Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érhetném el, hogy ne...

Hogyan érhetném el, hogy ne vágyjak még egy gyerekre? Tippeket kérnék, azoktól főleg, akik hasonló helyzetben vannak, és bevált valami.

Figyelt kérdés
2 gyerekem van, és nagyon vágyom egy harmadikra. Minden ellene szól, pl. apa sem akarja, anyagilag se lenne jó, és egészségügyi oka is lenne. De a lelkem vágyik rá, és az eszemmel ugyan tudom, hogy nem kell, de mégis úgy érzem, hogy valaki még hiányzik a családból. Ez majd elmúlik idővel, talán csak a hormonok? (még nincs 1 éves a kicsi)
2012. jún. 25. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várjál 1-2 évet főleg ha még a kicsi is még csak egy éves és ha a párod sem akarja. Lehet, hogy egy idő után be tudjátok vállalni a harmadik picurt is de lehet, hogy te is jobbnak fogod látni igy, hogy nincs harmadik baba.
2012. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Közhelynek hangzik, de próbáld meg a két gyereked okozta élményeket maximálisan megélni. Találd meg minden pillanatnak a szépségeit, amit a gyermekeiddel vagy a pároddal töltessz. Rendezzetek sok-sok közös programot, legyen hobbid, akármi, csak ne legyen időd ilyeneken gondolkozni. persze, ahogy írtad, idővel elmúlik, de addig is, ha így áll a helyzet, akkor tudd, hogy tényleg ez a jó megoldás. Ha egészségügyi és anyagi gondok is vannak, te is tudod, hogy ez a jón döntés. Ezt égesd magadba. Bután hangozhat, mert persze nem helyettesíthet egy gyereket, de mondjuk vegyetek egy kiskutyát, amitől megint csak teljesebbnek érezheted a családot. :)
2012. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Van kutyánk...:)

Igen, az eszemmel tudom, hogy így kellene dönteni. Nem is most rögtön gondoltam bevállalni, bár már közelebb vagyok a 40-hez, mint a 30-hoz.

Köszönöm, hogy megértetek és nem néztek teljesen hülyének.:)

2012. jún. 25. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is azt vártam mindig hogy egyszer majd kinövök a "gyerekre vágyásból" hát nem igazán megy a dolog,most várom az ötödik babámat,több már nem lesz de csak a korom miatt,39 vagyok már sajna...én kicsit szerencsésebb helyzetben vagyok mint te,nálunk apa még jobban várja a babákat mint én,az egészségemmel minden rendbe szerencsére,hát a piszkos anyagiak,mit mondjak,lehetne több is,de azért még meg vagyunk.
2012. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező, örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, mert mintha én írtam volna, és nagyon, nagyon nyomaszt ez a dolog :-(

Nekem egy Kisfiam van, lassan 15 hónapos. Nehezen jött össze, sokat vártam Rá, és a terhesség - mondhatni - nem volt felhőtlen ... Az első 20 hetet végighánytam, infúzión léteztem, a szülés utánig hányingerem volt. A hasam végig keményedett, végig rettegtem, hogy baj lesz.

De mégis ... A szülés, a babám világra jövetele, az, hogy Ő van nekem, egy olyan földöntúli csoda, hogy egyszerűen nem tudok túllépni rajta, úgy értem, nem bírok másra gondolni, csak arra, hogy én ezt újra át akarom élni, terhes akarok lenni, érezni a hasamban a babám mocorgását, szülni akarok, újszülöttet akarok.

És az eszemmel pontosan tudom, hogy mindez átmeneti dolog, a következő terhességnek is vége lesz, a következő baba is megnő. Ráadásul fogalmam sincs, mit csinálok, ha megint olyan állapotba kerülök, mint a Fiamnál, akkor Őt ki fogja ellátni??? Anyagilag sem állunk a helyzet magaslatán, fiatalok sem vagyunk :-(

Mindezek ellenére megy a tesóprojekt, a férjemet sikerült rávenni, pedig az agyammal én is tudom, hogy nem ideális, de a szívem sokkal erősebben irányít ... Mindennél jobban vágyom arra, hogy végre megint pozitív legyen a teszt!

De már most félek, hogy mi lesz, ha meglesz a következő baba, és ez a vágyakozás megmarad nálam. Mert ez egy igazi vágyakozás, szinte fájdalmas, hiányérzetem van ...

Szégyellem is magam miatta, hiszen itt van az én Kicsikém, és mégis többre vágyom :-(

Ne haragudj, hogy segíteni nem tudtam ...

2012. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen az érzésen nem fogsz tudni változtatni.

Én ilyen helyzetben vagyok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Nem tudjuk mi lesz a vége. :(

2012. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én akkor érzetem ezt, amikor a lányom 5-6 éves volt. A párom semmiképpen sem akart még egy gyereket, folyton azt mondta, ha szóba jött a téma, hogy fogadjam el, hogy "mi ilyen egy gyerekes család vagyunk", kicsi család, de mégis boldogok! Aztán teltek az évek, a lányom 10 éves elmúlt, amikor a férjem gondolkodása 180 fokos fordulatot vett, és egyszer csak közölte, hogy ő gyereket akar!! Na de akkorra én már betápláltam az agyamba, hogy nekünk így jó! Végül csak rábeszélt, így 37 évesen szültem a kisfiamat. Aki koraszülött lett, a 14. héttől feküdnöm kellett kismamaként, mégis sürgősségi császárral született, nagyon sokat szenvedtünk, mégsem bántam meg. :))

Nem tudom, hány évesek vagytok, de lehet, hogy a te párod is meggondolja majd magát... :)

2012. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

37 vagyok, és a fiam szintén sürgősségi császárral született, majdnem meghaltunk:( Ha még egy baba lenne, az lenne a 3. császárom.

Nagyon köszönöm mindenkinek, igenis sokat segítettek a válaszaitok.

2012. jún. 26. 10:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg én is így érzek, két gyermekem van, iskolás, ovis korúak. Az ismerőseim és több családtagom is most vár gyermeket és szerintem nálam részben ez hozhatta ki, hogy most én is vágyom egy babára. Sajnos nálunk főleg egészségügyi okok vannak (szívbetegség) ami miatt nem vállalhatok még egyet, na meg az anyagiak. Igyekszem elhessegetni magamtól ezt az ábrándot, vannak napok hogy jobb, van hogy még mindig babáznék. Remélem majd elmúlik. Próbálok a két szép gyermekemre koncentrálni.
2014. nov. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!