Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt van a párotok/férj...

Mennyi időt van a párotok/férjetek kettesben a babával? Mi az apa szerepe a baba életében?

Figyelt kérdés

A férjem 2 hetente jár tanfolyamra szombatonként 9-13 között. Amikor hazajön leviszi sétálni a lányunkat 2-3-4 órára, amíg én pihenek.


Az ismerősök, barátok, de még a szüleink is meglepődnek ezen, mert szerintük az apa egész héten dolgozott, pihennie kell. Az apának csak élveznie kell a gyereknevelést, a nehezebb dolgok (pelenkázás, etetés, később a nevelés, orvoshoz cipelés, szülői értekezletre járás) az anya kötelességei.

A másik ellenérv: bátor vagy, hogy rá mered bízni. Tényleg ilyen megbízhatatlanok a férfiak? Ennyi erővel őt is megkérdezhetnék, hogy miért meri rám bízni a gyerekét napi 8-10-12 órára....


Ti mi gondoltok erről?


2012. jún. 22. 10:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Fura, hogy meglepődnek a szüleid/ismerőseid. Én se gondolom , hogy egy apának csak a gyereknevelés szép oldalából kell kivenni a részét. Párom heti 2-3 alkalommal munka után hazajön, megkajál és 6-7 óra körül elviszi a 14 hós kislányunkat sétálni 1-2 órára. Nekem van itthoni munkám és azt csinálom olyankor végre nyugiban, vagy a háztartással foglalkozom. Ilyenkor se pihenek. De akkor is jó, hogy picit lazábban vagyok. Ha 2-3 hetente elmegyek valahova barátnővel vagy a húgommal, akkor több órát is vigyáz a kicsire. Ez hétvégén szokott lenni. Persze olyankor mindent előkészítek, mit egyen a baba, stb. és nagyjából átbeszéljük a programot, hogy mikor mit kell vele csinálni. Nem volt még gond soha.

Esténként ő fürdeti, én csak az elején beteszem a kádba és a végén kiveszem a kádból. Pelusozni szinte soha nem szokott és etetni se nagyon. Orvoshoz ha oltásra megyünk akkor együtt visszük, gyógytornára csak én viszem. Bölcsibe beiratni együtt mentünk.

Szerintem jól csináljátok!

2012. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!