Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön élő anyukák, milyen...

Külföldön élő anyukák, milyen nyelven beszéltek a babátokhoz? Mi a legjobb tanítási módszer?

Figyelt kérdés
Mind a ketten /férjemmel/ magyarok vagyunk, külföldi környezetben. A babánk már itt született. Amikor otthon vagyunk mindig magyarul beszélünk, de ha elmegyünk valahova, akár vásárolni akkor már angolul beszélek hozzá. Nem fog összezavarodni később?
2009. júl. 8. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
nálunk detto ez van... állítólag nem. pont tegnap láttam erről riportot a tvben. azt is csinálhatjátok, h 1ikőtök magyarul baszél, mésik angolul. de így is jó. én nem erőltetem ezt a nyelvtémát, a fiam 14 hónapos, majd ráragad, v nem. azt sem bánnám. a keresztanyja angoltanár, ő azt mondta, majd 1,5 éves kortól foglalkozik vele, tanítás szinten.
2009. júl. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez van. Londonban elunk, a kicsi (13 honapos) bolcsibe jar, mi otthon Apaval es a babaval is magyarul beszelunk (ferjem is magyar), de a bolcsiben vagy barhol mashol angolul. Nem fog osszezavarodni, csak lassabban fog elkezdeni beszelni. Parhuzamosan fogja megtanulni a ket nyelvet tokeletesen, es fogja tudni, hogy mikor kell az angolt es mikor a magyart hasznalni. A lenyeg, hogy ti mindenkeppen beszeljetek hozza magyarul, mert egy ido utan az angolt fogja akarni hasznalni, mivel olyan kornyezetben el, es ez konnyebb lesz neki. De ha kitartoak vagytok, akkor a magyart is szepen fogja tudni,
2009. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!