Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már az a hasfájás?

Gigigsxr kérdése:

Ez már az a hasfájás?

Figyelt kérdés
2 hetes kislányom minden nap legalább egyszer hasfájós tüneteket mutat. Húzogatja a lábát és vígasztalhatatlanul sír. Kb 1,5 óra múlva vagy elalszik, vagy puki/kaki után megnyugszik. Ez az a tipikus hasfájásos tünet, vagy csak valami baj lehet a tejjel? Nem tudok szoptatni, hordjuk a tejcsit egy vele egykorú baba anyukájától.
2012. júl. 1. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
igen,ez bizony hasfájásnak tűnik.
2012. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is pocifájás. Mi Infacolt használtunk rá.
2012. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Infacolt és colis cseppet adok neki. Attól félek, hogy ez csak a kezdet és rosszabra fordul a helyzet, éjjel-nappal sírni fog. Vagy annak már most ki kellett volna alakulnia? 1 hónapos korától angol vizet fogok neki adni, hátha enyhülnek a fájdalmak. Vagy cseréljem le a tejet tápszerre?
2012. júl. 1. 18:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez hasfájás szegénynek. Nem tudom te hogy vagy vele, de én nem fogadnám el mástól a tejet! Van amelyik baba birja a puffasztós ételeket, van amelyik egyáltalán nem tolerálja. Úgysem tudod meg, hogy az anyukat melyik nap éppen mit evett :-/

Én tápszert íratnék a helyedben. Lehet, hogy azzal enyhülnek majd a tünetek. Ha nem, akkor próbáld ki az angol vizet, espumisant, biogaia cseppeket!

Szorítok hogy elmúljon ez a korszak!

2012. júl. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az anyatejtől nincs jobb neki! Nehogy emiatt elválaszd és tápszerrel etesd!
2012. júl. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó vagyok! Nem vettem észre, hogy nem szoptatsz! Ne haragudj! Szerintem ezt ne itt kérdezd meg, hanem az orvostól kérj ebben tanácsot!
2012. júl. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyelőre korai még bármit is mondani. Nem biztos hogy hasfájós lesz. Ha 1,5 órát sír egy nap az nem olyan rossz. Az enyém ennyi idősen már sokkal de sokkal többet sírt. Ilyenkor vedd fel, szeretgesd, sétálgass vele a lakásban. Lehet hogy neki ez az ébrenléti ideje, de még nem tudja értelmezni az őt ért ingereket és nyugtalan lesz. Ha úgy gondolog hogy hasfájós (2-3 hét múlva válik majd biztossá) akkor is egyszerre csak 1 dolgot próbálj ki. És szerintem ne várj sokat ezektől a cseppektől, mert egyik sem csodaszer. Jó babázást!
2012. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat és a bíztatást! A tejcsi az egyik legjobb barátnőmtől van, 1 nappal utánam szült, ezért bízom meg benne 100%-ban. :) A cseppekben én sem hiszek annyira, az angol vizet fogom kipróbálni 1 hónapos kortól. Szerintem sem az igazi kemény hasfájás, mert egyébként nagyon nyugodt baba, egész nap alszik, csak egyszer-kétszer sír és produkálja a hasfájós tüneteket. Egyébként is elég izgága, jár a keze-lába állandóan! :) Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 2. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!