Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bízhatnám így rá a...

Hogyan bízhatnám így rá a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Bölcsibe megy szeptembertől a lányom.meg kell valahogy oldani,hogy amíg a férjem és én sem érünk haza(kb 1-2 óra)addig valaki vigyázzon vagy épp elvigye hozza és vigyázzon a lányunkra.Anyósom fel is ajánlotta hogy "na majd én".Ezzel csak annyi a gond,hogy mióta megszületett a lányom egyszer sem voltak csak kettesben,mert mégcsak fel sem tudta venni a picit:(

Na ma kint voltunk az udvaron beszaladtam vcre és kb fél lperc után hallom hogy sír a gyerek(nem utánnam).Kirohantam kérdeztem,hogy mi a baj.Csak annyit mondott anyósom,hogy megnyalta a kutya és azért sír.(a gyerek imádja a kutyát,ha lehetne körbenyalatná vele az egész arcát)És azóta is csak ezt mondja.Na most ha 2 percre nem hagyhatom ott vele akkor órákra hogy bízzam rá?

Vagy hogy oldjam meg?Más "segítségem"nincs.


2012. jún. 12. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Nézd. Az anyósod akárhogy is nézzük, csak felnevelt egy gyereket aki tisztes, felnőtt, szerethető ember lett.Ez a férjed. Nem kell túldramatizálni a dolgokat. Én adnék esélyt az anyósnak
2012. jún. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
én sem szívesen bíznám az anyósomra...nem azért mert nem kedvelem,hanem mert nem bízok benne...ennyi.szétidegeskedném magam.esetleg a Te szüleid?
2012. jún. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Anyukád esetleg?

Napközi otthon?Ha egyik sem,akkor marad az anyós,próbálj meg egy alkalmat,de én is idegeskednék.:)

2012. jún. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sókristály ***** válasza:
82%

A bölcsis gondozónőkkel töltött már időt a lányod? Persze hogy nem, mégis rájuk fogod bízni, pedig ott több gyerek van egyszerre, nem lesz minden pillanatban rajta a szemük.

Meg hát nincs is más lehetőséged, mint hogy anyósodra bízd a kicsit, ha már nem maradhatsz vele otthon.

Így viszont fölöslegesen túráztatod magad a kérdésen. Szerintem ne aggódj, el fognak boldogulni.

2012. jún. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

A nagymamája, nem egy vadidegen. Ha szeretne vigyázni rá, adj neki esélyt. Majd összeszoknak.

Az meg aztán nem a világvége, hogy véletlenül megnyalta a kutya. Legalább biztos lehetsz benne, hogy nem fogja bántani. Persze nem kell direkt közel engedni hozzá, de ezt beszéljétek meg.

2012. jún. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem az a gond hogy megbyalta a kutya,hanem hogy ezt hazudta anyósom.és még most sem mondta el hogy miért is sírt a lányom.(biztos hogy nem a kutya miatt)

Az meg hogy"szeretne rá vigyázni"az csak úgy jött,hogy panaszkodtam hogy nem tudom hogy oldjuk meg a dolgokat és nagy nehezen azt mondta hogy ha nincs más majd ő vigyáz rá.

Nekem sajnos nincsenek szüleim,a rokonaim messze vannak:(

2012. jún. 13. 08:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Valszeg azért sírt, mert megnyalta a kutya és te nem voltál ott, anyósoddal még sose volt kettesben és idegen volt neki a helyzet. Most mit mondott volna szerencsétlen?

"Hát utál engem a kölyköd, biztos azért ordít"

Ez jobban esett volna?

2012. jún. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem nem hazudott anyósod, csak te gyártasz összeesküvés elméleteket. Már miért pont ezt találta volna ki? Szerinted mi történt? Elesett a gyerek? Az olyan nagy tragédia lenne, hogy anyósod nem merné bevallani? A te felügyeleted alatt sosem sír? Nem esett még el, nem ütötte meg magát?

Egyébként az én 10 hónapos lányom is imádja a kutyákat, de ha megnyalják akkor vége van a világnak. Úgy sír, hogy alig lehet megvigasztalni.

Szerintem változtatnod kell a hozzáállásodon. Már eleve milyen dolog az, hogy egy lassan bölcsis korú gyerek nem volt még kettesben a nagymamájával? Túlfélted. Rohantál ki, mert hallottad, hogy sír?????? Vedd egy kicsit lazábbra! Mégiscsak a nagymamájáról van szó. Próbálj meg így gondolni rá, ne mint a te anyósodra, hanem mint a lányod nagymamájára!

2012. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs más megoldásotok, akkor bele kell nyugodj és tenni azért, hogy jól kijöjjenek egymással. Szólj anyósodnak, hogy menjen néha felétek és töltsenek együtt időt, hogy a gyerek megszokhassa a jelenlétét, és anyósod a gyereket.

Én a saját nyósomból kinézném hogy hazudik, a tied viszont nem ismerem, de nagy a fantáziám, úgyhogy....:)

2012. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is adj esélyt az anyósodnak. Próbáld szoktatni hozzá a lányod, legyenek kettesben, vagy akár úgy, hogy te ott vagy a másik szobában, így hallod mi történik. Először természetes, hogy idegenkedik tőle a lányod, hiszen nem sok időt töltöttek eddig együtt, és így anyósoddal hamarabb sírva fakad olyan dogokon is, amin nem fakadna sírva, ha te vagy ott.

Egyébként lehet hogy nem hazudott anyósod, hanem ő tényleg azt hitte, hogy a kutya miatt fakadt sírva.

Pár nap alatt biztos jól összebarátkozik a lányod az anyósoddal.

2012. jún. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!