Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól lehet a...

Mennyi idős kortól lehet a gyereket a nagyszülőkre hagyni akár egy-két hétre?

Figyelt kérdés
Sok időt töltenek együtt amúgy is.
2012. jún. 29. 14:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nagyi függő,gyerek függő kisfiam 14 hónapos de volt már fél-1 napokat a nagyszülőkkel,és imádja.Szerintem amúgy 1,5-2 évesen már simán lehet pár napot,de úgy 1 hétre 3-4 évesnél korábban nem engedném,de azért,mert ismerem a fiam és nem egy emberes,nagyon kell rá figyelni :) 2 hétre talán 6-7 évesen
2012. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
2 hétre tuti nem hagynám sehol...esetleg napokra...és csak olyan 2-3-4 éves kortól,de ez gyerektől is függ.
2012. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Egy két hétre magam miatt sem hagynám őket a mamára (2 és 3,5 évesek). Annyira hiányoznànak hogy bármi miatt lennék távol folyton rájuk gondolnék. 2-3 napot viszont szívesen lennék nélkülük akár néhány havonta megismételve. Miért vinnéd és mekkora gyerkőcöt a mamához?
2012. jún. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nálunk ez azért se jönne össze mert a nagyik aktív dolgozók. A nyári szabi alatt nyaralnak pihennek. A dédik viszont már 70 felettiek, lassabban mozognak, fáradékonyak.
2012. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igaz, tényleg azt gondoltam, hogy hamarabb is oda lehet adni, ezért tettem a baba kategóriába. De ha már itt tartunk, amikor egy hónapos volt, nagyon beteg lettem és magas lázam volt, ekkor egy-két éjszakát a szülők vigyáztak rá, meg etették tápszerrel, mert képtelen voltam ellátni. Akkor ettől most lett (lehetett) neki valamilyen "lelki sérülése"?
2012. jún. 29. 22:12
 16/19 anonim ***** válasza:
Egy alkalom tuti nem hagyott negatív nyomot benne. De ha pl 8-10 hós korától mikor szepa.szorongás van lepasszolnád rendszeresen hosszabb időkre az szerintem már nyomot hagyna a kis lelkében. Amúgy neked nem hiányozna 2 hétig? Mennyi idős a baba? Miért kell a nagyinál hagyni?
2012. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Még picike a baba, de kaptunk ajándékba egy utazást, amit egy éven belül lehetne leutazni...
2012. jún. 29. 23:33
 18/19 anonim ***** válasza:
Spóroljátok ki,hogy ő is mehessen.Egy kisbabának rengeteg dolog ingyenes!
2012. jún. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy ott lehet-e hagyni, csakis a kapcsolat minősége dönti el. Emellett az eddig együtt töltött idő. Ha a nagyik rendszeresen találkoztak vele, akár hetente többször is, akkor nyugodtan ott lehet náluk hagyni akár hosszabb időre is. A gyermek rugalmas, képes több emberhez is kötődni. Vannak persze érzékeny periódusok, amikor esetleg anya kell csak neki, akkor nem a legjobb, ha akarat ellenére elviszik. Ha a nagyihoz erősen kötődik, akkor biztosíthatlak, hogy semmilyen sérülése nem lesz!

Én a határt, nagyon jó kapcsolat esetén kb 2 éves kornál húznám meg. De ha korábban is jól elvannak akkor az szintén belefér.

Nem jó rögtön persze 2 hétre otthagyni. Érdemes a fokozatokat tartani és figyelni, hogy a pici hogy érzi magát.

Tudom, hogy nem divatos, amit írok, mert most jelenleg más irányzatok (szintén rengeteg szélsőséggel) a dominánsak, viszont szeretnélek efelől megnyugtatni.

Nem eszik azért olyan forrón a kását:)

gyermekpszichológus

2012. jún. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!