Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Drasztikus módszer? Tovább lent!

Drasztikus módszer? Tovább lent!

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves lesz október elején. Cumizik még. napközben annyira nem, de alváshoz meg sírásnál kell neki. Most vége lesz a bölcsinek és itthon leszek vele egy hónapig.

Drasztikus az, hogy egyik napról a másikra elveszem tőle?

Július 2.-án kezdeném.

Gondoltam rá, hogy kakaóporba belemártom és mondom neki, hogy a cica lekakilta, és nem adnám oda neki.

Megy oviba és nem szeretném ha ott cumizna. meg már most se.

Ti mit gondoltok erről?


2010. jún. 23. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én még csak pocakos vagyok, és nem gyakorló anyuka, de annak idején anyukám úgy szoktatott le a cumisüvegről, hogy szándékosan megrepesztette, és megmutatta, hogy nézzem meg, eltörött, és elég nagy vagyok már ahhoz, hogy pohárból igyak. Többet nem kérdezősködtem felőle, belenyugodtam, hogy nincs többé. Nekem nem tűnik drasztikusnak.

Szép napot!

2010. jún. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia, én nem mondanám h a cica lekakilta, inkább megbeszélném vele, hogy ő már nagy, és cumija csak a kicsi babáknak van. szóval az önérzetére hatnék. mondjuk sztem nem gáz, ha alváshoz még kell neki.
2010. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, csak mondták, hogy az oviban nem igazán szeretik ha cumizik a gyerek

és csak ez az egy hónapom lesz hogy nyugodtan leszoktassam róla. utánna mennem kell vissza dolgozni, ő meg a bölcsibe.

2010. jún. 23. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2,5 évesen ment el a cumi. Bölcsis a fiam, ott sem volt gond.

Egyik este megbeszéltük a fiammal, hogy elvitte a kukásautó, odaadja más kisgyereknek. Kb fél órát sírt, majd elaludt anélkül. kb 1 hétre rá már a bölcsiben sem kellett neki.


Én a tévében a szuperdadától láttam egy jó módszert. A gyerekkel össze kell szedetni az összes cumiját, beleteszitek egy borítékba, s beledobjátok a postaládába. Ezt elviszi majd a "tündér". Másnap megnézitek mi is van a ládában, s hoz neki valami kedves dolgot. Szerintem nagyon ötletes dolog, ezt még a mi leszoktatásunkkor nm ismertem.


Egy fontos dolog, következetesnek kell lenni. Ha egyszer elvetted, többet vissza már nem adhatod neki...

2010. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg kapjon helyette valami aranyos alvós játékot (maci, kutyus, stb..., amit szeret. Azt az oviba is meg szokták engedni.
2010. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!