Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet nem ide való a kérdésem...

Lehet nem ide való a kérdésem de szerintem itt találok olyan anyukákat akik segíthetnek nekem. Szomszéd kutya szétszaggatta a kicsi fiam medencéjét. Tényleg én vagyok csak ilyen aki így felfújja a dolgot?

Figyelt kérdés
Tegnap hazajöttünk a nagyszülőktől és az udvaron a szomszéd kutya épp a kisfiam 1 hetes medencéjét cincálta nem akarom megbántani a szomszéd nénit, de ez már nekem is sok volt (múlthéten a játékait rágta szét) régóta vágytam arra a medencére kisfiam nagyon szerette sajnos nem tehetem meg hogy még egyet vegyek éppen ezért is borultam ki. Szóltam szépen a néninek hogy valamit csináljon a kutyájával (El van kerítve csak a kerítése alatt mindig kiás egy lyukat (persze ő mentegetőzött meg hogy máskor ne hadjam ki pfffffff meg felajánlotta hogyha veszek egy másikat ő kifizeti (biztos hogy nem fizetné ki már ismerem ebből) Párom szerint nem kell ezt felfújni akkor nem lesz medence nem olyan nagy tragédia. SZERINTE Hagyjam a dolgot. VÉLEMÉNYEKRE LENNÉK KÍVÁNCSI. TI MIT TENNÉTEK?
2012. jún. 12. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

fizesse csak ki.

legközelebb a gyereket cincálja azt hogy fizeti ki???

2012. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Én biztosan nem hagynám. Mivel az a te területed, ha a kutyája átássa magát és kárt tesz bármiben, én kőkeményen behajtanám rajta az utolsó fillérig.

Főleg, ha ilyet mondana, hogy ne hagyjam kint... hagy döntsem már el én, hogy mit hagyok a saját udvaromon, biztonságban.


Mondjuk ha ilyen a kutyája, akkor meggondolandó, hogy tényleg ne hagyd kint, de ettől még én igenis behajtanám rajta.

Vidd át neki a számlát, és kérd el a medence árát, és hívd felé rá a figyelmét, hogy nincs harag,m nincs probléma, de ha még egyszer előfordul, hogy a kutyája valamiben kért tesz, mert ő nem tudja megfegyelmezni, akkor az összes eddigi kárt (játékok stb) meg fogod vele téríttetni, mert mindennek van határa.


Mondjuk én nagyon hülye tudok lenni ilyen esetekben, így lehet én is túlzásokba esem, és felfújom:)

2012. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagynám annyiban. Aki kutyát tart az igenis vállalja a felelősséget a kutya tetteiért.

Odaadnám neki a medence számláját hogy tessék kifizetni, és a pénzből vennék újat.

Illetve azt is megmondanám a szomszédnak, hogy ha még egyszer átjön a kutya akkor elvitetem.

Mondom ezt úgy, hogy imádom a kutyákat és nekünk is van 1. Ő is rendszeresen átmászott a szomszédba, de tettünk ellene, már nem tud szökni. Ráadásul a mi szomszédos területünk egy elhagyott birtok, jó ha 1 évben 2* megjelenik a gazdája és lekaszálja vagy lekaszáltatja valakivel. De akkor sincs a mi kutyánknak ott semmi keresnivalója.

2012. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is megvetetném vele az összes játékot,amit a kutyája megrongált...megmondanám neki,hogy ha nem feljelentem!

Nem tudom mennyi idős a kifiad,de mi van ha átmegy a kutya és őt is megharapja!

Megcsináltatnám vele azt a rést is,amin a kutya átbújik,vagy én megcsinálnám..ezen nem variálnék!

De több esélye nem lenne sem a kutyának sem a gazdájának!

És!A saját udvarodon hagy legyen már kint a gyerek játéka ha te úgy akarod!a kutya viszont az ő felelősége!

Nem,nem hagynám annyiban!

2012. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hagynám annyiban. Igenis FIZESSE KI!!! Ti sem sz@rjátok a pénzt, és a kisfiadnak is kell a saját medencéje. Egyszer már megvettétek a kicsinek. A szomszédnak pedig vállalnia kell a következményeket a kutyája után! Fizessen csak, ha ennyire felelőtlen. Hajtsátok be rajta. A kerítéssel meg csináljon valamit, hogy ne szökhessen át. Mert mi van, ha megtámadja a kisfiút? Sose lehet tudni...
2012. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 krisztivan ***** válasza:
100%
Mivel a Te kertedben volt a kutya ami kárt okozott ezért kötelessége kiegyenlíteni a kárt.Fizesse ki a medencét és figyelmeztesd ne legyen még egyszer ilyen mert jelented a jegyzőnek.Akár milyen aranyos a néni,azért tudnia kell hol a határ.Nekünk volt olyan kutyánk aki a szomszéd kertjében az epret!!legelte le.Vittem(minden szó nélkül)egy tálca epret és nagyon szégyeltem magam.
2012. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést nekem is ez a véleményem.Szeretem a nénit mert nagyon kedves a kisfiammal is (24 hónapos)szereti őt de szerintem is mindennek meg van a határa eddig az unokái jártak át játszani úgy hogy én nem is tudtam róla beszöktek nem mertem semmit kint hagyni mert mindent megrongálnak akkor nem volt egy nyugodt percünk se mert amikor kimentünk akkor rögtön megjelentek.

Az unokák elkerűltem most meg ez a kutya(nekünk épp ezért nincs még kutyánk,de lassan több kutyakakit szedek össze az udvarról mint amennyit a szomszédban látok)

2012. jún. 12. 14:12
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kifizettetném, de előre. Mi az hogy akkor nem lesz medence? Nehogy már a gyerek lássa kárát, a szomszéd tehetetlenségének. A férjednek nem ellened kellene beszélni hanem intézkedni.
2012. jún. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk is van ilyen szomszéd.2 éve költöztek az utcánkba "kissebségi"család és 2 nagy kutyát tartanak.Azok is előszeretettel fedezik fel a szomszédságot.Mi,mármint az utcában élők összefogtunk és közösen tettünk jelentést a helyi hivatal jegyzőjénél.Azóta a kutyák megvannak kötve.Amúgy csendes család,nincs velük baj.
2012. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Atroposz ***** válasza:
61%
Csinálj valamit mert legközelebb lehet hogy a gyerekedet fogja cincálni.
2012. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!