Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj 4 hónaposan elkezdeni...

Muszáj 4 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást a tápszeres babánál?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem muszáj szerintem, nyugodtan várhatsz vele még egy-két hónapot.
2012. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem muszáj. Azért legkésőbb hat hónapos kora körül kezd el.
2012. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
6 hónaposan elkezdeném természetesen. Csak annyira nyomja mindenki, hogy a tápszeres babákat 4 hósan el kell kezdeni hozzátáplálni.
2012. jún. 23. 15:08
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén!

Nálunk azért is kellett, mert beállt a széklete!

De ha nem állt volna be, legkésőbb 5 hónaposan már akkor is kóstoltattam volna vele.

2012. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj, mi is 6 hónaposan kezdtük.
2012. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Igazából jobb ha tápszeres babánál korábban kezded,hogy más táplálékot is kapjon a tápszeren kívül.Amúgy sokan azért is kezdik el mert a tápszer szorulást okozhat.Mi elkezdtük 4 hónaposan,sőt babám nem kapott a délelőtti,uzsonnai gyümölcsökön és zöldségeken kívül csak 4-5ször tápszert,majd az ebédet is kiváltottuk,aztán 8-9 hónapos korában a tápszer csak előreggeli volt 10 hónapos korára vacsorázott rendesen,és lefekvés előtt kapott még tápszert.A doktornő ezt javasolta,és én is úgy gondoltam,sokkal jobb ha nem a tápszer a kizárólagos tápláléka.
2012. jún. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Igen...a tápis babákat is elméletileg 6 hónaposs kortól "illene" hozzátáplálni, de elég gyakori jelenség, h a tápi megfogja a székletet, és ezen egy kis almalé, almapüré pl. kiválóan segít.
2012. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell elkezdeni 4 hónaposan hozzátáplálni a tápszeres babákat sem,csak orvos által indokolt esetben(pl:szorulás).

Én 5 hónapos korában kezdtem csak,de akkor elég gyorsan bele is jött 1hónapon belül ki volt váltva az ebéd és az uzsi is.

2012. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
nalunk 4-5 hosan javasoljak de kostolgatas cimen inkabb mint kivaltani egy egy tapis etkezest. Es eloszor nalunk tejpepes babarizst ajanlanak es nem gyumolcsot. Anyatejes babaknal 5-6 honaposan javasoljak a hozzataplalast de csak ksotolgatas cimen, h szokja az izeket. mi 5 honaposan kezdtuk es kislanyom tapis / anyatejes volt, majd 4 honapos kortol csak tapis, mert cicit nem akarta elfogadni es a fejestol a tejem hamar elapadt.
2012. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem muszáj, sőt! Bőven ráérsz 6 hós kora után hozzátáplálni (ha nem fogadja el, akkor még később is).
2012. jún. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!