Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt és fél hónapos a fiam és...

Öt és fél hónapos a fiam és még nem forog, meddig várjak még mielőtt szak-segítséget kérek?

Figyelt kérdés

Nagyon akar forogni, főleg hátról hasra, de nem sikerül neki már hónapok óta, Csak kitekeredik C alakban, és megfeszül.


Egy-két alkalommal megfordult hasról hátra és hátról hasra is, de ma már tudom hogy ezek csak véléetlenek voltak. Éppen pont jó helyen voltak a lábai és a kezei...


Úgy tudom kb fél éves korra már tudni kell ezeket a forgásokat, a fél éves kor pedig egy szemhunyás és itt lesz.


A védőnő szerint nem kell aggódni, biztos lustább, meg amúgy is fiú...

De közben meg azon gondolkodom,hogy nem lusta mert kúszik már mint egy kukac, és ráadásul látom hogy szeretne forogni csak nem sikerül neki...


2012. jún. 19. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudom sokszor hallottad már de minden gyerek más ütemben fejlődik..

Az enyém előbb tanult meg járni mint mászni.

Még nincs itt az ideje az aggódásnak.

2012. jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem segíts neki. Igazgasd be a végtagjait, add meg a kezdő lökést. Tornáztasd, masszírozd.

Igen, lehet, hogy csak lusta, nem egyforma ütemben fejlőnek a gyerekek. De én elvinném pár hét múlva, ha a torna és a segítség ellenére sem változik a helyzet.

2012. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, most olvastam, hogy kúszik, szóval biztos nem kell aggódnod, ahogy az első is írta. pl. az én lányom is 1 napig mászott, aztán ment. Egyszerűen nem akart mászni, a tiéd meg nem akar forogni. Van ilyen :)
2012. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 6hós elmúlt mire egyáltalán megfordult hasról hátra. Az hogy véletlen...lehet, hogy véletlen, de pont jól rakta a lábait-kezeit és átlökte magát :) Meg kúszik...biztos nincs baj. Nem kell aggódnod!
2012. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én 4 évesem nem kúszott, nem gurult semelyik oldaláról semelyikre, 11 hónaposan kezdett mászni, kb. 15 hónaposan biztonsággal járni. Tökéletesen egészséges.

Ne aggódj!!!

2012. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kicsim is nehezen kezdett el forogni, már én is aggódtam. Ő is mindig felvette a C alakot és onnan megállt a tudomány :) aztán egyszercsak rájött hogy is kell csinálni aztán onnantól kezdve nincs megállás. Tuti nincs gond a fiadnál ha már kúszni tud, csak egyszerűen nem jött még rá hogyan is csinálja. Én sokat hempergőztettem plédben, állítólag ez sokat segít.
2012. jún. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, forgásnál a súlypontját kell "megéreznie". Hátról hasra úgy tudsz neki segíteni, hogy aláteszel egy vékony pelenkát, vagy törölközőt, és óvatosan emeled. Nekem egyszer kellett megcsinálnom, és ment magától. Hasról hátra sokkal nehezebb volt. Ott úgy csináltam (konduktor mutatta), hogy hason van, az egyik kezét "felnyomod" a füle mellé, és a fejét abba az irányba lenyomod. Mindkét irányba sokat kell vele gyakorolni.
2012. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónapos, és 1 hetes volt mikor végre hasra fordult. Ő sem kapkodta el, de a védőnő, és a dokinéni szerint is teljesen "normális" időben tette ezt. Azóta egyfolytában gurul, keresztül-kasul a szobán. :) Ne aggódj, semmiről nincs elkésve!
2012. júl. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta elmúlt 6 hónapos és még mindig nem csinálja. Pedig gyakoroljuk. Jól "elvan" a hátán, úgy tűnik nem érdekli a dolog. :-(
2012. júl. 18. 20:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! hogy van a nagyfiú? Megy már Neki a forgás, mászás :) Remélem, minden rendben vele :)
2012. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!