Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós anyukák, rugta már...

Szoptatós anyukák, rugta már meg babátok a ciciteket pellusozás közben?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiamnak az egyik rugása erősebb lehetett. Egész éjszaka nagyon fájt. Igazábol nem istudtam, hogy mitöl , először azt hittem tejláz lesz, mert a tejem is elég sok. De az szerintem nem egy helyen fáj. Mit tehetnék, hogy ne fájjon ennyire?

2012. jún. 23. 13:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos hogy a rúgástól fáj. Ha csak egyhelyen záródott el a tejcsatorna, akkor csak ott gyülemlik fel a tejci és ott fáj. Próbáld meg kimasszírozni és közben szoptatni vagy fejni.


Egyébként nekem is rúgták már meg a fiúk a cicimet, de annyira még nem sikerült, hogy ettől fájjon.

2012. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Na most aztán beijedtem. Elég meleg is a cickóm. És ott kemény is.

(Ráadásul a klimátol meg fáj mindenem. Tiszta gyulladtnak érzem a testem minden porcikáját.)

2012. jún. 23. 13:22
 3/21 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nagyon fog fájni, de ki kell masszíroznod a csomót és közben szoptatni vagy fejni. Melegvizes borogatással segítheted a szövetek ellazulását, és kicsit könnyebb lesz fejni. Hidd el, utána jobb lesz.
2012. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha kemény, meleg és fáj, ott bizony bibi van :-(

Tudom, miről beszélek, a Fiam 1 éves koráig 5x volt mellgyulladásom. Igen, lehet a rúgástól is, de nekem az is elég volt, ha rosszul feküdtem és megnyomtam a cicimet.

Nem ijesztgetni akarlak, de én soha nem úsztam meg antibiotikum nélkül, mert belázasodtam, hidegrázásom volt és iszonyatosan elesett állapotba kerültem. A mellem, mint a beton, olyan kemény volt.

Amit tehetsz az az, hogy masszírozod a csomót (óvatosan), melegíted, esetleg jó meleg zuhany alatt masszírozgatod. Szoptass olyan sűrűn, ahogy csak lehet, fontos, hogy a baba szívja ki jó alaposan a cicidet.

Ha pedig láz is jön, doki ...

Reméljük, erre nem lesz szükség, jobbulást!

2012. jún. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ja, és paracetamolt vehetsz be fájdalomcsillapítónak!
2012. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
meleg(forró)vizes zuhany,nekem mindig segített.AMúgy egy idő után rendszeressé tettem,minden este áztattam,masszíroztam,szerencsére sosem gyulladt be a mellem.Amúgy nekem is rúgta szét,azért fájt kb. csak,mert nagyon érzékeny volt.
2012. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hogy a rúgástól gyulladt be a mellem! Legutóbb amikor 8 hónapos volt sajnos nekem is antibigyó lett a vége akárhogy masszíroztam nem tűnt el a csomó :(

Sajnos az egyik ciciről le is szokott akkor a kisfiam.

2012. jún. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Tényleg nem biztos hogy a rúgástól van :(

Nem akarlak elkeseríteni de nekem is így kezdődött amikor a kicsim 1hetes volt. Én az éjszaka közepén jártam így és az ügyeleten kötöttem ki :( Először nekem is csak fájt de iszonyatosan, aztán egy nagy csomó lett a végén pedig láz, olyan szinten rázott a hideg hogy remegtem mint a kocsonya. Azonnal fejni kezdtem és maszirozni(iszonyatosan fájt, sírtam és ordítottam a fájdalomtól) egy kicsit könnyebb lett ahogy lefejtem. De aztán mégiscsak bementem a kórházba. 2féle antibiotikumot kaptam amit alig mertem beszedni féltem hogy a kicsimnek baja lesz tőle. De szerencsére minden rendben volt és hamar elmúlt.

2012. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Lázas vagyok.
2012. jún. 23. 20:44
 10/21 anonim ***** válasza:

nekem 2 hetente emitt volt mellgyulladásom. nagyo nagy a babám nagyon erős és iszonyatokat rúgott, vagy tenyerelt, csapott és annyitra érzékeny a cicim hogy egyből elzárodott, éjszaka 40 fokos lázam lett kőkemény vörös cicivel...2 hónapig csináltam -szenvedtem- antibioztam magam "hetente" mert semmi de semmi nem segített...

párom már protektrot akart venni nekem...

orvosi és saját döntésből elválasztottam a babám 9 hónaposan...

2012. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!