Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad hagyni hogy...

Miért nem szabad hagyni hogy a baba a cicin aludjon el? És miért nem aludhat velünk az ágyban?

Figyelt kérdés
A minap volt kinn nálunk a védőnő. Én szeretnék mindent jól csinálni, "ahogy kell", viszont nagyon kimerült vagyok már, és mostanában rászokott a kicsit, hogy ott aludjon velünk a nagy ágyban, és hogy a cicimen alszik el. Ami nekem jelentősebben jobb mert legalább én is tudok végre aludni. De a védőnő azt mondta hogy erről sürgősen szokjunk le mindketten mert ez nem jó! Nem értem valaki elmagyarázná hogy miért nem jó? Ja és elfelejtettem mondani hogy 3 hetes a picikénk.
2012. jún. 17. 16:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
49%

Nézd, ez tényleg szubjektív, mindenkinek magának kell kitapasztalni,hogy hogy a jó.

Anno én pl. egy ágyban aludtam anyuékkal, aminek túl jó vége nem lett,mert nem bírtak átszoktatni, anyu megsajnált és néha ott aludt velem a szobámban. Ez a néha min. 4 éjjel volt. Nem gondolom,hogy jót tesz a házaséletnek,ha külön alszik egy pár.

Ezt anyu is elismerte. Apu este ért haza, akkor tudtak volna egymásra figyelni, de közben ott voltam én, akit meg nyilván megsajnáltak stb.

Nem lesz attól rossz anya valaki,hogy este "lekerít" magának, magunknak egy kis részt!

Mi 7 hetes koráig együtt aludtunk a fiammal. Nem egy ágyban, de egy szobában. Utána átraktuk a sajátjába, ami kb. másfél méterre van a miénktől. Semmi gond nem volt! Nekem volt talán rossz az első pár éjjel, de tényleg olyan közel vagyunk,hogy hamarabb meghallom,hogy nyekereg,mint a bébiőr!

Szóval nekünk ez vált be!

De van, akinek meg az együttalvás. Nem gondolnám,hogy könyv szerint kell gyereket nevelni, hiszen minden gyerek, minden szülő más.

2012. jún. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Amint látod, nincs tökéletes megoldás! Mivel még számtalan hasonló helyzettel kell majd megbirkóznod, azt javaslom, olvasd el ezt az írást: [link]


:)

2012. jún. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

05:25-ös!


teljesen egyet értek veled. azt hiszem te írtad le a legjobban a lényeget. sokszor az anyuka az aki igényli az együtt alvást,mert fél különrakni.

2012. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
mindenkinek nagyon köszönöm még akkor is ha nagyon megoszló válaszokat kaptam. akkor is segítettek a linket és a vélemények is. Végül is úgy döntöttem hogy éjjel nem veszem magamhoz még ha sír is, nappal párszor de akkor sem hagyom hogy cicin aludjon el mert kisebesedhet a bimbóm és akkor még szoptatni sem fogom majd tudni...:(
2012. jún. 19. 11:19
 25/27 anonim ***** válasza:

én vagyok az a "rossz" anya aki nem aludt együtt a babájával (és akit állandóan lepontoztakazt)


még nem meséltem el,hogy természetesen én is kipróbáltam az együtt alvást - mert majdnem 2éves koráig szopizott és hasfájós és rossz alvó volt,stb- sem a férjem,sem én nem aludtam jól-mert végig adtól féltünk hogy álmunkba ráfekszünk. és ami a legmeglepőbb a babánk sem aludt jól köztünk. persze valahol nem bánom hogy végül a saját helyén érezte magát jól,mert így nem kellett később átszoktatnom. és azért az összebújások így sem maradnak el,mert reggelente már mellettem fekszik és nagyon jó hozzá ill. mostmár hozzájuk bújni.


még nagyon pici a babád,és ha nagyon vigasztalhatatlan és már te is kimerült vagy,stb akkor azért nyugodtan vedd magad mellé. már olvastál előnyökről-hátrányokról,döntsd el te nektek mi a jobb.!

2012. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Igazából a tegnap este történt egy nagy sors fordító dolog ami bennem végleg kitörölte hogy mellettem aludjon úgy hogy én is alszom. Tudom hogy miért mondják a védőnők hogy veszélyes, főként ha az anya kimerült. Tegnap hajnalban szoptatás után már nem volt erőm elringatni, és magam mellé vettem és elaludtam én is vele, de rosszat álmodtam és véletlenül megütöttem. Annyira bűntudatom van e-miatt még most is, és egyszerűen nem értem hogy tehettem ilyet! Soha nem bántanám Őt, és most annyira rossz hogy ez mégis előfordult, és ráadásul bármi baja történhetett volna. Ez után az élmény után biztos hogy nem fogom többet magamhoz venni esti alvásnál, és amikor én is alszom...
2012. jún. 20. 09:43
 27/27 anonim ***** válasza:
33%

Amúgy az ösztönösen kialakul, hogy ne feküdj, rá meg ne nyomd meg :)

Még picike a baba, nem rég szültél, persze hogy kimerült vagy. Mi úgy oldottuk meg, hogy behoztunk egy plusz ágyat és a nagy mellé tettük, így, ha apa megunja a "nyomorgást" csak arrébb csusszan, és mindenki kipihenten ébred :))) Azért van ám tényleg sok előnye is az együtt alvásnak, de persze, biztonságosabb már kb 8-9 hónapos kora körül a kiságy. De addig, néha nyugodtan magadhoz veheted, hogy ha úgy tényleg jobb neked. Ne legyen lelkiismeret furdalásod sem azért, hogy veled alszik, sem azért, hogy ha külön! :)))) Jó babaázást!

2012. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!