Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem a "szokásos" anyós, hanem...

Nem a "szokásos" anyós, hanem após téma. Én vagyok túl merev?

Figyelt kérdés
Frászt akarok kapni, ha apósom a 16 hónapos lányom közelébe megy - így van ez már a kezdetektől. Hogy miért? Nos, szeret "iszogatni", és most nagyon-nagyon szelíden fogalmaztam. Ezzel ellenben fürödni nem: kb heti 1x sikerül. Nagyon kellemes a szaga ebben a dög melegben -kiváltképp a lába... Ez persze "csak" a külső. Emellett semmit nem ért meg. Kicsi korában állandóan ültetni akarta a lányomat, mindenfélével etetné, nem érti, hogy egy baba se eszik állandóan (azaz már nem annyira baba, 16 hós). Ha valamire mondom a lányomnak, h nem lehet, hát ő kontráz, hogy dehogynem. Ma (tudom, nekem volt nehéz napom), de felhúzott: sógornőméknél voltunk, átjött ő is. Erre sógoromnak elkezdi mondani (lányom a kezében volt), hogy "szia keresztapu". Na, a lányom nincs megkeresztelve, erre ott értetlekedett, hogy miért ne hívhatná a lányom a sógoromat keresztapunak... Meg vagy 5 percig lóbálta fel-le a hónaljánál fogva...teljesen kész vagyok tőle. Most én vagyok ilyen elviselhetetlen és merev, és örüljek hogy van papa és szereti a lányom, vagy azért jogosan vagyok ki tőle. Nincs eltiltva, meg nem is lesz, de mindig nagyon örülök mikor távozik - vagy ha mi jövünk el tőlük (max fél órákat szoktunk lenni, kb heti egyszer).

2012. jún. 25. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ember olyan, hogy ha a papa és mama jó papa és mama, akkor örül, és szereti ha a gyerekkel vannak, ha meg nem, akkor nem. EZért nem vagy rossz. Ha apósod nem higiénikus, iszik és hülyeséget beszél, természetes hogy nem repkedsz örömödben ha "babázik" a kicsivel.

Sajnos sok mindent nem tehet a szülő, lenyeli a békát és reménykedik a minél ritkább találkozásokért.

Nálunk más jellegű probléma van, valahogy a hideg kiráz amikor a gyerek anyósék kezében van. Nem vagyunk rosszban, de bizonyos dolgok miatt jóban sem. Nem tehetik róla, ha a gyerekkel vannak, szinte odanézni sem szeretek. De senki más nem zavar, a szomszéd se, a dédszülők se, senki, csak ők. Mert velük kapcsolatban van negatív élményem, zsákszámra. Veled is ez van. Negatív jellem az apósod számodra, ezáltal a gyereked közelében sem szereted tudni. Ilyen egy anya - akivel ellenérzése van, tudat alatt "óvja" a gyerekét, mármint nem szó szerint, hanem egyszerűen rossz érzete van, ha a gyermeke egy negatív jellemű emberrel van. Ennyi.

2012. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Mintha magamat olvasnám :)) Szintén 16 hós a kislányom. Apósom szintén iszogat, de nálam akkor jobb a helyzet mert ő legalább fürdik is :)) Szerintem azért baj már velük minden, mert alapból nem szeretjük őket. Én a beszédén vagyok kiakadva, ahogy belépünk, 2 perc alatt fel tud húzni azzal, ahogy beszél. Főleg ahogy az unokáját hívja: "a kisgyerek"... Felfoghatatlan számomra, h 16 hónap alatt nem tudja a nevén szólítani! Bepöccenek és mondom h van neki neve is. Mintha csak a szomszéd gyerek lenne. Egyetlen unokája: a kisgyerek.

Amúgy szerintem merevek vagyunk :)) De mondom, a baj ott kezdődik, hogy csinálhatnak bármit, úgysem lesz jó nekünk semmi, mert nem szeretjük őket.

2012. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

na jó, mondjuk ez hogy már az is zavar ha kisgyereknek hívja, az már valóban merevség. De a kérdező problémája érthető.


Nálunk a kisfiamat sokáig úgy hívták anyuék hogy "baba". De sosem szóltam hogy "van neve is!!!" Ez azért már a rigolyás kategória :)))) Vagy volt hogy ezt mondták ebéd előtt: "a kicsinek külön terítsek vagy az öledben eszik?" Netán "a baba elaludt már?"

Azért minden apróságon nem akadok fent, mert a rigolyás menyecske sem sokkal különb az idegesítő anyóséknál.

2012. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ami még nagyon aggaszt: anyóséknak sógornőmék révén van másik két lány unokájuk. Ők ugye ott szoktak aludni (6 és 11 évesek). Így néha jön a duma, hogy majd ha az én lányom is ott alszik... ettől vagyok a legrosszabbul sajnos (a ház sem mondható épp tisztának: a múltkor ki kellett mennem a mosdóba, és hát...körberaktam a wc ülőkét papírral, mert nem mertem ráülni... nem túlzok. Nem várok el patikatisztaságot, biztos nálam sincs az, de azért mégis. Ja, meg persze a napi 2-3 doboz cigi benti füstölése....)

Szóval ha oda kerülne a sor, hogy ottalvás (mert ugye anyukáméknál is nyilván fog majd valamikor ottaludni a lányom), akkor nem tudom mi lesz. Mert én igazából egyáltalán nem szeretném, hogy bármikor is ottaludjon...

Amúgy tőlünk 10 percre laknak, anyumék meg 20 km-re.

2012. jún. 25. 15:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is tartok az ilyen alkalomtól, mondjuk alaptalanul egyelőre, mert soha nem kérték még azt sem anyósék, hogy hadd vigyázzanak a kicsire egy picit. Havonta 1-2 alkalommal látják, ha a helyükbe visszük. Akkor azonban nyali-fali, így imád a mama, úgy imád a papa....................................de ha MI nem hívjuk fel őket, hogy MI átmennénk a gyerekkel, akkor lehet hogy ennél is ritkábban találkoznának. Én nem bánnám (őszinte vagyok hozzátok :)) ha ritkábban találkoznánk, nekem nem hiányoznának, de a férjemet azért sajnálom hogy havonta 1-2 alkalommal sem jut eszükbe a szüleinek hogy családjuk is van, nem csak haverjaik hétvégente. EZ van. Mindenesetre ha egyszer előállnak azzal hogy a gyerek hadd aludjon náluk, vagy hadd legyen vele hármasban, nélkülünk, már előre félek a szitutól. Nem tehetek róla én sem, de nem akarom.

1.

2012. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy merev,igazán Anya vagy! :-) És ez nagyon jó!!


Én imádom Apósomat,bár engem is ki tud akasztani... a higiéniájával semmi probléma,az,hogy a ház ahol lakik alkalom adtán romokban hever is csak egy dolog. Ő is szeret a pohár fenekére nézni,szerencsére csak ha pénze van... Volt,hogy ittasan állított ide,aminek nagyon nem örültem- az én szüleim is sokat pityókáztak amikor gyerek voltam,ezért nem is tűröm meg az alkoholmámorban úszó embereket a közelemben,a portán meg pláne nem. Ha Após nem tisztel meg azzal,hogy józanon jön,akkor iszonyatosan mérges vagyok! Nekem ez az egy bajom van Vele! Volt már probléma ebből,amikor a második gyermekünk kb. 2 hetes volt,és sírt a babakocsiban,ki akarta venni- csak segíteni szeretett volna,de ittasan...

Olyankor okoskodik,előtérbe kerül az az énje,amit egyáltalán nem szeretek. Az én házam,az én váram. Szomorú,ha valaki nem tiszteli!

Egy biztos! Ha az én apósom is ilyen fene "igényes" lenne mint a Tiéd,Kedves Kérdező,tuti nem engedném be a kapun se! Ha büdi,egy dolog,Apósom is sokszor megizzad. De ha állandóan részeg,vagy sűrűn....


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. szerintem igazad van, valahogy a férjednek kellene vele finoman beszélni a higiénés szokásairól, meg a többi dologról, ami zavar. De azért örülj is, hogy van Papa, aki szereti a kislányt, mert én úgy vettem ki a leírtakból, hogy nagyon szereti és nem akar semmi rosszat. Nem titeket akar bosszantani, csak az ő idejében még más volt a szokás a gyereknevelésben, meg sajnos a pia is beszél belőle biztos. A lényeg, hogy megértesse vele valaki, hogy van néhány dolog, amit egyszerűen nem tehet az engedélyed nélkül.
2012. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A férjem is beszélt már vele, szépen, csúnyán, mindenhogy. Nem használ, sajnos. 10 éve ismerem, akkor még ennyire nem volt szélsőséges a dolog, bár nekem már akkor fura volt, h nem fürödtek minden nap (mármint anyósék). Még jó, h a férjem annak ellenére, h mit "látott" otthon, nem igénytelen (hozzáteszem, azt nem is tudnám elviselni). Igen, utolsó, igazad van, nem akar após semmi rosszat, meg szereti is a lányomat, de ez így nagyon vacak. Felnőtt ember hogy tud ilyen igénytelenné válni, és hogy mi öröm van az ivásban? Sose fogom megérteni. Nem vagyok alkoholista, de hogy valakinek az alkohol tekintetében feneketlen legyen a gyomra... Egyszer ígérte meg, h nem iszik, az esküvőnön. Annyit kértünk, h legalább éjfélig bírja ki viszonylag józanul....nem sikerült. Nagyon szégyelltem. :o( (Volt egy balesete is, mint utólag kiderült, akkor is kicsit ivott -egy sört-, akkor is sírva ígérte, h nem iszik többet...

Ilynekor őszíntén irígylem azokat, akiknek "normális" mamák-papák vannak a környezetükben, mert én azt érzem, h ilyenkor az, hogy szereti az unokát, kevés. Na, bocs, ez már átment panaszkodásba

2012. jún. 25. 17:15
 9/11 A kérdező kommentje:
alkoholista=antialkoholista akart lenni (ha alkalom van, simán megiszom koccintáshoz egy felest)
2012. jún. 25. 17:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy túl merev. Nem csíped az apósodat és ezért (mint már mások is írták) "távol akarod tartani" a lányodtól. Az is érthető, hogy a higiéniai dolgoktól kiakadsz. Viszont, én úgy vettem ki a szavaidból, hogy szereti a kislányodat, játszik vele. Te írtad:"vagy örüljek hogy van papa és szereti a lányom...".Igen! Örülj neki! Az én anyukám sajna meghalt. Apukám finoman fogalmazva is lesz@r minket ,16 hós a fiam karácsonnyal együtt két kezemen meg tudom számolni hányszor látta az unokáját(akkor sem az volt az oka a találkozásnak mert látni akarta)...:((( Ja, és hetente 2X lenne rá módja, hogy meglátogasson minket. Nem iszik, relatíve igényes. Férjem oldaláról már csak a mama van, nagyon szereti a fiamat, de ő sem viszi tulzásba...Szóval, a szívem összeszorul ha arra gondolok az én gyerekemnek semmilyen képe nem lesz a nagyszüleiről, pedig anyukám meg apósom biztos imádták volna, és minden máshogy alakul...:( Te/ti legalább tudtok róla beszélni, hogy "húúú, milyen kótyagos volt", meg "milyen büdi volt a lába" stb...Ha választhatnék, hogy kicsit tintázzon az öreg (annyira, hogy azzal nem árt másnak) de több figyelmet fordítana ránk, vagy maradjon így, akkor nem kérdés, hogy mi felett hunynék szemet. :( Csak egy másik szemszögből szerettem volna megvilágítani a kérdést /ha már rákérdeztél erre is!:)/. A lányodban is ki fog alakulni majd egy kép a papáról, és hidd el az elsők között lesz aki közölni fogja vele, hogy büdös a lába meg pia szaga van...:) De ettől még lehet jó nagyszülő. Azzal meg, hogy kosz van náluk nem igen tudsz mit csinálni, talán ha a férjed elbeszélgetne velük.
2012. jún. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!