Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mai világba sokba kerül 3...

A mai világba sokba kerül 3 gyerek felnevelése?

Figyelt kérdés
Már kettő gyerekeünk van,szeretnénk még egyet.Szüljek még egyet vagy adjunk meg mindent a meglévő kettönek?
2012. jún. 20. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

akkortól kerül sokba,amikor iskolába megy. Ha már kamasz,akkor nem csak a suli,a ruha stb. sok,hanem sokat is esznek.

Azt,hogy milyen anyagi helyzetetek lesz 15-20 év múlva,ti sem tudhatjátok.

Több 3-4 gyerekes családot ismerek,akik gond nélkül vállalták a gyerekeket,de ma komoly gondot jelent az eltartásuk,iskoláztatásuk.

2012. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha azt nézed, hogy a két gyerekről megmaradtak a ruhácskák. Bár nem tudom mennyi idősek. Ráadásul 3-tól már nagycsaládos vagy, rengeteg a támogatás( ingyen tankönyv, ingyen kaja, kedvezményes táborok...)Ha van hely, elfér rendesen a 3 gyerek akkor Én belevágnék. Persze ha nagyobb lesz neki is kell cipő, ruha, ha beteg gyógyszer....DE mindent összevetve szerintem "megéri" a 3.babát bevállalni!!!
2012. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi,3 éves és 1 éves
2012. jún. 20. 10:59
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Én soha nem fogom megérteni az ilyen kérdéseket.


"Szüljek még egyet vagy adjunk meg mindent a meglévő kettönek?"


Tud ebben bárki tanácsot adni? Mi lenne, ha egymással beszélnétek meg? Van 2 gyermeketek, egy harmadik nyilván több pénz...

2012. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

3.-nak!!!!


Ott a válasz a kérdésedre. Szeretnének még 1 babát azaz a harmadikat CSAK tájékozódik, hogy anyagilag nagyon megterhelő-e!!!!

2012. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem most kerülnek sokba, hanem majd ha nagyobbak lesznek: hobbik, szakkörök, barátokkal kirándulnak, buliznak stb. Meg ha egyméretű ruhákat hordanak, nem tudnak örökölni. Pláne ha külön neműek.


Nekünk most jön a harmadik, abszolút nem terveztük, a nőgyógyász azzal fogadott, hogy "most jönnek csak az igazán nagy adókedvezmények". Ja, elég egy kormányváltás, aztán máris eltörölnek mindent. És ha megnézed, csak a nyugdíjakat emelik, a CSP-t nem, a GYES, GYET is marad ugyanannyi. Arról nem is beszélve, hogy próbáltuk már a kocsiba betenni a 3 ülést, hát, nem férnek be együtt! Még szerencse, hogy úgy emelkedik a benzinár, hogy nem lesz pénzünk elmenni a rokonokhoz évente négyszer, csak karácsonykor. Akkor meg majd vonatozunk.


Kérdésedre válaszolva: már kettőnek sem tud az ember mindent megadni, háromnak meg pláne. De ha érzel valamit, ami miatt mindenképp szeretnél harmadik gyereket, akkor beszéljétek meg a férjeddel. Tényleg nem mi fogjuk felnevelni, hanem TI! Szóval együtt döntsetek róla. Én nem tanácsolnám annak ellenére, hogy hamarosan mi is nagycsaládosok leszünk, mert bár már most szeretem a legkisebb babámat, de tudom, hogy nagyon nehéz lesz nekünk adókedvezmény ide vagy oda, nem lesz saját szobája sem. Viszont szeretetben nem fog hiányt szenvedni.

2012. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem érdemes 3. gyermeket vállalni. Főleg, ha szeretnétek.

Ha mindenetek megvan (úgy értem pl. nem épp most akarnak kilakoltatni nem fizetett hitel miatt stb.), szerintem ki lehet gazdálkodni, hogy ahol 2 gyerek van, a harmadik se szenvedjen hiányt semmiben.

Rosszabb lenne ha később megbánád, hogy nem szültél 3. babát, pedig vágytál rá.

A férjeddel beszéljétek meg, hogy tényleg szeretnétek-e vagy sem, és ha igen a válasz, akkor hajrá!

2012. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Én vállalnék. Ha van hely a számára, szerető családban fog felnőni, és az alapvető dolgokat meg tudjátok adni neki, pl. ruha, gyógyszer, kaja, iskola, akkor miért ne?

Igen, valószínűleg nem lesz mindhármójuknak külön TV-je, laptopja vagy IPhone-ja, na és? Egy gyereknek ilyen szinten nem is kell megadni mindent. Meg kell tanulniuk, hogy bizonyos dolgokért meg kell dolgozniuk, vagy valamit még úgy sem kaphatnak meg.

16éves a lányom, és mindenáron okostelefont akar. Megbeszéltük, hogy elmegy nyáron dolgozni, és a megkeresett pénzéből vehet, ha még mindig arra akarja költeni. De mi azt sajnos nem tudjuk finanszírozni. Ha nem jó neki a 20ezres telefon, akkor oldja meg. Szerintem ez nem negatív dolog, és nem az a kategória, hogy nem kap meg mindent, csak megtanulja a dolok rendjét. Sokkal rosszabb, ha valakinek 1 van, és mindent a feneke alá raknak, kényeztetik. Sajnos tapasztalat, mert a férjem is és én is egykék vagyunk, nem volt könnyű helyzet anyuci-apuci egyetlen szemefényéből komolyan, felelősségteljes felnőtté válni..


Szerinem vállaljátok be!

2012. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ameddig csecsemő, nem igazán van költsége a gyerkőcnek, bár itt is lehetnek nem várt dolgok. (Tápszeres, esetleg refluxos lesz, gyógytorna kell neki stb.)Két gyerek után azért már nem olyan szépek a gyerekruhák sem, némi újítás szerintem oda is kell.

A költséges rész majd akkor jön, ha egyszerre mennek intézménybe. pl: A nagy iskolába, a középső oviba, a kicsi bölcsibe. Az ingyen tankönyv ellenére is horror összeg az iskolakezdés, és ehhez még venned kell ruhát, cipőt, tornaruhát, ünneplőruhát, ünneplős cipőt... A két kisebbnek kinti cipő, benti cipő, játszóruha, tisztasági csomag, csoportpénz, arról nem is beszélve, ha lebetegednek.

Közben kirándulás, múzeumlátogatás, úszás, osztálypénz, egy rakás dolog, amit kér az iskola, óvoda, és nem mondhatod, hogy nem tudom befizetni. Az pedig csúnya dolog, hogy az egyik elmehet az ilyen programokra, a másik meg nem.

Ahogy nőnek, többet is esznek és nem elég a 3 szem barack...

Nem mondom, hogy ne vállaljatok, vagy ne vállaljatok, mert nem tisztem eldönteni. Ha anyagilag úgy álltok, hogy minden támogatás nélkül (egyik kormány jön, ad, a másik váltja, visszaveszi) fel tudjátok őket nevelni, akkor hajrá. Bár még így is elég kicsik a gyerekeitek, akár pár évet várhattok is.

2012. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sokba kerül. Én a falnak megyek ezektől hogy "3 gyereknél már CSOMÓ MINDEN INGYEN VAN" Mi? Az étkezés FÉLÁRON van, nem ingyen, tankönyv az meg van amelyik önkormányzatnál van, van ahol nincs vagy nem minden dologra, adókedvezmény meg most van, de ki tudja meddig, erre alapozva vállalni 3.-at hááát az elég merész.

Nekem 3 van (3.védekezés mellett sikerült) még csak az egyik iskolás, de egyértelműen látom hogy ahogy nőnek úgy kerülnek egyre többe és többe. Bele se merek gondolni, mi lesz még úgy 5 év múlva.

Egyre többet esznek, a ruhák nagyobb méretben már irtó gagyik a turiban, újonnan meg mocsok drága még a tescóban is. Vagy a kínaiban.

Csoportpénz,osztálypénz, kirándulás. Ne adj isten ha olyan van akkor fejlesztés, nekem a nagyobbamnak is kell, és a legkisebbemnek pedig mozgásfejl.mert nem kezdett el járni időben.

Általában felváltva betegek, kapják el egymástól egyik göthöt a másik után többezer ft. a gyógyszer. A vitaminok.

Szóval 2x meggondolnám.

Bár lehet én csak azért látom ilyen borúsan és azért szorongok nap mint nap mert nálunk nincsen nagyszülő, rokon senki. Barátnőméknél vannak nagyszülők, ha nem lenne mit enni akkor mindig fordulhatnak hozzájuk. Mi nem tudnánk kihez menni vészhelyzetben.

2012. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!