Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányok, anyukák, SOS, aggódjak?

Lányok, anyukák, SOS, aggódjak?

Figyelt kérdés

A lányom az előbb rettentően sírva ébredt, berohantunk, az orrából folyt a visszabüfizett tápszer. Kivettük, sápadt volt nagyon, kitisztítottuk az orrát, utána mintha visszaaludt volna, majd 5 percre rá még egy adag büfi jött az orrán át. Mindez 3 órával evés után történt, vagy 10 percig sírt vigasztalhatatlanul, majd visszaaludt. Most alszik, már szép rózsaszín, csak picit bágyadt.


Ennyire megijedt volna, vagy vigyük ügyeletre?!


Bocs, ha hülyeség, első baba, hat hetes.


2012. jún. 24. 16:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy tudom, az nem tesz jót a babának, ha hason altatják.
2012. jún. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hát igazából semmi nem tesz jót neki.


Én a férjemre szeretek, és tudok hagyatkozni.


A hason altatás a csecsemőhalál egyik rizikója lehet - de ez nem bizonyított, és a SIDS oka valójában ismeretlen. 20 éve még mindenkinek azt javasolták, hogy a bölcsőhalál elkerüléséhez hason altasson - az ebben elhunyt csecsemők száma akkor is ugyanennyi volt, azaz 2 ezrelék kb.


Az oldalt altatás a csípője miatt nem jó elvileg.


A háton altatás pedig az aspiráció miatt, ez viszont messze a leggyakoribb, súlyos következményekkel járó eshetőség, ezért hason semmiképpen nem altatjuk.


Tehát gyakorlatilag lebegve lehetne altatni, vagy egy sarokba támasztva állva, ha ezt mind komolyan vesszük.


Ő bukós baba, ezért háton tuti nem altatom, mert ha asrpirál, és tüdőgyulladása lesz, az baromi súlyos következményekkel járhat. Emiatt nem altatnak háton neonatológiákon sem.

2012. jún. 24. 19:55
 13/17 anonim ***** válasza:

De tényleg....tulajdonképpen, vagy lógatva altatod a gyereked a hónaljánál fogva, vagy sehogy ha mindent figyelembe veszel, hogy hogyan NE altasd a gyereked.Én írtam, hogy sokat bukott a fiam, kezdetektől hason alszik. Az égvilágon semmi baja.

Egyébként valóban több haláleset történt fulladás miatt mintbölcsőhalál miatt.

2012. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekünk az ágy lábait a fejrésznél megemeltette a doki így nem folyt vossza a tej.
2012. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer fordult ilyen elő, amíg picike volt - ő szoptatás közben aspirált úgy, hogy orrán - száján dőlt a tej, ekkor szóltam a páromnak, hogy rakja össze gyorsan az orrszívót - azzal szívtam ki az orrából a tejet. Onnantól kezdve sokáig ott lógott kézközelben a porszívón az orrszívó :)


Nekem is nagyon ijesztő volt.

2012. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem szükséges az ügyelet, már szabaddá tettétek a légútjait. Picit gyengébb lehet a gyomorszája. Lehet kapni AR-es tápszert bukós babáknak. És a 14-es válaszolóval értek egyet: a kiságy lábait a baba feje alatt megemelni, vagy régen olvasott orosz realista regényeket alátuszkolni, vagy a fekvőfelületet megemelni (kicsi barkácsmunkát igényel), légzésfigyelőt használni.
2012. jún. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban kizárólag oldalt lehetett altatni a babákat én igy is tettem mind3 gyerekemmel. Hanyatt és hason is belefulladhat a hányásba. Egyébként ilyen van a babáknál ha mohóbban eszik, vagy sokat. Egyik gyerkőcöm gyakran csinálta ezt az első hónapokban mig "be nem telt" a kajával, sokat evett ugyanis.
2012. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!