Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliai anyukak, milyen...

Angliai anyukak, milyen gyogyszerek vannak nektek otthon mindig es ezeket hol vasaroljatok, hol kedvezobb?

Figyelt kérdés
Itthon tudom mire milyen gyogyszer valo, de itt fogalmam sincs. Egy egyevesnek szeretnek osszeallitani egy alap gyógyszer csomagot. Magas laz, megfazas, orrdugulas,hasmenes, hanyas, allergia eseten. Ti mit es hol vesztek? Ezeket erdemes feliratni? Amit kaptam kis feher nhs kartyat az egy vagy keteves koraig hasznalhato? es hogyan?

2012. jún. 22. 14:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nekünk most fogyott el a Vigantol, a Tescoban vettem helyette D-vitamin tablettát, ezt porrá töröm. Paracetamol helyett Calpol szirup, Nurofen van, orrcsepp van (azt hiszem, Decongestan spray a neve, de Otrivin is van), fürdetőkrém helyett Aquous cream, ez Tescoban a legolcsóbb. Hasmenésre, hányásra van valami rehidráló por, a neve nem jut eszembe, majd megnézem, megírom.

Kúpot én otthonról hoztam mindenfélét, itt egyedül paracetamolt lehet kapni, de baromi drága. Megfázásnál jó az Olbas inhaláló csepp (ennek is van gyerek-változata).

(És szerintem a Boots-ban s.gg hülyék dolgoznak, gőzük sincs a dolgokról, akinek mégis, az tutira nem angol :-))

2012. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso! koszonom, vegre valaszt kaptam arra, amire kivancsi voltam!
2012. jún. 30. 13:39
 13/25 A kérdező kommentje:
Milyen kupokat vittel itthonrol?
2012. jún. 30. 13:40
 14/25 anonim ***** válasza:

Szia, itt utolsó!

Hoztam lázcsillapító kúpokat, amiket a doki felír (Germicid-C, Aminophenazon, Nurofen), kérdezd meg a dokidat, Ő melyiket ajánlja. Én jobbnak láttam mindenből hozni :-)

Bocsi, nem tudtam megnézni a hasmenés-elleni cuccokat, de holnap tényleg utána járok, remélem, még nem lesz késő!

Vannak fogzásra is kencék, pl. Dentinox vagy Bonjela - ez utóbbit én mindig tartok itthon, mert olyankor is nagyon jól jön, ha beüti a kis száját, és felreped :-( Sajnos nálunk sokszor előfordult már ...

Köhögésre Tixylix szirup!

(Nekünk NHS kártyánk nincs, így ebben nem tudok segíteni.)

Hirtelen ezek jutottak eszembe ...

2012. júl. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ja, és esetleg érdemes hányás ellen Dedalonetta kúpot is hozni, mert az itt szerintem nincs.
2012. júl. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Koszi!!! :))) 9 nap mulva megyunk, sajnos a dokink szabin van :(((( Feliratni nem tudok...Deadalonetta kupom nincs, a tobbivel rendelkezem :)))
2012. júl. 1. 14:52
 17/25 anonim ***** válasza:
azért óvatosan az otthonról hozott gyógyszerekkel.......én majdnem megöltem a kisebbik lányomat a Calcimusc-kal, a dokik meg engem a kórházban:-p ha beteg a gyerek, elblattyogsz a GP-hez, bekamuzod, hogy egy hete adod a paracetamolt és ad "rendes" gyógyszert. én 5 évig kockáztattam, az eset után nem fogok. Pedig nem volt lejárva a szavatossága. Itt is mindenre van gyógyszer, csak nem adják olyan szívesen, egy kis immunrendszer senkinek nem árt, az meg hogy alakulna ki, ha állandóan gyógyszerrel tömik a gyereket, főleg "önképzett" orvos-jelölt anyukák? szerintem egy doboz Nurofen/Calpol komboval túl lehet élni az éjszakát, másnap meg el lehet menni az orvoshoz, ha tényleg muszáj.....egy 4 gyerekes anyuka.
2012. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
az kimaradt, hogy Nurofent/Calpolt bárhol lehet kapni, akár az éjszaka közepén is, a legkisebb boltban is....én pl a Tescoban veszem.
2012. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hogy ölted meg majdnem a gyereked? Allergiás lett rá?
2012. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem a doktornonk szokta felirni a calcimuskot... Pl ha meg van fazva. Ez vitamin nagy dozisban. De egy etel, gyumolcs allergia, rovarcsipes allergia esetere is jo. Ezert van nekem mindig. En is allergias rohamot kaptam egyszer a hajfestektol, majdnem megfulladtam, ez mentett meg :) Nem hiszem, hogy fel ampullatol meghalhat egy gyerek. Azert a nurofenen kivul is vannak alap gyogyszerek. Mint a smecta, dedalon kup, Germicid kup,stb... Mit csinalsz, ha pl Ejjel elkezd hanyni, hasmenese van folyamatosan? varsz reggelig? En biztos nem. Nem tomom gyogyszerekkel egyaltalan. Az antibiotikumot ki se szoktam valtani. Csak elorelato vagyok, ha baj van tudjak mihez nyulni, akar az ejszaka kozepen is. Ez inkabb felelossegtudat.
2012. júl. 4. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!