Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdtem a hozzátáplálást,...

Elkezdtem a hozzátáplálást, de az almától begörcsölt a hasa! Hogyan tovább? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sajnos senkihez nem fordulhatok tanácsért (családom mondhatjuk nincs is, a védőnőm meg elég érdekes) ezért fordulok hozzátok. 3 napja elkezdtem a hozzátáplálást almával. Az első nap 2-3 kanál levet kapott, a második nap 4-5 kanál levet és egy kevés reszeléket, a harmadik nap (tegnap) egy negyed almát, de délutánra begörcsölt a hasa és még éjszaka is zokogva kelt. (Régen is hasfájással küzdöttünk elég sokat, ezért nagyon féltem elkezdeni a hozzátáplálást. Nem tudom ilyenkor hogy legyen tovább? Hagyjam abba egy időre, vagy pedig próbálkozzak mással? Ha próbálkozzak akkor mivel? Én barackra gondoltam. A másik kérdésem, hogy a védőnő mondta hogy először a gyümölcssel kell kezdeni és mindig 10 óraira adni, és utána a főzelékek és a többi ebédre és uzsira. De mikortól kell elkezdeni az ebédet és uzsit is bevezetni vagy hogy van most ez? Bocsi, hogy ilyen tudatlan vagyok, de első baba és mint már az előbb is írtam nagyon félve kezdtem neki, mert borzasztó sokat szenvedtünk 3 hós koráig a hasfájással. Most 6 hósak vagyunk. Előre is köszönöm a segítséget.
2012. jún. 16. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt csak az én fiam 4 hós volt így abba is hagytuk egy hónapra.


ha elfogadsz egy tanácsot, zöldséggel kezd. szilva, barack, meggy amit lehetne adni de ezek meg hajtanak, így ezektől is fájhat a hasa.

répa az finom édes, adhatsz répa levet is. 3-4 nap után pedig krumplit tegyél bele, majd 3-4 nap után a krumplit sütőtökkel keverd és szerintem csak ezután jöjjenek a gyümik.

azért 10órai az első mert ha fáj a hasa vagy kicsapja akkor ne éjszaka jöjjön ki, a pöttyöket észre se vennéd, így végig délelőtt marad a kóstoltatás.

ha ki van váltva a 10óra, tehát ha eszik majd iszik vizet és nem kér tejet akkor lehet az ebéd, majd utána uzsi.

olyan 2-4 hét egy étkezés kiváltása, de ha anyatejes akkor nem is muszáj kiváltani, 2 hét után amikor elkezded a gyümiket egyszerűen a zöldségeket átteszed ebédre :)


egyébként a leghasznosabb hozzátáplálásnál, hogy ne úgy csináld ahogy a védőnő mondja vagy itt írják, olvasod valahol, stb. hanem a babád igényét vedd figyelembe és azt kövesd! :)

persze vannak dolgok amiket be kell tartani, pl. kóstoltatni kell, fokozatosan szabad csak bevezetni az ízeket, de hogy gyümölccsel kezded vagy tejpéppel, keksszel, zöldséggel... hát ezt tényleg döntse el a babád ;)


linkelek egy táblázatot, én ezt követtem, persze te a 4 hónapos sort nézd


[link]

2012. jún. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az alma elég savas gyümölcs, sokak gyomra nem bírja. Ha legközelebb próbálkozol valami semlegesebbel próbálkozz.
2012. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ugyanígy jártunk mi is, ahogy te. Bár nálunk este úgy begörcsölt, hogy görcsoldó kúp lett a vége, addig megállás nélkül üvöltött szegénykém. Egy pár napig én is hagytam, utána elővettem a sütőtököt, utána a barackot és bejött! Nagy kedvenc a rizspép lett, pedig először nagyon nem tetszett neki, utána elővettem megint egy pár nap múlva és zabálta. :)

Tízórai kajára adom a gyümit utána kis tejcsi, következő kajcsinál a sütőtök, vagy rizspép és tejcsi. Mi most itt tartunk.

Ez egy jó kis lap: [link]

2012. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi az eddigi válaszokat. Mire ide jutottam, hogy elolvassam addigra már adtam egy kis barack levét, kb. 4 kanállal. Most várom a hatást. :) Remélem nem lesz semmi gond!!! Ha bárkinek van hozátápláláshoz még valami praktikája szívesen fogadom. :) Nagyon féltem elkezdeni és most, hogy már az első gyüminél visszatért a hasfájás mégjobban félek, dehát valamikor el kell kezdeni és valamikor meg kell hogy erősödjön a pocija. :)
2012. jún. 16. 13:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy barackot adtál neki. Egyébként nyugodtan folytathatod zöldséggel is (sárgarépa). És utána lassan próbálkozhatsz az almával is. Ha nem lettek pöttyei az almától, akkor csináld azt, hogy ne natúr almát adj neki, hanem almát meggyel. A meggytől tuti nem lesz allergiája, és almával kombinálva még nagyon hasfájást sem okoz. Semlegesíti az alma savasságát, nem fogja meg a hasát.
2012. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!