Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj 4 hónaposan elkezdeni...

Muszáj 4 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást a tápszeres babánál?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 14:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
hű de lepontoztatok,az orvosok szerint 4-5 hónapos korban érdemes elkezdeni,mert nem fogja elfogadni,rengeteg anyuka azon szenved hogy a gyerek nem hajlandó semmit enni,mert későn kezdte el,le lehet pontozni,de nem az én problémám lesz,hogy 1 évesen még mindig csak a kóstolgatásnál tartok,ha nem kezded el csak 6 hónapos korban a babád kizárólag tápszert kap 6 hónapos korig,ami ebszolút nem előnyös,de te dolgod
2012. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

Vannak babák, akik 4-5 hónaposan még el sem fogadják a kanalat, vagy éppen nem tudják lenyelni a pépet. Az én személyes véleményem az, hogy a tápszerben minden benne van, ami a babának féléves koráig kell, ezért a kisfiamat 6 hósan kezdtem hozzátáplálni. Nem volt vele semmi probléma, elsőre elfogadott minden új ízt, 7 hónaposan már hatalmas adagokat elfogyasztott. Tehát őrá egyáltalán nem igaz, hogy túl későn kezdtük volna a hozzátáplálást. A darabos ételekkel sem volt gond később, és a mai napig elég jó evő (23 hós).

Persze a babák nem egyformák, de attól, hogy egy baba tápszert kap, a bélrendszere nem fog gyorsabban fejlődni, és nem lesz hamarabb érett a szilárd ételek bevezetésére, mint egy anyatejes baba. Én ezért sem értem ezt a megkülönböztetést.

2012. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
én inkább az orvosra hallgatok,Ő jobban tudja mikor ehet egy baba már mást is,amúgy is kiderül ha már elfogadja megeszi,és meg is emészti lehet 4-5 hónaposan,ez csak a mostani trend,hogy 6 hónapos korig semmi
2012. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddig válaszokat. Egy pici anyatejet kap a babám (sajnos csak nagyon kevés van), így a székletével nincs gond, így nem szeretném 4 hónapos korában elkezdeni a hozzátáplálást.
2012. jún. 24. 14:54
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Na látom megint az intelligens ősanyák pontozgatnak!
2012. jún. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!