Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad hagyni hogy...

Miért nem szabad hagyni hogy a baba a cicin aludjon el? És miért nem aludhat velünk az ágyban?

Figyelt kérdés
A minap volt kinn nálunk a védőnő. Én szeretnék mindent jól csinálni, "ahogy kell", viszont nagyon kimerült vagyok már, és mostanában rászokott a kicsit, hogy ott aludjon velünk a nagy ágyban, és hogy a cicimen alszik el. Ami nekem jelentősebben jobb mert legalább én is tudok végre aludni. De a védőnő azt mondta hogy erről sürgősen szokjunk le mindketten mert ez nem jó! Nem értem valaki elmagyarázná hogy miért nem jó? Ja és elfelejtettem mondani hogy 3 hetes a picikénk.
2012. jún. 17. 16:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
33%

[link]


akkor most nézzük a másik oldalát a dolognak

2012. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk valahogy az egész tágabb családomban mindig szokás volt, hogy a picik együtt alszanak a szüleikkel. Én is együtt aludtam, később a húgaim is, a nagybátyám is, az unokaöcsém is, most unokanővéremnél van 2 kicsi, ott is együtt alszanak, és szerencsére mindannyian élünk, és egészséges felnőttek lettünk. Mindenki úgy altassa a gyermekét, ahogyan nekik jó!
2012. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
de jó most akkor mi tévő legyek...?
2012. jún. 17. 21:02
 14/27 anonim ***** válasza:
93%
Tedd azt, amit az anyai ösztönöd diktál.
2012. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

nekem most is itt alszik mellettem és fekve szoptatok, cici a szájában.

a többi gyerekem meg kinn a nappaliban, ők is élnek, pedig babaként velem aludtak.

nem tudnám berakni a kiságyba, nekem is szükségem van az ő közelségére, ahogy neki énrám, hisz mégiscsak 9 hónapig együtt éltünk.

2012. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Egyik kedvencem, Vida Ági cikke: [link]
2012. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
értem én,hogy rengeteg gyerek felnőtt úgy hogy a szülei mellett aludt,stb,de azért sajnos rengeteg ilyen példa van: [link]
2012. jún. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Én is úgy kezdtem, hogy bizony én "beszoktatom" a kiságyába, de egy idő után a sok éjjeli fejéstől, pelusozástól nagyon kimerültem. Már az volt veszélyes a gyerekre, ha átpakolta,mert attól féltem, hogy azalatt a két lépés alatt egyszer elszédülök vele. A lehető legjobb ötlet volt, hogy magunkhoz vettük. Azóta is így alszunk és mindenki kipihenten ébred, néha nem is emlékszem, hogy volt fenn az éjjel babóka... :)))
2012. jún. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, már korábban leírták, hogy létezik pelusra rakható légzésfigyelő...

A másik meg a Porontyos cikk. Nagyon tudományos... Jómagam kutató vagyok, az ilyen mértékadó "kutatásokról" feláll a hátamon a szőr.

"A British Medical Journal című lap internetes oldalán nyilvánosságra hozott adatok szerint az ilyen jellegű halálesetek 54 százalékát olyan esetekben regisztrálták, amikor a csecsemő közös ágyban aludt egy felnőttel."

A halálesetek 46%-nál a gyerekek egyedül aludtak . A következtetés? A cikk íróját a 8% különbség annyira meggyőzte, hogy képes olyan baromságokat leírni, miszerint

" Mindezek alapján nyilvánvalónak látszik, hogy az együttalvás önmagában is veszélyes."

Gyakorló és jövendőbeli anyák, ne dőljetek be a brit, amerikai stb "tudósoknak" illetve a szuper-szakértő Indexes újságírók által írt félreértelmezett cikk-kivonatoknak.

Ez a kutatás csupán azt bizonyítja, hogy akik nem tartják be az együttalvás szabályait és részegen fekszenek a gyerek mellé, ott biza előfordulHAT, hogy a gyereket agyonnyomják. Ez semmit nem mond a SIDS rizikófaktorokról, mert ez nem SIDS. Ez gondatlanságból elkövetett emberölés. Semmit nem mond az együttalvásról azon kívül, hogy ha figyelmen kívül hagyjuk annak ésszerű szabályait, akkor veszélyes. De ha a kresz szabályait hagyjuk figyelmen kívül, akkor meg az autózás veszélyes. Ha az építészet szabályait hagyjuk figyelmen kívül, akkor a házban lakás veszélyes. Ennyi.

2012. jún. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne akarj mindent úgy csinálni "ahogy kell", mert ezzel teszed a legrosszabbat. Hidd el, tapasztalatból beszélek.

Az első pár hétben mindent a nagykönyv szerint akartam csinálni a babával. Mivel kis súlyú volt, azt mondták, hogy szigorúan 3 óránként etetni kell, akkor is ha alszik, keltsem fel. Az eredmény mindig üvöltés lett és nem akart enni. Már sírógörcsöket kaptam, amikor úgy döntöttem, hogy rábízom, hogy mikor akar enni, és kiderült, hogy ő bizony 4-5 óránként enne, akkor viszont kétszer annyit. Ekkor indult hízásnak. Ezt most csak azért írtam le, hogy lásd, a babák nem "hülyék", hagyni kell, hogy elmondják nekünk a maguk módján, hogy mit szeretnének. Ha a te babád a ti ágyatokban, vagy a melleden szeret elaludni, akkor hagyd, hogy úgy legyen ahogy neki, nektek jó. Nem szabad egy babát "megnevelni". Az majd később jön.

Nekünk is pelenkára csatolható légzésfigyelőnk van egyébként, pont azért, hogy ne csak a kiságyában lehessen használni. Nagyon jól bevált, tudom ajánlani.

2012. jún. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!