Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki csinál napirendet a...

Mindenki csinál napirendet a gyerekének vagy nem fontos?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
én probálkoztam mindig,de nekünk nem ment sokáig egyik sem!mindig változtatott rajta valamit...
2009. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
ő diktálja!!! hogy is lehet csinálni? Ha éhes sír , ha álmos lefektettem ha már sokat játszotunk a szönyegen és nyügi lett ki viszem babakocsizni stb...
2009. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Én napirendre tanítottam a kisfiam (1 éves). Szerintem nagyon fontos, hogy nagyjából azonos időben történjen az étkezés, alvás, fürdés. Nekik még ez a kapaszkodójuk ebben a változó világban. Na meg a szülők jelenléte, törődése. De azért nem kell órát beállítani, néha lehetnek csúszások, de +/- 1 óra max.
2009. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Valami rendszert jó kialakitani, de eleinte legfeljebb az esti lefektetés lesz nagyjából egy idöben.

Késöbb egyre többet lehet rendszeresen csinálni, és jó is, ha a gyerek élete rendszeresen fut, igy kiegyensulyozottabb lest

2009. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
a rendszer jóbarát, de később korlátokat szabhat az egyéni szabadság fölött. Találjátok meg az egyensúlyt.
2009. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Én nem erőltettem napirendet a fiamra, mindig ő alakította ki és kb 3 havonta változtatja/tolja el a dolgokat.

Egyébként nálunk minden a reggeli ébredés időpontjához van igazítva és eszerint van 2 napirendünk. Ebbe nem kontárkodom bele, tiszteletben tartom az ő igényeit! :)

2009. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Suttogó? Én is olvastam, tök jól hangzott, de szerintem az a nő nem látott még gyereket közelről. A gyerek az első 6 hétben maga alakítja ki a napirendjét. Csak figyeld, hogy mikor álmos, mikor éhes. Aztán ahogy nő ez is folyton változik. Egy-két dolgot tudsz te meghatározni, pl. hogy mikor mentek sétálni vagy mikor van fürdetés.
2009. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok,hogy kisbabáknál nem nagyon lehet napirendet kialakítani,de mi van 2 év feletti gyerekeknél??

Sok helyen olvastam,hogy muszáj napirendre tanítani őket mert így megszokják,hogy mikor mit szabad csinálni,és biztonságot ad nekik,de most ez tényleg ennyire fontos??

pl.a kisfiam 2,5 éves minden reggel +-30perc ugyanakkor ébred,délben fél 1 felé mindig alszik kb.másfél,2 órát és este is 7-7:30 körül van fürdés kicsi játék és 8:30/9 körül kezdem altatni és rá egy fél órájára el is alszik,jó ez így?

2009. aug. 15. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!