Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Kismamák! Ti hogyan...

Anyukák, Kismamák! Ti hogyan viszonyultok más gyerekekhez/milyen a kapcsolatotok az ismerős gyerekekkel?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 14:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%
Én is megnyugodtam, mert én sem nagyon vagyok oda más gyerekéért. Mondjuk soha nem is rajongtam a gyerekekért, ezért későn is szültem. A sajátjaimat imádom, azóta, hogy van gyerekem, azért a másokét is könnyebben elviselem, de szeretni nem nagyon szeretem őket.
2012. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

A lepontozónak üzenem, kezdjen el nagyon gyorsan magába nézni! Kétlem, hogy mindent és mindenkit kedvel, szeret!

Kettőnk között az a különbség, hogy én egyenesen kimondom, tehát nem vagyok sunyi alak. Te meg...

No, ennyi:-)

2012. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%
Vannak kifejezetten ellenszenves gyerekek. Van akit szeretek mert aranyos szép stb. Változó a helyzetet. A barátnőm kislányát sajna nem kedvelem mert tiszta apja /utálom a pasit/.
2012. jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak gyerekek, akiket nagyon szeretek - és vannak, akiket annyira nem.

De azt vettem észre, hogy azt a gyereket jobban szeretem, akinek az anyukáját is jobban szeretem és fordítva.

Olyan család nincs a környezetemben, ahol anyukát nem szeretem, a gyereket meg igen, vagy fordítva.

2012. jún. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%
Őszintén szólva idegesítenek. Nem tudok velük mihez kezdeni. :S
2012. jún. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy olvastam a válaszokat, a fordítottja fordult meg a fejemben. Én is ahhoz a táborhoz tartozom, aki nem nagyon rajong más gyerekéért. De ha itt többen vagyunk így ezzel, akkor más sem szereti a mi gyerekeinket... Pedig számunkra meg ők a legédesebbek, legcukibbak, legokosabbak, stb. Szerintem imádnivaló lányom van, és kicsit rosszul esik így magamban, hogy mások valószínűleg őt sem csípik, nem szeretik.

Nálunk az a helyzet, hogy a kislányom visszahúzódó, és minden baba bántja őt. Fellökik, odacsapnak neki, elveszik amihez hozzányúlt, stb. Ő meg hagyja magát, odajön hozzám bújni és kész. Én ezért nem csípem más gyerekeit. Viszont ők meg ezért nem szerethetik az én lányom, mert olyan mulya, magának való.

Szóval szerintem mindenki megszokta, hogy milyen a saját a gyereke, akit kezelni tud, és mivel a másé másmilyen, ezért nem tudunk vele mit kezdeni, nem szimpi és kész.

Egyébként én sem szerettem soha a gyerekeket, nem tudtam velük mit kezdeni. Most talán közelebb kerültem a témához, de nem tudok önfeledten játszani más babával csak a sajátommal.

2012. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem ez végülis belegondolva normális, hiszen attól mert gyerek még egy másik ember idegesítő vagy kevésbé szimpi tulajdonságokkal (mint ahogy felnőttben is van aki szimpi és sokan pedig nem).

A saját gyerekünk se tökéletes, de azt ösztönösen szebbnek jobbnak látjuk vagy ha nem is, már megszoktuk,tudjuk kezelni, tudunk bánni vele és la helyes irányba. Ezt más gyerekével nem tehetjük így marad az elviselése, bármilyen is.

2012. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17 es vagyok ez akart lenni: terelgetjük a helyes irányba.
2012. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Engem az érdekelne, aki nem szereti mások gyerekeit, az ugyanígy van a felnőtt társadalomban is, tehát csak magát szereti és más embert nem. Vagy pedig ez a gyerekekre mint gyerekekre (pici, kicsi, ilyen-olyan tulajdonságokkal) rendelkezik és azért nem szeretik. Szóval mi idegesít a többi gyerekben? Konkrétan? Mert érdekes gondolatmenetet vetett fel ez a kérdés.
2012. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Van egy barátnőm és sajnos mindkét gyereke számomra nagyon ronda, ráadásul a lány idegesítő, beképzelt majom. Nagyon utálom. Már rosszul vagyok, ha meglátom a kiscsajt, hogy jön velünk. Elkényeztett. már a 10. szoknyát veteti magának ezen a nyáron, de a fogai el vannak rohadva :-( . Jah 7 éves.

Én sem várom el hogy szeresse más az én gyerekeim. A család imádja őket és ez a lényeg :-D

Másik barátnőm egyszem lánya viszont egy tündér, aranyos, jól nevelt, okos. Egyszerűen imádom.

ez van, attól, hogy gyerek még van személyisége, ami vagy bejön vagy nem.

A felnőttekkel is igy vagyunk vagy simpi vagy nem.

2012. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!