Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliai anyukak akiknek a...

Angliai anyukak akiknek a babaja tapszeres volt, valaszolnatok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 honapos, sajnos 1 honapos koratol tapszeres. Tapszerbol az SMA-t hasznaljuk, de par napja azt vettem eszre hogy csupa potty a kisfiam arca, es a mellkasa. Most voltunk a 3 honapos oltason, kerdeztem az orvost hogy valtsak e tapszert, es csak annyit mondott hogy ez teljesen normalis, mindegyik tapszertol ilyen lenne.

Igaz ez??? Van ertelme akkor kiprobalnom masikat, vagy majd idovel eltunnek a pottyok???

Volt mar hogy par napig pottyos volt az arca, es volt hogy el is mult, de valahogy mindig visszajon.

Valamint hogyan es mikor kezdjem a hozzataplalast??? Tudom hogy meg korai, de sajat keszitesu etelekekkel, (reszelt alma, keksz stb...) vagy uvegesekkel erdemes probalkozni?????

Koszonom a valaszokat


2012. jún. 14. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg ezt:


[link]

2012. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok már angliai, de anyuka igen, remélem nem bánod, hogy írok. Először is az sosem jó, ha pöttyös a baba valamitől. Angliában védőnők, dokik nem igazán foglalkoznak ezekkel a dolgokkal, de neked kell. Próbáld váltogatni a tápszereket, hátha attól van baja. Esetleg lehet fürdetötöl is, vagy mosóportól, stb. Esetleg attólis lehet, hogy fogzik, nyálal sokat és az üti ki.

Hozzátáplálást 6 hós korban elég tápszeres babánál is. Tudom ott azt fogják mondani hamarabb kell, de azzal csak a gyomrát terheled feleslegesen. Rákeresel a neten és sokat tudsz olvasni róla. Én főznék inkább, mivel ott a piacokon sok jó dolog van elég olcsón is.

Arra vigyázz, hogy allergizáló dolgot ne adjál neki, hiába látod más anyukáktól és hiába nyúz a védőnő is, hogy miért nem eszik, ezt vagy azt. Légy következetes, tartsd be a hozzátáplálási táblázatot.

Fontos még, a d vitamin pótlás!!!!! Ott nem adnak semmit, pedig kellene. A babád egészséges fejlődése miatt nagyon fontos!!!!!!

Remélem segítettem valamennyit. 11 hós lány anyukája

2012. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia. Igen sokat segitettel, koszonom. Mar kiprobaltam egy masik tapszert de azt kikopi es nem izlik neki. Eddig sajnos csak ez az egy amit hajlando megenni. Furdetot mar csereltunk, mert johnsons-t hasznaltunk es arra allergias lett. Azota simple termekeket hasznalunk, azzal eddig nem volt gond. Mososzerre gondoltam en is, pedig az is non bio, meg az oblito is babaknak valo, bar lehet az lesz a baj. En is gondoltam mar arra hogy esetleg a nyala lesz a gond, mert hason alszik a picikem, mashogy nem hajlando. Amiota hason alszik azota kezdodtek ezek a problemak. A hozzataplalassal en is varnek, de ahogy te is irtad a vedono meg a doki szerint mar elkezdhetem. Bar en nem szivesen adnek neki meg barmit is 6 honapos koraig.

Ja meg annyi, hogy ha bekenem neki bepanthennel, akkor elmulnak a pottyok, de utana ha hasra teszem ujra elojon. Lehet talan a lepedo anyagaval lesz a gond. Nem tudom, de nem jo ez igy.

Marad a kiserletezes, csak az a banto, hogy a doki siman lerazott azzal hogy mit aggodok, mindegy melyik tapszert adom neki, ugyanilyen lesz tole. Ami szerintem nem normalis. A D vitamint kapja a picikem, napi 1 cseppet, ezt otthoni orvossal beszeltem meg, mert itt az sem javasoljak. Egyszoval itt borzaszto az orvosi ellatas ilyen teren.

2012. jún. 15. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!