Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha nem itthon...

Miért baj, ha nem itthon ülünk, hanem kimozdulunk?

Figyelt kérdés

19 hónapos a lányom és pici kora óta megyünk mindenfelé.Elmegyünk vásárolni,beülünk valahová a barátnőimmel és az ő babáikkal,elmegyünk ebédelni,vacsorázni apával,járunk különböző babás programokra,szóval nem vagyunk egész nap itthon.

De tegnap egy ismerősanyuka megjegyezte,hogy milyen jó,hogy ilyen sok szabadidőm van,de lehet,hogy ennek megvannak a hátrányai.Nem vagyunk túl jóban,szóval lehet,hogy csak egy gonosz megjegyzésnek szánta.


Szerintetek baj,hogy szinte sosincs olyan nap,hogy itthon lennénk egész nap,hanem mindig megyünk valahová?Vagy milyen hátrányokra gondolt?



2012. jún. 16. 11:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mi nem megyünk folyton, de nagy a kert sok a szomszéd gyerek így végülis nem is lennénk úgy rászorulva (de ha nem így lenne akkor se mennék mindennap valamerre mert nem vagyok olyan típus).

De ettől függetlenül mindenki úgy csinálja ahogy jó neki és a babájának.

Viszont van egy másik oldala is, nem állítom hogy teljes 100% os összefüggés van, de pl. barátnőmék folyamatosan jönnek mennek pici kora óta a lányának, és panaszkodik hogy mikor itthon vannak nem alszik el sehol, és az éjszakáik is egy horror számba mennek. Nem időszakosan, hanem az esetek nagy részében. És szerintem azért is mert nem is tudja megszokni a kis helyét mert egyiknap egyik mamánál másik nap másiknál egy hétvégét nem töltenek itthon együtt ők mint kis család, apuka hazaér délután de barátnőm akkor sincs itthon a gyerekkel, hol egyik barátnőnél alszanak, hol másiknál, nincs egy nyugodt, kiszámítható napirendje. És valahogy olyan kis zaklatott, nem csoda ha nem alszik el napközben pl.

2012. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szia! Ne foglalkozz vele nyilván irigy és rosszindulatú. Bevallom én már 2 hetesen sétálgattam vele ahogy nőtt annál több időt,nem bírok nagyon otthon ülni,vásárolgatunk,játszóterezünk,sétálunk,nagyit látogatunk,barátnőket,elmegyünk fagyizni,most már itt a strand idő,megyünk majd strandra,majd az állatkertbe is.Mi sem vagyunk otthon egész nap kisfiam sem bírná és én sem,14 hónapos kiegyensúlyozott,boldog,társaságkedvelő baba
2012. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha rossz indulatú a hölgy, akkor szinte biztos, hogy csak gonoszkodott vagy irigy.

Volt egy időszak amikor azt vettem észre a fiamon hogy sok neki hogy mindig megyünk. Hozzáteszem, mi vidéken lakunk és a programok/barátnők/család pedig Budapesten vannak, ezért sokat autóztunk - 30 és 60 perc között csak oda. Úgy hogy leálltunk. Jól érzi magát máshol is nagyon, de miután hazajövünk egy két éjszakás útról, lehet rajta látni hogy hogy örül a kis szobájának. Szóval az is lehet hogy az ő csemetéje is ilyen és ezért mondta.

Viszont ha a te lányod élvezi és feltöltődik, akkor meg miért ne mennétek. Biztos hogy észrevennéd rajta ha nem lenne jó neki.

2012. jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Az én fiam 1 éves, de már egész kiskora óta jövünk megyünk. Nyilván mikor egész kicsit volt akkor csak a közelbe, vagy őt itthon hagytuk, d 3-4 hós kora óta éttermen kívül mindenhova megyünk nincs nap szinte, hogy ne mennénk.
2012. jún. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Disi ***** válasza:
Elmegyünk a kislányommal egy ismerőshöz, kertben fognak pancsolni egy gumimedencében. Tegnap este 11-ig vasaltam, az ebéd készen van. Miért vagyok rossz anya?
2012. jún. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Badarság.Ha nincs pénzügyi akadálya annak, hogy ilyeneket csináltok, bátran! ettől a babád/gyereked csak boldogabb lesz, hogy a vele egykoruakkal már akkor együttvan, és hogy friss levegőn van.
2012. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!