Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tavaly júliusban szült Anyukák...

Baranka kérdése:

Tavaly júliusban szült Anyukák válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
Hogy vagytok? Milyen a napi rendetek? Mekkora súllyal született meg a csemetéd? És most mekora? Kislány vagy kisfiú? Miket esztek? Miket tudtok?

2012. jún. 14. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!

kisfiúnk július 13.- án született 4120g és 55cm volt. most 11kg és 83cm.

Szerencsére elég nyugodt baba.A napirendünk: reggel fél 8 körül ébred, akkor szopizik, 9körül megint eszik valamit aztán 11 ig játék,közben végezzük a házi munkát, általában ilyenkor ebédel, mert aztán alszik másfél -két órát.Ébredés után megint szopizik.Délután séta, játszóterezés, aztán ha haza értünk uzsonnázik.Utána játék egészen a fürdetésik, ami fél 8körül van.Aztán alvás.

Mászik, bútorok mellett, és kézen fogva is ügyesen megy.tegnap már egyedül is tett néhány lépést.Tologatja a kis triciklijét, mozdonyát.Imádja a mondókákat.

2012. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Első válaszoló: mi a töknek válaszolsz, ha csak kötekedni jössz? Ki kéne tiltani a sok kötekedő, agyonfrusztrált anyukát, akik hisztizni nyitni meg egy-egy kérdés, és nem pedig válaszolni. Borzasztó.........dackorszak? Mármint neked, nem a gyereknek....



Ne haragudj kérdező, hogy nem tudtam én sem érdemben válaszolni, csak azért nyitottam meg a kérdésed, mert én két éve júliusban szültem és nosztalgiázni szerettem volna a válaszokon, de nem tudtam só nélkül hagyni hogy az első válaszoló így beszólt neked mint valami idegbeteg hisztérika :) Minden jót a tavaly júliusban szült anyukáknak :)

2012. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek kedves első válaszoló. Arra vagyok kiváncsi igen, hogy a csemetétek miket eszik.
2012. jún. 14. 12:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves második! Akkor nem sokkal fiatalabb a gyerkőcőd az enyémnél. Szép nagy méretekkel született:-). Tudtátok, hogy nagy babátok fog születni? A lányom 8-án született.
2012. jún. 14. 12:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Kislányom van. 2011. július 15-én született sürgősségi császárral. 3050 g és 52 cm volt a rajt vonalon.

Jelenleg 76 cm és 8750 g.

Napirendünk nagyon korán 7 hetes korától kialakult. Akkor állt át napi 5×-i evésre és átaludta az éjszakát.

Cserében a szopást abba hagyta (máig se érjük miért). 3 hónapos koráig fejtem neki a tejet, de mellette kapta a tápszert kiegészítésként. A végére már több tápszert kapott, mint anyatejet. Sajnos hamar elapadtam és nem bírtam az egész napos fejést non-stop.

3,5 hónaposan hozzátápláltuk (gyümölccsel), mivel nem maradt meg benne a tápszer és fogyni kezdett. Mellette széklete sem volt, mert a tápszer bevezetésétől nem ment neki. 7 féle tápszert próbáltunk ki, egyik sem volt jó sajnos :(

4 hónaposan kiváltottuk a tízórait, 5 hónaposan az uzsonnát, 6 hónaposan az ebédet.


Jelenleg a reggelit próbáljuk, mert állandóan kunyerál és nem kell neki már a tápszer reggel. Egész jól haladunk.

Többnyire mindent szívesen megeszik, de vannak "mumusok", amik nem ízlenek neki. Leginkább a mi főztünkből eszik, de van hogy külön főzök neki vagy üveges ételt kap.


Imádja a babakekszeket és a tejtermékeket. A gyümölcsökért meg egyenesen odavan.


5,5 hónaposan fordult át, 7 hónaposan állt fel és tanult meg ülni, 8 hónaposan tanult meg guggolni rendesen és 9,5 hónaposan bútor mellett lépegetett. 10 hónaposan pedig segítséggel jár. Elég gyorsan megy, napról napra ügyesebb. Megállni megáll egyedül, de még csak pár percig. Látom rajta az akaratot az egyedül felálláshoz, de még nem határozta el magát :))))

Szerintem napok, max 2 hét és egyedül fog járni.


Most jön a 9 és 10. foga. Nagyon érdeklődő és az a tipikus megfigyelő alkat. Imádja a gyerekeket és a kutyákat (nekünk is van tacskónk). Jelenleg próbálja bevonni a játékba a társait.

Heti 3× járunk babás foglalkozásokra + játszótérre, amikor csak lehet.

Kedvenc elfoglaltsága a keménykötésű könyvek nézése, a homokozó, a hinta és persze a járás.

Imád baba kocsizni, de legtöbbször sétálva megyünk a játszótérre. Szerencsére nincs messze, csak a derekam fáj, de rettentően.


Két napja mondta ki először, hogy anya. Ezt háromszor is megismételte és még puszit is kaptam tőle. Nagyon meghatódtam. Próbál szavakat formálni, de még nem tudja mi mit jelent, így nem is használja "helyesen" a kimondott szavakat. Itt gondolok olyanra, hogy a buszra nézve mondja, hogy: utó (autó).


Napközben 1× alszik már, déltől általában 3-4-ig.


Kb. ennyi jutott eszembe! :)))

2012. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ügyes a picurkád! Megnyugodtam, hogy nem csak az én babám ilyen örökmozgó!:-)
2012. jún. 14. 12:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok! igen ,sejtettük, hogy nem lesz pici baba.meg az orvos is ijesztgettet mindenfélével. de aztán semmi baja nem lett a manónak.

Jahh, azt elfelejtettem az elöbb írni, hogy 4 foga van.Evés szempontjából a kedvence az anya tej,de szereti még a túrót, máját,vajas kiflit, a tojássárgájával annyira nincs kibékülve :-)

És a Te Picúrod miket tud már? mit eszik?

2012. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már sétál a nagy lány! Előtte négykézláb közlekedett. Ő neki is még az anyatej a fő tápláléka. De szinte mindent megeszik már. Sokszor kinézi a szánkból a falatot.
2012. jún. 14. 14:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 14.én született a kisfiam.Mi nem mászunk,de lépegetünk előre.Mindent eszik,ami belefér 1 év alatt.felébredt,majd folytatom:(
2012. jún. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!