Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cipész mellkas vagy más néven...

Cipész mellkas vagy más néven tölcsér mellkas van valaki gyerekének babájának ilyen?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 21:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2009. júl. 6. 21:49
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Húgomnak ilyen volt, 12 éves volt mikor megműtötték, 2 napot volt kórházban. Most 18 éves egy kicsit, visszaalakult neki, de szebb, mint volt. Neki azért kellett megműteni, mert nem tudták az orvosok megmondani, hogy a későbbiekben nyomni fogja-e valamelyik szervét.

Kérdezz nyugodtan, ha érdekel még valami, ha tudok szívesen válaszolok.

2009. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kisfiam 7 hónapos és neki is befele fordul a kis csontok ott a szomszéd asszony monta ma hogy az csúnnyább lesz én már korában mutattam a dokinak és azt monta hogy vele született és ennyi volt nem tudom hogy ílyen kicsi babát lehet e műteni vele?
2009. júl. 6. 22:48
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is így született, genetikailag az édesapjától örökölte. Nem volt szép látvány az első pár hónapban, de aztán egyre jobban kezdett hízni, s most úgy tűnik, hogy "kinővi" (8 hónapos múlt). A papának most is látszik egy kicsit (43 éves :)), de gondot nem okoz, igaz, rendszeresen sportol.

Nekünk azt mondta a doktornő, hogy vagy kinővi, vagy ha látványosan megmarad, akkor valóban műtéttel lehet korrigálni, de erre majd csak később kerülhet sor, nem csecsemő korban.

Látatlanban nem lehet erről nyilatkozni, mindenképpen konzultáljatok az orvossal, hogy ő hogy látja, mennyire "súlyos" nála ez a kérdés.

Mi eldöntöttük, ha nem is bébiúszásra, de idővel (3,5 - 4 éves kora körül) jót fog tenni a mellkasának és a tüdejének is az úszás.

Remélem, hogy tudtam vmi segítséget adni?!

Minden jót és örömöt!

8 hónapos kisfiú mamája

2009. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk Debrecenben az ilyen kisgyerekeket egészen kicsi koruktól az ortopéd orvosok gyógytornára és gyógyúszásra küldik a rehabilitációs központba,s nagyon szép eredményeket érnek el.
2009. júl. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hova vihetem gyógytornára vagy ki tud nekem ebben segíteni? Mert a dokink biztos hogy nem mert ö azt monta hogy semmi baja a gyereknek. Vagy úszásra? Segítsen valaki nagyon tudatlan vagyok ebben a témában meg az elsö babócám. Nagyon el vagyok keseredve. De akkor miért nem monta a doki hogy mi van vele miért azt monta hogy semmi baja.
2009. júl. 8. 10:35
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

2. válaszoló vagyok.


Nekem is az első gyermekem, úgyhogy megértelek az aggódásod miatt!


Csak azt tudom elmondani, hogy én mit tennék, s te majd eldöntöd, hogy számodra ez hasznos, vagy sem.

Szóval, újra elmennék a dokihoz, miután azért interneten utánaolvasnék a témának (a google- ba beírva rengeteg cikket fogsz találni a témában).

Ezekre alapozva felvetném, hogy bár ő nem látott problémát, s ezt te nem is vitatod, de szeretnéd, ha beutalna egy ehhez specializált szakorvoshoz a legközelebbi kórházba. Sőt, bár ez nem túl szép tőlem, én még arra is képes lennék, hogy azt mondjam, hogy úgy tűnik, hogy nehezebben veszi a levegőt. Csak nem a mellkasa miatt??? (Reméljük, ez nincs így, de én tutti füllentenék ennyit csak azért, hogy beutalják egy kivizsgálásra!)

Ha ezek sem hatják meg, akkor meg simán orvost cserélnék. Persze, lehet, hogy tök józan érveket sorakoztat fel majd a dokid, amik igazak is.


Nem tudom, hogy mi van valóban a gyermekeddel, de nem is kell tudnom. Neked kell tudnod hinni magadban és a megérzéseidben. Ha aggódsz, akkor küzdj addig, míg az anyai belső hangok "nem kapnak kielégítő választ". Ha ezt a dokid is meg tudja adni, miután te újra rákérdeztél, akkor fogadd el! Egy anya - s ebben én nagyon hiszek -, mindig tudja, tudod "megérzi", ha igazán baj van. Akkor viszont küzdeni kell ezerrel, bárki bármit is mond!


Nyugodj meg, tudni fogodd, hogy mit kell tenned!

Üdv: 8 hónapos kisfiú mamija

2009. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én végigcsináltam. Tapasztalatból írok. Elmentünk a Rehabilitációs Központba ortopédushoz,megnézte, és ő írta fel a gyógytornát illetve a gyógyúszást. Kb. 10 évig jártunk,ma már huszonévesek, és tökéletesen rendbejöttek.Hosszú idő,de megéri.
2009. júl. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Első válaszoló vagyok, szerintem érdemes lenne felvenni a kapcsolatot Sárközy Sándor doktor úrral a Heim Pál kórházban, neten rá tudsz keresni. Ő elmondja, hogy ilyenkor mi a teendő, ő nem olyan orvos, hogy egyből műtétet javasol. A húgom is járt gyógyúszásra, meg gyógytornára is nagyon sokáig, ezt is ő javasolta. A műtétet is később ő végezte el. Nagyon rendes ember, és nagyon jó szakorvos.

2009. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tudnék neked segíteni, gyógytornát ajánlani priviben, de nincs e-mail címed megadva :(
2009. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!