Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki cukros kismama volt...

Aki cukros kismama volt megírná, hogy szülés után volt-e ebből adódóan gond a babájával?

Figyelt kérdés

Csak diétáznom kell,a cukromat így 7 alatt tudom szépen tartani.Arra lennék kíváncsi,hogy így is lehet-e gond a babámmal szülés után?Lelkiismeretesen betartom a diétát nagyon ritkán csábulok,de akkor is 7 alatt marad a cukrom.

33 hkm vagyok.



2012. jún. 17. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lett.
2012. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, én meg inzulinos cukros vagyok és nagyon nagy rizikóval vállaltam a babámat, mert 9 és 13 között ugrándozott a cukrom. Aztán sikerült letornázni alacsonyabbra, de nagyon ingadozó volt végig, hogy marha alacsony, hol felugrott, végig izgultam a várandósságot, mert minden tőlem telhetőt megtettem, hogy normális tartományban maradjon, mégsem sikerült. Az én babám csodaszép, egészséges volt, szülés után alacsony volt a vércukra, kapott valamit és azonnal helyreállt. Utána még nézegették neki pár napig, de tökéletes volt.

Általában terhességi cukornál is ez a két variáció szokott előfordulni leggyakrabban, hogy szülés után lezuhan a kicsi cukra, de ezt egyből kezelik, vagy kicsit nagyobb súllyal születik a baba, de az enyém 3800 g volt, szóval teljesen normális.

2012. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem emelkedik a cukrod a határérték fölé, akkor nincs mitől rosszul lennie a babádnak, mert őt ne érinti a te diétád. Ha magas lenne a cukrod, akkor az ő szervezete is sok cukrot kapna, amit fel is dolgozna. Ezért sokszor túlsúlyosak a babák, mikor megszületnek. DE ez rád nem vonatkozik.

A cukorbetegségnek számos egyéb súlyosabb folyománya is lehet, pld. szívizom probléma, de az nagyon komoly cukorbetegeknél fordul elő, és az sem sok mindenkinél. Kérdésedre válaszolva nálunk nem volt semmi hatása annak, hogy terhességi cukros voltam, pedig én a végén 2 hónapig kórházban feküdtem vele és naponta injekcióztam magam inzulinnal. A babám makkegészségesen született és azóta is az. 3 éves.

2012. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem lett semmi baja. én is mindig 7 alatt volt a cukrom. keményen betartottam!
2012. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Születés után vércukor ellenőrzés volt a babánál, és az első 24 órában 6 óránként ismételték. A második alkalommal túl alacsony volt a babám vércukorszintje (2,6), azt mondták etessem és adjak neki cukros vizet is, mert ha a következőnél nem megy 3 fölé (babáknál ennyi a határ), akkor infúzióra teszik. Szerencsére sokat szopizott, és néhány korty víz is talán lecsúszott neki, így legközelebb már 3,3 volt, és nem volt több gond.

Ma 3 hetes a törpöm.

2012. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lent volt a lányom cukra, így őt infúziózták.
2012. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!