 év kellett, mire a Páromat beengedte, nem ugagtja), de soha nem ment ki, pedig már 13 éves, és nincs megkötve, szabadon van az udvarban. A szomszéd családnak tavaly ősszel lett egy kistacsija, és előszeretettel mászkált át hozzánk. Anyukám szólt nekik, hogy csináljanak a kutyával valamit, vagy a kerítéssel (a köztünk lévő kerítést azt mi megcsináltuk, mert az a miénk), az utcai kerítésüknél szökdösött ki a kiskutya, és nálunk a kiskapunál meg bebújt. Erre a szomszédasszony felháborodott, hogy ugyan már, hisz mi kárt tesz. Na anyukám kiosztotta: nem azért dolgozunk a kerttel, hogy más kutyája kiássa, meg megette a kutya kajáját is, arról nem beszélve, mi van, ha a mi kutyánk neki találna menni az övéknek, mert bejött a területére... Azóta nem láttam többet az udvarunkban.

Sajnos nálnuk is van az utcában olyan kisebbségi család, akiknek számtalan kutyájuk van, múltkor toltam a babakocsit, 2 kutya meg jött utánam morogva. Hiába szólt a szomszédjuk a jegyzőnek, nem csinálnak velük semmit.

2012. jún. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
esetleg mond a néninek hogy sürgősen meg kell csinálni mert allergiás a gyermek a kutyaszőrre viszked fullad ....
2012. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást a párom azért mondta hogy akkor nem lesz neki medence mert van egy nagy medencénk csak még én attól félek(persze csak a felügyeletem mellett lehet ott akkor is kb 20 cm a víz )és én akartam annyira egy kisebb medencét.(Nagyon jó apa a párom)

A szomszéd kutyája egy nagyon pici növésű kiskutya de ettől függetlenül nem hagyom az udvaron a fiamat egyedül és ha meglátom mindig kizavarom.DE örömmel tudatom hogy tegnap óta a kiskutya már nincs elajándékozta a néni.

Probléma megoldva

Medencével meg dűlőre jutottunk veszünk a kicsinek egy ugyanolyat(ha a néni úgy érzi megteríti a kárt akkor elfogadom ha nem akkor nem fogok veszekedni)

Igazi jó szomszéd bármikor számíthatok rá csak a kutyákban nem bízom meg és féltem a gyerekem tőlük.

A kerítést a párom megcsinálta így nem kell aggódni(persze már úgysincs kutyus)

Köszönöm csajok hogy elpanaszolhattam magam

2012. jún. 13. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!