Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha szépnek tartják...

Miért baj, ha szépnek tartják a babámat? Ez miért el ok, hogy megbántsanak?

Figyelt kérdés

Ma voltunk 6 hónapos tanácsadáson.

Van egy anyuka, akivel szinte egyszerre szültünk. Utcán összeszoktunk futni, a dokinál meg rendszeresen.

Ma egyszerre kerültünk be, és hát jött mindkét védőnő meg a doki is,hogy még mindig de szép a fiam.

Sőt az egyik védőnő mondta,hogy egy fotós ismerőse keres babamodelleket és a fiamra gondolt, van-e kedvem kipróbálni.

Amikor kijöttünk a másik baba anyukája kérdezte,hogy tud-e már ülni a babám? Mondtam,hogy nem, de szerintem még nem gond!

Ennyivel lerendeztem, megdicsértem a babája szemét és eljöttem.

Ott felejtettem a kardigánom és visszaakartam lépni, amikor hallom az anyuka egy ott várakozó másiknak ezt mondja: " nem tudom miért vannak ettől a kölöktől úgy kinyúlva még ülni sem tud"!

Nekem ez olyan rosszul esett! Miért kell bántani valakit azért, mert esetleg megdicsérik a gyerekét?

Egyébként tényleg kellene már ülnie 6 hónaposan?


2012. jún. 13. 13:17
1 2
 1/17 Sókristály ***** válasza:
100%

Dehogy kellene ülnie!

Amúgy meg lazíts, nevess egyet. Ha ettől ennyire megbántódsz, nagyon sokat fogsz még sírni az emberek szája miatt.

2012. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ilyen nálunk is volt. Kislányom nagyon szép baba, akárhová megyünk, mindenhol dicsérik. A dokinőnk egyenesen odavan érte, ő is reklámozott valami fotóst, hogy róla mindenképpen kell (de lehet, hogy jutalékot kap :D ).

Mondanom sem kell, olyankor milyen szúrós tekintetekkel találkozom a váróban. De nem érdekel. Én örülök, hogy tetszik másoknak, jól esik a dicséret. Aki meg gonoszkodik, az csak irigy. :)

2012. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két dolog jön le:

- az ülésnek semmi köze a szépséghez

- az anyuka, aki beszólt gondolom alapvetően rosszindulatú, akkor is beszólna ha szép lenne és akkor is ha csúnya a gyereked


A babád neked a legszebb, másnak nem biztos. De ettől még pont nem dől össze a világ.

Ha meg valaki abban leli örömét, hogy más kisbabákat szól meg, annak elég siralmas lehet az élete. Ilyennel pont nem kell foglalkoznod.


Nem kell még ülni 6 hónaposan. Lányom 8 hónaposan ült, de van aki előbb, van aki később. De ez nem függ össze a gyerek szépségével. :)

2012. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

mert irigykedik, szard le,

nehogy már Te érezd magad rosszul, mert a szerencse úgy hozta, hogy szép a gyereked...majd még a végén azért is elnézést kell kérned, ha jól alakul az élete vagy jó tételt húz az egyetemen és ötösre vizsgázik?

2012. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Másik anyukának nem tetszett a babád, ez előfordulhat. De hogy mi köze ennek az üléshez? Gondolom már "jódolgában" nem tud mit kitalálni, és mond valami hülyeséget. Ezen aztán ne sértődj meg, frusztrált lehet a nő.


Amúgy örülj annak, ha sokan dicsérik, és ne foglalkozz egy-két beszólással. Mert ez még mindig jobb, mintha mindenki fanyalogna, ha meglátná a fiad. :)

2012. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez így igaz! Mindenkinek a sajátja szép!

Aláírom a védőnők is túllőttek a célon szerintem, mert nem illik így ajnározni egy babát, ha egy másik is ott van.

Lehet,hogy nekem is rosszul esett volna, de akkor sem kezdem el a képességeivel csesztetni!

2012. jún. 13. 13:33
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát azért az hozzátartozik hogy mindenkinek más a szép, nekem is az egyik gyerekemet sokan találták nagyon szépnek, pedig szerintem semmi különbség nem volt másik gyerekemhez képest:))

Az orvosok meg védőnők meg mindig azt dícsérik amit épp lehet, ha ügyes mert már ül mászik feláll stb akkor azt, ha szép a kis arcocskája akkor azt:))

Szóval nem biztos hogy ezeket mindig 100% készpénznek kell venni:)

De amúgy ez az anyuka halál bunkó és főleg mert oké hogy irigykedik vagy ilyesmi de hogy ezt kibeszéli mással és "lehúzza" a te gyerekedet ilyen hülyeséggel hogy most ül e vagy nem, na ez tök taplóság.

Nekem mondjuk 3 gyerekemből 2 ült már 6 hónaposan (és mászott) de az első ezt csak 8 hónaposan tette meg. És senki se mondta hogy el lenne maradva.

Mint ahogy attól se ájultak el hogy 6 hónaposan másznak-ülnek.

2012. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyennel nem kell foglalkozni, csak irigykedik. Különben is tudod mindenkinek a sajátja a legszebb. És gondolom azért mondta, hogy még a tied ülni se tud, mert az övé biztos tud, és így talált vmit, amiben az övé jobb.
2012. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Rá se ránts!

Egyszerűen csak irigység van a beszólása mögött.

Én ilyenkor csak nevetni szoktam.

2012. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tényleg az van amit mondasz, rosszul esett neki a dolog. Nagyon rosszul kezelte ezt, de nézd el neki.
2012. jún. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!